Divákom popadali sánky. Nová Godzilla môže byť film roku 2023, má len jediného konkurenta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude Godzilla film roku 2023?

Atómový jašter či kráľ Titánov. Volajte ju ako chcete, jedno je jasné, aktuálne ovládla aj naše kiná. Dorazila tam prvého decembra a získala si pozornosť a vysoké hodnotenia od divákov. Ako informovalo Animated Times, film Godzilla Minus One ašpiruje na to, aby sa z nej stal film roku 2023. Zatiaľ remízuje s jednou ďalšou snímkou.

Snímku režíroval Takashi Yamazaki a pri mnohých spracovaniach si stále dokázala zachovať unikátnosť. Tvorca vôbec po prvý raz priviedol Godzillu do obdobia po Druhej svetovej vojne. Sledovať môžeme Japonsko zdevastované týmto hrozivým konfliktom. Tokio je v ruinách a čelí ekonomickej kríze. A aby toho nebolo málo, gigantický jašter sa vracia a rozpútava nevídaný chaos.

nova godzilla
Zdroj: TMDB

Domáce Japonsko aj Hollywood nešetria chválami

November patril premiéram v domovskej krajine aj v Hollywoode. Odvtedy film plní kasy kín a kritici pri ňom nešetria chválou. Dokonca sa zhodli na tom, že ide o najlepší film s týmto kaiju monštrom od pôvodného štúdia Toho. Nakoľko ide o 37. adaptáciu, ide naozaj o prekvapivý verdikt.

Kritici a diváci chvália inovatívnosť filmu a novátorské prvky do značky, ktorá má na svojom konte už také množstvo filmov. Pozitívnymi reakciami dokonca nešetril ani Gareth Edwards, ktorý de facto rozbehol MonsterVerse. Režíroval totiž film Godzilla z roku 2014. V rozhovore pre portál Comic Book povedal, že takto presne si vždy jaštera predstavoval.

godzilla minus one monsterverse
Zdroj: YouTube / The BeastHub Podcast

Nechvália len kritici, zabodoval aj u divákov

Nielen kritici, ale aj bežní diváci udeľujú filmu vysoké hodnotenia. Na portáli IMDb sa aktuálne môže pýšiť so skóre 8,5 / 10. Také počas tohto roku dosiahol iba jediný ďalší film, momentálne sú teda v remíze. Ide o historickú drámu Oppenheimer, ktorú priniesol Christopher Nolan.

Životopisná snímka sa zamerala na vynálezcu atómovej bomby, Roberta J. Oppenheimera, ktorého si zahral Cillian Murphy. Bol výbornou ukážkou varovného príbehu o moci vedy a zároveň politickej hry, ktorá sa odohrávala na pozadí. Vyšiel v júli a svoj úspech ťahal ešte dlhé týždne v kinách. Preto je ešte viac prekvapivým, že ho kaiju doháňa za tak krátky čas.

Predbehne dokonca aj Oppenheimera?

Godzilla Minus One by si okamžite mohla odniesť titul film roku podľa portálu Rotten Tomatoes. Na ňom mu svieti úchvatné hodnotenie 98 % od divákov, čo je ešte viac, ako má Oppenheimer. Táto dráma sa tam pýši hodnotením 93 %. Uvidíme, ako sa bude Titánovi dariť v ďalších týždňoch, závod o najlepší film bude tesný, nakoľko do konca roka zostáva necelý mesiac.

Zaujímavé je, ako úspech komentoval samotný režisér. Yamazaki sa v rozhovore pre Slash Film vyjadril, že to, čo ho dostalo k svetu kinematografie, boli Hviezdne vojny. Dúfa, že teraz, keď sa stal viac známym si ho všimne aj niekto z Lucasfilmu, aby mohol priniesť svoj vlastný film do značky Star Wars.

Videli ste už nové spracovanie atómového monštra priamo z Japonska? Myslíte si, že bude Godzilla Minus One bude film roku? Čím je pre vás? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: animatedtimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -