Liga výnimočných dostane reboot. Poučilo sa štúdio a bude viac verný komiksu?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Liga výnimočných dostane reboot

Štúdio 20th Century Studios oznámilo, že pre film Liga výnimočných skutočne chystajú reboot. Ten bol v pláne od pôvodného filmu z roku 2003 už niekoľkokrát. Založený bol na známej komiksovej sérii, ktorá sa odohráva v alternatívnej časovej línii vo viktoriánskej ére. Dáva dokopy viacerých hrdinov literatúry tej doby a posiela ich na nebezpečné a neuveriteľné misie.

Pôvodný komiks vytvoril známy, cenami ovenčený autor Alan Moore. Ilustrácie k nemu mu vytváral Kevin O’Neill. Prvé číslo uzrelo svetlo sveta v roku 1999 a už krátko na to sa štúdio Fox rozhodli pripraviť podľa neho film. Režíroval ho Stephen Norrington, ktorý priniesol aj prvého filmového Bladea.

liga výnimočných
Zdroj: empire.com

Nemo, Mina Harker či Dorian Gray v jednom tíme

V ňom sa dal dokopy naozaj pozoruhodný tím knižných hrdinov. Vystupovali tu Naseeruddin Shah ako Captain Nemo, Peta Wilson ako Mina Harker, Tony Curran ako Rodney Skinner/Neviditeľný muž, Stuart Townsend ako Dorian Gray, Jason Flemyng ako Doctor Henry Jekyll/Mr. Hyde, alebo Richard Roxburgh ako profesor James Moriarty.

Zároveň si snímka zvolila značnú voľnosť a vo viacerých smeroch sa odklonili od predlohy. Jednou z nich napríklad bolo pridanie postavy Toma Sawyera. Ten tu nebol tulákom, ale už ako dospelým pracoval ako agent pre americkú armádu. Zahral si ho Shane West.

liga výnimočných sean connery shane west
Zdroj: brazil.postsen.com

Sean Connery ako lovec v poslednej úlohe

Posledným členom tohto tímu bol lovec Allan Quatermain, ktorého si zahral Sean Connery. Išlo o jeho poslednú rolu pred tým, ako sa pobral na herecký dôchodok v roku 2006. Hovorilo sa dokonca, že práve náročná a komplikovaná produkcia snímky bola jedným z dôvodov. Avšak isté a dokázané je, že prichádzalo k viacerým nezhodám medzi ním a režisérom.

Na film sa s odstupom času pozerá ako na priemerný kúsok, ktorý teraz už poriadne nemá čím zaujať. Na rok 2003 však išlo o vizuálne prívetivý film so zaujímavým konceptom, kde sa v jednom tíme mohli stretnúť hrdinovia z Draculu aj kníh Julesa Verneho. Pre štúdio išlo o úspech, film zarobil 179 miliónov dolárov celosvetovo.

liga výnimočných
Zdroj: pluggedin.com

Reboot už predtým chceli priniesť

Preto nie je divom, že opakovane chceli pre film Liga výnimočných spraviť reboot. Zatiaľ ich posledný plán pochádzal z roku 2015. Chceli z neho spraviť verziu s čisto ženským obsadením a nie, že by bolo takýchto hrdiniek v literatúre málo, ale odklon od komiksu by bol ešte zreteľnejší. Po odkúpení štúdia spoločnosťou Disney sa naň plány zrušili.

Novú verziu si zoberie na starosť Justin Haythe ako scenárista. Na tejto úlohe priniesol napríklad film Núdzový východ s Leonardom DiCapriom a Kate Winslet. Tiež bol spoluautorom Bohemian Rhapsody, pri ktorom pôsobil ako producent.

liga výnimočných komiks
Zdroj: polygon.com

Návrat do jadra komiksovej predlohy

Portál The Hollywood Reporter priniesol informáciu, že sa bude Haythe „vracať ku koreňom“ a chce sa dostať „do jadra komiksovej predlohy“. Takže môžeme očakávať iste vernejšie a presnejšie stvárnenie podľa pôvodného diela.

Z pôvodného filmu z roku 2003 sa však vracia producent, aj v tomto prípade je to Don Murphy. Od dôb tohto filmu pracoval so svojou spoločnosťou 3 Arts Entertainment na snímkach ako Oceľová päsť, nedávny Blíženec s Willom Smithom a v neposlednom rade sérii Transformers.

Ste radi, že Liga výnimočných dostane reboot, ktorý bude viac podľa komiksu? Poznáte túto predlohu alebo ste videli iba film z roku 2003? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -