Prequel k filmu Doktor Spánok sa nekoná. Prečo bol plán Mikea Flanagana škrtnutý?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prequel k filmu Doktor Spánok sa ruší

Mike Flanagan dával opakovane najavo, že by rád priniesol prequel k filmu Doktor Spánok, ktorý režíroval. Zaujímavé pri tom je, že v ňom chcel ísť až za zdrojový materiál kníh Stephena Kinga a priniesol príbeh z minulosti jednej z najdôležitejších postáv.

Ním mal byť Dick Hallorann. Vo filme Osvietenie z roku 1980 to bol práve on, kto malému Dannymu Torancovi povedal o tejto schopnosti. V uvedenom pokračovaní, kde si už dospelú verziu zahral Ewan McGregor, mu bol stále duchovným poradcom. V prvom filme ho stvárnil Scatman Crothers a v pokračovaní to bol Carl Lumbly.

doktor spánok dick halloran
Zdroj: grisgrisfilm.com

Zameral by sa na dôležitú postavu

Práve ním sa mal začínať aj film s názvom Shine. Mali by sme sa pozrieť na jeho posledné dni, ako sme to videli vo filme a následne retrospektívne prechádzať do jeho minulosti. Mala by sa tak rozvinúť minulosť známa ešte z kníh. Ako to býva pri Kingovi zvykom, objavil sa aj v jednej z jeho iných kníh, bol to horor To.

Detstvo postavy nie je príliš pokryté. Vieme len, že sa narodil v New Hampshire a že už ako malý chlapec vedel komunikovať so svojou starou mamou, bez toho, aby jeden z nich čo i len pohol perami. Keď vyrástol, tak sa pripojil k americkej armáde.

osvietenie dick halloran
Zdroj: deadentertaiment.com

Muž s pestrou minulosťou a nejedným darom

Tam sa stal kuchárom a našiel si k tejto činnosti vášeň. Svoje skúsenosti tak využíval počas celého života a založil si s inými spoločníkmi aj podnik The Black Spot. Bol to nočný podnik, ktorý obsluhoval osoby tmavej pleti, keď to bolo inde zakázané. Doviedlo ho to aj do (ne)slávneho hotelu Overlook, kde bol šéfkuchárom.

Jeho príbeh by bol iste zaujímavo pokrytý a mohol by fungovať ako prequel k snímke Doktor Spánok. Teraz sa ho však bohužiaľ nedočkáme, pretože bol škrtnutý v rámci odstraňovania projektov spoločnosťou Warner Bros. Po ich zlúčení s Discovery chcú do kín posielať iba filmy, ktoré majú veľký potenciál na zárobok. A bohužiaľ, čísla návštevnosti kín pri Doktorovi nehrali v jeho prospech…

Boli tak blízko…

Režisér, ktorého môžeme poznať aj ako tvorcu Netflix hororov ako Midnight Mass alebo Záhadné sídlo Bly, zdieľal chystaný plagát a svoje rozhorčenie z toho, že skončili blízko cieľa, aj na sociálnej sieti. Zároveň však povedal, že dúfa, že projekt si „nájde život“ niekde inde.

Pozreli by ste si film, ktorý by z Osvietenia a Doktora Spánku dopĺňal príbeh Dicka Hallorana? Je vám ľúto, že bol takýto projekt zrušený? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -