TIP na seriál: Lucifer | Ako by to vyzeralo, keby Lucifer opustil peklo a objavil sa v strede Los Angeles?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Lucifer

Na svete je mnoho zlých ľudí. Nikto z nich sa však nevyrovná pánovi pekla. Prezývajú ho rôzne: Satan, Diabol, Démon, Lucifer, Belzebub,… Podľa Biblie ide o padlého anjela, ktorý sa obrátil na stranu zla a vládne miestu, kde skončia všetci hriešnici. A práve o tejto postave vznikol seriál Lucifer, na ktorý vám dnes prinášame tip na seriál. Neodohráva sa ale v pekle, ale priamo v meste anjelov, v americkom Los Angeles.

Ak vás láka ostrý humor, akcia, vyšetrovanie a náhľad do Biblickej mytológie, tento seriál je pre vás ako stvorený. Nie len že sa dozviete niečo o nebi a pekle, rôznych démonoch a o príbehu padlého anjela, ale stanete sa aj súčasťou policajného zboru, ktorý vyšetruje vraždy. Ako sú tieto dve veci vôbec prepojené? Jednoducho. Aj polícia aj Lucifer trestajú vinníkov. Každý má však svoju predstavu o spravodlivom treste.

Lucifer dostane 2 bonusové epizódy
Zdroj: ibtimes.co.uk

Náhľad do deja

Lucifera omrzí život vládcu pekla a vezme si dovolenku, či skôr odíde na dôchodok do ríše smrteľníkov. A kam inam by sám Diabol šiel, ak nie do mesta anjelov – do Los Angeles v USA? Svojím šarmom a nadľudskými schopnosťami si veľmi rýchlo vybaví pohodlný život. Je majiteľom nočného podniku, v meste ho poznajú všetky významné mená, ženy mu nevedia odolať a alkohol tečie jeho životom ako voda potokom.

Všetko sa ale zmení, keď sa stane svedkom vraždy pred jeho podnikom. Obeťou je dievča, ktoré mu prirástlo k srdcu, a tak sa rozhodne nájsť vinníka. Popri tom sa mu skrížia cesty s políciou a spozná detektívku Chloe, ktorá upúta jeho pozornosť. Niečo na nej mu nedá pokoja. Jeho šarm a schopnosti na ňu nefungujú a ako prvá žena vôbec ho nevie vystáť. Je ňou tak fascinovaný, že opustí všetky svoje dovtedajšie presvedčenia, len aby s ňou trávil viac času.

Lucifer
zdroj: www.tunefind.com

Okrem vrážd, gangov a lúpeží sa musí vysporiadať aj s jej ľadovým prístupom. Okrem toho ho pravideľne navštevuje jeho brat Amenadiel, ktorý ho posiela naspäť do pekla robiť svoju prácu. Boh totižto vôbec nie je spokojný s tým, že Lucifer zanechal peklo nestrážené. Ako sa s tým Princ temnoty vysporiada?

Informácie o seriáli

Seriál Lucifer začal vychádzať v roku 2016. Dodnes má päť sérií, no tento rok v septembri by mal dostať už aj šiestu. Počet epizód sa líši zo série na sériu, no pohybuje sa medzi 10 až 26 epizódami. Tie trvajú od 40 minút do hodiny. Pozrieť si ho môžete celý na Netflixe. Prvá séria nenesie práve najlepšie hodnotenia, no zdá sa, že od druhej ide o naozaj výnimočný a skvelý seriál. Preto by ste si ho určite nemali nechať ujsť.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 80%
IMDb.com -8,1/10
Rotten Tomatoes – 86%

Upútal vás náš tip na seriál Lucifer? Videli ste ho už? Vaše názory a dojmy nám môžete zanechať v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. podobne ako Queens Gambit stoji a pada na A.T. Joy, keby tam bol ktokolvek iny, nedalo by sa to pozerat :) Lucifer stoji na skvelom Tomovi Ellisovi.. Serial ako taky je blbost pre deti :) ale Lucifer je taky frajer, ze sa to neda prestat pozerat.. No a potom tam mame Mazikeen, manzelku pana Boha (pozedravujem nr. Six z Battlestar Gallactica), ano, aj hlavna hrdinka Chloe je sympaticka aj ked sa chova jak krava vacsinu casu. No a potom tam je supersympaticka Eva, a nie moc sympaticky Boh :(

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -