3 tipy, ako si spraviť domácu pohodu na pozeranie filmov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ako si spraviť domácu pohodu na pozeranie filmov?

Či už ste fanúšikom streamovacích platform, YouTube videí alebo klasickej televízie, určite nám dáte za pravdu, že pozeranie filmov je proces s presne vymedzenými pravidlami. Niekto má svoju rutinu už zabehnutú, ale pre tých, ktorí sa v gaučovej kultúre ešte len hľadajú, máme pár tipov.

Netflix zdieľanie účtov
Zdroj: mirror.co.uk

Článok obsahuje sponzorovaný obsah

1. Na mäkkosti nešetrite

Vankúšov, teplých perín či dek pri pozeraní filmov nikdy nie je dosť. Spravte si pyžamový deň so všetkým, čo k tomu patrí. Niet nad to vyvaliť sa po náročnom dni do postele, chrúmať oriešky a sledovať jednu epizódu seriálu za druhou.

Možno k nim nepatríte, ale jedna skupina televíznych divákov nahrádza televíziou prášky na spanie. Vďačne sa ňou nechajú ukolembať k spánku. Ak si aj vy radi pri sledovaní filmov schrupnete, postarajte sa o to, aby ste sa v prípade, že vám bude zima, mohli ihneď zakryť.

2. Nesmie chýbať niečo na zahryznutie

Je známe, že pri sledovaní televízie sa najľahšie priberá. Divák nevie, čo od dobroty, aby zamestnal zbytok tela, a tlačí do seba piate cez deviate. Sústredí sa na film, takže stráca prehľad o tom, koľko toho zjedol. Niet divu, že spánok býva po filme taký nepokojný.

Aj maškrtiť sa však dá s mierou. Slané pochutiny k filmu jednoducho patria. Stačí vedieť, kedy prestať. Nekupujte si preto XXL rodinné balenia, ak žijete sám alebo s partnerom. Veľký obal skresľuje. Človek má pocit, že vlastne ešte nič nezjedol, pritom do seba v priebehu dvadsiatich minút dostal celodennú dávku kalórií.

Pri nakupovaní na seba buďte trochu prísny. To, že XXL balenie stojí menej ako štandardné, ešte neznamená, že je to dobrá kúpa. Radšej zainvestujte a ochráňte svoje zdravie v rámci možností. Isteže, ideálne by bolo, keby sme pri filme chrúmali mrkvu alebo kapustu. Buďme k sebe ale úprimní. Bolo by ešte sledovanie filmov také zábavné?

popcorn
Zdroj: pixabay.com

Pochutinou, ktorá sa tradične viaže s filmom, sú pukance. V ponuke supermarketov ich nájdete v slanej aj sladkej verzii. Výhodou pukancov je, že vždy sú v 100 g sáčkoch a teda žiadne XXL balenia nehrozia. Ak si k filmom popcorn doprajete radi, v Kauflande nájdete aj balenia po 3 balíčky. Stoja menej ako jedny chipsy a vydržia vám na tri filmy.

Zo sladkých vecí si pri filme najradšej pochutnáme na zmrzline. Rovnako ako v prípade slaných pochutín, aj tu platí, že menej je viac. Nespoliehajte sa iba na vašu vôľu, nech je ktovieako pevná. Otvorená zmrzlina je z 90 % zjedená zmrzlina. Len štipke masochistov sa podarí odložiť to sladké potešenie skôr, než celé zmizne.

3. Myslite na pitný režim

Pri filme sa dá vysmädnúť skôr ako pri športe. Nemalou mierou k tomu prispievajú najrôznejšie slané pochutiny ako chipsy, oriešky, pukance alebo tyčinky. Príčinou je aj napínavý dej, pri ktorom častokrát doslova nestíhame dýchať, nie to ešte prehĺtať.

Na nápoje myslite ešte predtým, než si sadnete k filmu. Zaručene sa vám už potom nebude chcieť vstávať. Prichystajte si pohár a fľašu. Na navodenie intímnej filmovej atmosféry poslúži horúci čaj alebo kakao. S čajom to však neprežeňte. Je močopudný, čo znamená, že by ste museli odbiehať od filmu, čo nikto nechce.

Ak pozeráte film vo dvojici, doprajte si pohárik voňavého vína. Pokiaľ ste zručný vo výrobe koktejlov alebo osviežujúcich drinkov, smelo do toho.

Záver

Každý film je výnimočným dielom a zaslúži si primeranú atmosféru. Dni sú plné všednosti, bola by preto škoda vnášať ju aj k večernému kinu.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -