Denis Villeneuve bude režírovať ďalšie sci-fi veľdielo. Berie si na starosť knihu Rendezvous With Rama

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Denis Villeneuve režíruje Rendezvous With Rama

Denis Villeneuve bude režírovať film Rendezvous With Rama. Pôjde pre neho o ďalšiu adaptáciu veľkolepého knižného sci-fi diela, ktoré sa stalo klasikou. Jeho prvú časť napísal Arthur C. Clarke ešte v roku 1973 a vyslúžila si aj niekoľko pokračovaní. K nám sa v preklade nikdy nedostala, ale Česi ju poznajú pod prekladom Setkání s Ramou.

Kanadsko-francúzsky režisér jednoznačne nie je vo vedecko-fantastickom žánri žiadnym nováčikom. Po svojich prvotinách, ktoré boli skôr akčne zamerané, priniesol v roku 2016 film Prvý kontakt. Vynikajúci film s prekvapivým zvratom uznali aj filmoví kritici a vyslúžil si za jeho réžiu nomináciu na Oscara (a jedného film vyhral za strih zvuku).

Duna
Režisér Denis Villeneuve a Javier Bardem, Zdroj: vanityfair.com

Tento rok často spomínaný vďaka Dune

O rok na to, v roku 2017 priniesol pokračovanie kultovej klasiky z 80. rokov, Blade Runner 2049. Tento rok je jeho meno mimoriadne skloňované, pretože po viacerých odkladoch sa v októbri konečne dostala do kín prvá časť jeho adaptácie Duny od Franka Herberta. Jej obrovský úspech zabezpečil veľmi rýchlo potvrdenie druhej časti.

Teraz dostal možnosť režírovať ďalšie sci-fi veľdielo. Rendevouz With Rama je považované spolu s 2001: Vesmírnou odyseou za najvplyvnejšie diela od Clarkeho. Zamýšľa sa totiž rovnako nad filozofickými otázkami a často sa odohráva v psychologických, až snových rovinách.

rendezvous with rama
Zdroj: slashfilm.com

Odpovede, na ktoré ľudstvo nie je pripravené

Začína sa v roku 2131, kedy sa k Zemi priblíži cylindrický lietahjúci objekt. Ľudstvo okamžite vytuší mimozemský život, ktorý sa ukáže ako mimoriadne inteligentný. Vyšlú k lodi tím, aby preskúmala jej tajomstvá. Lenže na niektoré nemusia byť pripravení…

Villeneuve prinesie film so spoločnosťou Alcon Entertaiment spolu s Broderickom Johnsonom a Andrewom Kosovem. Predošlým vlastníkom spoločnosti bol Morgan Freeman, ktorý teraz bude pôsobiť ako producent.

Duna od Denisa Villeneuvea
Zdroj: collider.com

Morgan Freeman sa o film pokúša už 20 rokov

Zaujímavé pritom je, že na veľké plátna sa snažil previesť príbeh už niekoľkokrát. Od roku 2000 sa mu to však nedarí, nakoľko sa kvôli filozofickým a náboženským rovinám považuje kniha za nesfilmovateľnú. A nepripomína vám to niečo? To sa zdá, hovorili aj o Dune

Takže veríme, že Denis Villeneuve opäť s filmom Rendevouz With Rama podľa knihy zaboduje. Veľkolepé sci-fi dielo by malo byť už jeho parketou a opakovane nám na plátnach dokázal, že sa dokáže venovať aj ťažším témam.

Čo hovoríte na to, že bude Denis Villeneuve režírovať ďalšiu sci-fi knižnú klasiku? Poznáte knihu Rendezvous With Rama alebo ide pre vás o neznáme dielo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -