Slzám sa neubránite. Milovaný seriál Netflixu končí, finále bude dramatické

Nenechajte si ujsť

Milovaný seriál Netflixu končí

Milovaný seriál o britskej kráľovskej rodine sa blíži do svojho finále. Netflix zverejnil trailer na zostávajúce epizódy 6. série, ktoré predplatitelia služby uvidia už o pár dní. Tie zároveň budú znamenať aj definitívnu rozlúčku s The Crown, ktorý aj napriek veľkému diváckemu úspechu končí.

Netflix svoju finálnu sériu The Crown rozdelil na dve časti. Prvá mala premiéru ešte počas novembra a vo veľkom sa sústreďovala na príbeh princeznej Diany, ktorý tragicky vyvrcholil jej smrťou pri úteku pred paparazzmi. Prvé epizódy šiestej série sa tešia prevažne pozitívnym hodnoteniam, seriál však čelil kritike od časti divákov za pridanie mysterióznych prvkov.

emma corrin the crown
Netflix

Tie sa týkajú práve princeznej Diany, ktorá sa posmrtne objaví Charlesovi v podobe ducha. Tvorca Peter Morgan v rozhovore pre Variety upresnil, že duch princeznej Diany nie je duchom v tradičnom slova zmysle, ale symbolizuje skôr presah princeznej a život, ktorý naďalej žije v srdciach jej blízkych, podobné vyobrazenie sa však stretlo s vlnou kritiky a nepochopenia.  Dôkazom je aj hodnotenie na Rotten Tomatoes, kde má seriál od kritikov iba 56 % hodnotenie, najmenej spomedzi všetkých sérií The Crown.

Alžbeta II. bude opäť čeliť kríze

Zostávajúce epizódy The Crown Netflix odvysiela 14. decembra. Celkovo pôjde o šesť dielov, v ktorých sa tvorcovia pozrú na vzťah medzi Charlesom a princom Williamom, upadajúcu popularitu britskej kráľovskej rodiny, ale tiež tiché súperenie Alžbety II. s vtedajším britským premiérom. Ďalej budeme svedkami aj začínajúcej romance na univerzite medzi princom Williamom a Kate Middleton. Stvárnia ich mladí, takmer začínajúci herci Ed McVey a Meg Bellamy.

The Crown bol pre Netflix v mnohých smeroch unikátom. Seriál sa odohrával naprieč desaťročiami a zachytil kľúčové momenty britskej kráľovskej rodiny očami kráľovnej Alžbety II. Prvá séria na Netflixe začínala ešte v novembri 2016. Vtedy sme mohli sledovať udalosti druhej polovice 40. a 50. rokov.

Mladá princezná nastupovala na trón a sledovali sme aj jej svadbu s plukovníkom Philipom Mountbattenom. V úvodnej dvojici sérií si ho zahral Matt Smith, pre tretiu a štvrtú sériu odovzdali žezlo herečke Olivii Colman a hercovi Tobiasovi Menziesovi. V piatej sérii už si Philipa zahral Jonathan Pryce.

Piata séria patrila v hlavnej roli Imelde Staunton, ktorá si ju zopakuje aj pre finále. Tá nám ukazovala viac súčasnosti blízke udalosti aj počas 90. rokov. Okrem iného sme sledovali aj rozvod princa Charlesa (Dominic West) a princeznej Diany. V seriáli si ju zahrala Elizabeth Debicki, predtým ju však stvárnila Emma Corrin, ktorej to pomohlo nakopnúť kariéru.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -