Táto postava z filmu Doctor Strange sa vráti aj v pokračovaní. Čo robila počas súboju s Thanosom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Doctor Strange 2 a Mordo

Doctor Strange 2 alebo Doctor Strange in the Multiverse of Madness nás čaká najskôr o dva roky. Veľa informácií o ňom zatiaľ nemáme, ale postupne sa nám odhaľujú. Teraz sme sa napríklad mohli dozvedieť, že sa vráti jedna z postáv, ktorá vystupovala v prvej časti. Do Doctor Strange 2 sa vráti Mordo, ktorého opäť stvárni herec Chiwetel Ejiofor.

Ten nedávno propagoval svoj nový film, ktorý bude vydaný počas júla na Netflixe. Ide o snímku Old Guard s Charlize Theron v hlavnej úlohe o skupine nesmrteľných bojovníkov. Počas rozhovoru k filmu mu bola položená aj otázka ohľadom jeho pôsobenia v MCU. Nepovedal toho veľa, ale povedal, že sa rozhodne vráti pre pokračovanie Doctora Strangea.

doctor strange mordo
Zdroj: cinemablend.com

V Doctor Strange 2 sa vysvetlí aj prečo nebojoval Mordo s Thanosom

Táto informácia bola celkom očakávaná, nakoľko ide o dôležitú komiksovú postavu. Zaujímavejšie by však bolo, ak by sa ukázalo, kde bol počas celej situácie s Thanosom a jeho lusknutím. Herec povedal, že aj toto sa vo filme ukáže. Bol však veľmi stručný a na ostatné otázky odpovedal iba vetou „Všetko bude odhalené„.

V prvej časti sme mohli vidieť Morda ako mentora Stephena Strangea. Spolu s Wongom zvádzali finálny boj proti súperovi Dormammu. Práve tu sa začali rozchádzať názory najvyššieho čarodejníka a jeho niekdajšieho učiteľa. Ten totiž nesúhlasil s jeho použitím mágie so zvrátením času, aby porazili nepriateľa.

doctor strange tilda winton the ancient one
Zdroj: scifi.stackexchange.com

Obrátenie na nepriateľa

Podobný názor mal aj na vyššie položeného zo všetkých čarodejníkov, The Ancient One (Tilda Swinton). Preto sa odvrátil a v potitulkovej scéne sme mohli vidieť, ako sa začína uberať opačnou, nepriateľkou cestou. Svet má podľa neho príliš veľa čarodejníkov a je ho potrebné od nich očistiť. Preto sa dalo očakávať, že sa ukáže aj v pokračovaní.

Doctor Strange 2 si ale medzičasom prešiel istými zmenami. Pôvodne na projekte ako režisér pracoval Scott Derrickon, avšak kvôli tvorcovským nezhodám z tejto pozície odišiel. Zostal však ako výkonný producent. Na jeho miesto si sadol Sam Raimi (pôvodná Spider-Man trilógia či filmy Evil Dead). Nadšenie ohľadom tohto kroku vyjadril aj Ejiofor:

„Vstupuje s nami na palubu. Som z toho veľmi, veľmi nadšený. Mali sme akési menšie narušenie… ale dúfam, že už sme späť na správnej ceste. S myšlienkou na to a na to, že budeme čoskoro pokračovať, vyjadrujem svoje nadšenie.“

Kto bude záporákom s novým režisérom?

Či bude ale Mordo hlavným záporákom vo filme Doctor Strange 2 v tomto nadchádzajúcom pokračovaní je neisté. Špekulácie fanúšikov boli, že by sa mohol objaviť Nightmare, to však skôr platilo za pôvodného režiséra (a scenáristu Roberta Cargilla). Aké zmeny Raimi zatiaľ stihol porobiť nám ešte nepovedal, drží si ich pre seba.

doctor strange
Zdroj: wallpapershome.ru

Isté ale je, že do hlavnej role Stephena Strangea sa vráti Benedict Cumberbatch a rolu Wonga si zopakuje Benedict Wong. S Rachel McAdams sa doteraz nepočítalo, ale opäť to bolo ešte za pôvodného režiséra. Film už dostal dvakrát odklad, jednak kvôli výmene tvorcovského tímu a samozrejme aj kvôli zdržaniam s natáčaním počas karantény.

Takto nás čaká zatiaľ najdlhšia medzera medzi jednotlivými sólovými projektami v rámci filmového vesmíru Marvelu. Prvá časť vyšla ešte v roku 2016 a pokračovanie s názvom Doctor Strange in the Multiverse of Madness uvidíme najskôr 25. marca 2022. Na tento dátum je momentálne stanovené jeho vydanie.

Radi uvidíte Morda aj v Doctor Strange 2? A kde si myslíte, že bol počas krízy s Thanosom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -