TIP na seriál: Midnight Mass | Nový hororový seriál od tvorcu The Haunting of Hill House

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Midnight Mass

Mike Flanagan vvytvoril počas svojej kariéry mnoho skvelých hororových filmov a seriálov. Medzi jeho najznámejšie filmové projekty patria Hush (2016), Geraldova hra (2017) a Doktor spánok (2019). Okrem toho je známy aj kvôli hororovým seriálom The Haunting of Hill House (2018) a The Haunting of Bly Manor (2020). Tento rok si pre milovníkov hororov pripravil nový krátky seriál Midnight Mass.

Náhľad do deja

Seriál sleduje osudy postáv na malom ostrove, ktoré žijú v komunite. Tá sa skladá iba z približne stovky ľudí. Na ostrov sa vracia mladík Riley Flynn, ktorý strávil posledné roky vo väzení po tom, ako opitý zapríčinil autonehodu a zavraždil mladé dievča. Táto temná skúsenosť ho stále straší a nevie sa cez ňu preniesť.

seriál Midnight Mass
Zdroj: cgmagonline.com

Ostrovčania sú vášnivo zapojení do cirkevných aktivít a stretávajú sa v kostole. Po mnohých rokoch k ním zavíta nový farár – otec Paul. Netrvá dlho a ostrovčania začnú spoznávať jeho pravú tvár. Pred tým mu však úplne podľahnú a veria každému zázraku, ktorý vykoná. To ešte nevedia, s akými temnými praktikami sa Paul zahráva.

Obyvatelia ostrova sa rozdelia na dva tábory – na tých, ktorí naplno podľahli novému farárovi a slepo ho nasledujú až za hrob, a na tých, ktorí mu vzdorujú. Kto z nich má ale pravdu a nakoniec zvíťazí?

seriál Midnight Mass
Zdroj: theguardian.com

Informácie o seriáli

Seriál Midnight Mass vznikol iba minulý mesiac a je jedným z najlepších hororových seriálov všetkých dôb. Kvalitou a zvrátenosťou sa vyrovnáva seriálu The Haunting of Hill House. Je ale možné, že ste o ňom ešte nepočuli, keďže ho uplne zatienila sláva nového kórejského seriálu od Netflixu Squid Game. Napriek tomu by ste ho však nemali nechať nepovšimnutý.

Ak ste fanúšikmi hororu alebo sa len prirpavujete na atmosféru nadchádzajúceho Halloweenu, tak si ho určite pozrite. Má iba sedem epizód, z ktorých každá má iba okolo hodiny, takže seriál si dokážete pozrieť aj za iba jeden deň, a to na Netflixe.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 67%
IMDb.com – 7,9/10
Rotten Tomatoes – 90%

Videli ste seriál Midnight Mass? Čo si o ňom myslíte? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -