Scott Pilgrim by mohol dostať novú podobu. Aký nápad má jeho režisér Edgar Wright?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Scott Pilgrim a jeho neľahký osud

Scott Pilgrim proti celému svetu je mnohými fanúšikmi milovaný projekt. Zo začiatku to tak ale vôbec nebolo. V roku, kedy vyšiel (2010), si nezískal príliš rešpektu a v kinách prepadol. S jeho rozpočtom 85 miliónov dolárov nezískal ani 50 miliónov, čo je rozhodne veľká strata. Čiastočne to bolo aj kvôli tomu, že ho vtedy pri premietaní zatienili Expendables: Nezničiteľní od Sylvestera Stalloneho.

Postupne ale film naberal na popularite a dá sa povedať, že v súčasnosti má až kultový status (o čom svedčí aj hodnotenie 82% na Rotten Tomatoes). Aj preto sa jeho režisér Edgar Wright rozhodol, že keď sa filmový priemysel vráti do svojich pôvodných koľají a viac usadí, tak film znovu uvedie v kinách. A to dokonca vo vysokej kvalite, v 4K.

scott pilgrim vs the world
Zdroj: empireonline.com

Jeho popularita stále stúpala

Dá sa povedať, že film dobre dozrieval a získaval si čoraz viac priazne od fanúšikov. Preto nie je divom, že sa zvažovalo aj pokračovanie. Na neho však predstaviteľ hlavnej role Michael Cera povedal, že si nemyslí, že sequel by bol reálnym riešením. Režisér ale môže prísť s iným riešením.

A to spolu s autorom komiksovej (alebo v tomto prípade by bolo lepšie hovoriť o grafickej novele) predlohy, Bryan Lee O’Malleym. K nim by sa mal pridať aj výkonný producent z filmu, Jared LeBoff. Wright sa tak vyjadril v nedávnom rozhovore pre portál Entertainment Weekly, kde si v ich sekcii orálnej histórie pripomínali desiate výročie snímky. Povedal:

„Sú tu nejaké plány — ale ešte to nie je nič oficiálne — ale sú tu plány, že by sme mohli znovu pretvoriť pôvodný materiál v animovanej forme. Hovorili sme ohľadom toho s Bryanom a Jaredom už nejaký čas. Čo keby sme spravili niečo s knihami v anime forme? Dokonca sa o tom diskutuje aj kým sa tu rozprávame.“

scott pilgrim animovany
Zdroj: comicverse.com

V akej podobe ho teda znovu uvidíme?

Scott Pilgrim v animovanej podobe by vôbec nemusel byť nelogickým krokom. Samotný film spred desiatich rokov obsahoval kreslené pasáže, tak prečo sa tak nepustiť do celého diela? Trochu nás mätie vyjadrenie o anime, ale koniec koncov, prečo by to nemohlo mať so všetkými nepravdepodobnými hrdinami, ninjami a dračími bojovníkmi aj takúto formu…

Kreslená podoba by mohla trochu uľahčiť aj produkciu filmu, nakoľko niektoré jeho hviezdy majú pomerne viac nabitý rozvrh. Ako si všetci dobre pamätáme, vo filme sa objavili Chris Evans či Brie Larson (ktorí sú teraz obaja súčasťou MCU) a tak by mohli zvládať napríklad dabing postáv aj s tesnejším časom. Pri natáčaní ešte neboli tak známi, ale ich mená teraz znamenajú oveľa viac. Bolo by však pekné, keby sa stále vrátili k tomuto projektu.

scott pilgrim evans larson
Zdroj: mashable.com

O pokračovanie zrejme nepôjde

Kam bude animovaná súčasť tohto sveta dejovo zaradená, je ťažko povedať. O pokračovanie sa zrejme (vzhľadom aj na vyjadrenia hercov) jednať nebude. O’Malley predstavil jeden z nápadov, kde by sa Scott mohol zasnívať a bojovať vo svete zasiahnutom pandémiou (veľmi aktuálne). Ak tu nebude realizácia animovanej formy Pilgrima, tak to v každom prípade prinesie ako komiks.

Desiate výročie je výborným časom na opätovné uvedenie filmu Scott Pilgrim proti celému svetu do kín vo vyššej kvalite. Zároveň je to ale výborným časom na to, aby sa tento projekt hýbal ďalej. A prečo nie práve v animovanej forme? O bláznivé a nepravdepodobné kúsky síce vo filme nebola núdza, ale v tejto podobe by sa tvorcovia mohli absolútne odviazať. V každom prípade som už teraz zvedavý, čo nás čaká.

Ste radi, že znovu uvidíme Scotta Pilgrima? A čo hovoríte na nápad na jeho animovanú podobu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -