Nepozerajte Oppenheimera online, varuje Christopher Nolan. Má k tomu prostý dôvod

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Christopher Nolan varuje pred streamovacími službami

Oppenheimerova atómová bomba zbúrala kiná. Z filmu od režiséra Christophera Nolana (Temný rytier, Interstellar) sa stal celosvetovo najúspešnejší životopisný film vôbec. Príbeh otca „atómovky“ inkasoval takmer 950 miliónov dolárov a tešil sa ohromným hodnoteniam ako divákov, tak aj kritikov. Úžasný Cillian Muprhy v hlavnej úlohe, veľkolepý vizuál a majstrovská hudba sú len niektoré z dôvodov na totálny úspech Oppenheimera po vydaní v kinách v júli 2023. A teraz nastal čas, aby dorazil aj na streamovacie služby. Nolan však má pre vás dôležité varovanie.

Ako upozorňuje portál Variety, režisér aj veľká časť štábu sa zúčastnili slávnostného premietania Oppenheimera v Los Angeles. Oslavovali na ňom umenie filmového remesla. Nolan na podujatí hovoril o tom, ako tvoril tento veľkolepý počin, a taktiež o tom, ako ho krvopotne previedol do digitálnej podoby pre domácu distribúciu na Blu-ray diskoch:

„Očividne pre nás bol ‚Oppenheimer‘ poriadnou jazdou, no teraz nastal čas, aby som vydal domácu verziu tohto filmu. Veľmi tvrdo som na nej pracoval po celé mesiace. Som známy svojou láskou ku kinám, venujem im celý svoj život, no pravda je taká, že ako sa film pozerá doma je rovnako dôležité.“

Zdroj: themoviedb.org

Platformy „kradnú“ filmy a seriály

Vydanie filmu na DVD a Blu-ray je naplánované na 22. novembra. „V prípade ‚Oppenheimera‚ sme sa špeciálne venovali Blu-ray verzii,“ pokračuje režisér vo vyjadrení v LA. „Pokúsili sa previesť tie zábery a zvuk, vložiť do do digitálneho sveta s verziou, ktorú si môžete zakúpiť, vlastniť doma a odložiť na poličku, aby vám ju žiadna zlovestná streamovacia služba nemohla ukradnúť,“ dopĺňa Nolan, pričom odkazuje na nepríjemnú praktiku streamovacích služieb.

Režisér tým odkazuje na nie až tak ojedinelé situácie. Ide o to, že streamovacia služba zdanlivo z ničoho nič rozhodne odstrániť zo svojej ponuky filmy a seriály. Rozhodnutia diskutované na pozadí vedením týchto platforiem pravdepodobne nie sú spontánne. Mnohým používateľom sa však zdá spontánna ich realizácia – nie je ojedinelé, aby ste mali rozpozeraný seriál, no na ďalší deň si ho už nezapnete, pretože zo služby zmizol.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -