TIP na seriál: The Night Manager | Hotelový recepčný v boji proti obchodu so zbraňami

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

TIP na seriál: The Night Manager

Koprodukčný seriál The Night Manager (Nočný recepčný) z dielne britskej BBC a americkej AMC bol odvysielaný už v roku 2016. Keďže prvá séria má len šesť častí, môžeme hovoriť o minisérii. V hlavných úlohách sa predstavia zvučné mená ako sú Tom Hiddleston, Hugh Laurie, Olivia Colman, Tom Hollander a Elizabeth Debicki. Menšiu úlohu dostal aj mladý Noah Jupe.

Náhľad do deja

Hlavnou postavou je bývalý vojak Jonathan Pine (Tom Hiddleston), ktorý pracuje ako nočný recepčný na hoteli v egyptskej Káhire.  Po nepríjemnom incidente so šéfom miestnej mafie sa však rozhodne pre zmenu a odchádza pracovať do švajčiarskych Álp. Ale ani tam nenachádza vytúžený pokoj. Zdá sa, že ho minulosť prenasleduje.

seriál the night manager
Zdroj: amazon.co.uk

Incident v Káhire bol spojený s nebezpečným anglickým miliardárom Richardom Roperom (Hugh Laurie). Roper sa snaží udržiavať si dobrý imidž – pomáha chudobným a preváža poľnohospodárske stroje do krajín tretieho sveta. Ale ako to už býva, väčšinu svojich peňazí zarobil nelegálnymi obchodmi so zbraňami, strelivom a rôznymi nebezpečnými látkami. Práve taký obchod má uzavrieť Roper aj vo švajčiarskom hoteli, kde pracuje Jonathan.

Samozrejme, po krku tomuto zločincovi pôjde oficiálna inštitúcia. Angela Burr (Olivia Colman) pracujúca pre britský Úrad pre zahraničie a Commonwealth sleduje Roperovu aktivitu už dlho. Doteraz sa jej ale nepodarilo dokázať mu vinu. Po tom, ako zistí, že Roper chystá ďalší obchod, spojí sa s Jonathanom a spoločne sa pokúsia o to, aby bol konečne potrestaný.

Informácie o seriáli

Seriál The Night Manager bol vytvorený na základe rovnomenného románu od Johna le Carrého z roku 1993. Následne ho tvorcovia seriálu upravili do modernejšej podoby. Seriál silno zarezonoval u verejnosti a získal veľmi dobré hodnotenia. Tie sa následne ukázali ako opodstatnené, pretože v roku 2017 získal The Night Manager tri Zlaté glóbusy (najlepší herecký výkon v TV seriáli; najlepší herec a herečka vo vedľajšej úlohe). V súčasnosti sa hovorí aj o druhej sérii, ale všetko je zatiaľ neisté.

Hodnotenia seriálu:
CSFD.cz – 81%
IMDb.com – 8.1/10
Rotten Tomatoes – 91%

Videli ste seriál The Night Manager? Aký je váš názor? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -