Spider-Man: Across the Spider-Verse bude obsahovať 240 postáv zo šiestich vesmírov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Spider-Man: Across the Spider-Verse

Momentálne prebiehajúci CinemaCon v Las Vegas poskytuje očakávané informácie o filmoch, na ktoré sa tešíme. Sony zatiaľ prišlo s poriadnou nádielkou informácií o svojich projektoch. Počas panelu, na ktorom hovorili o filme Spider-Man: Across the Spider-Verse, sa ale poriadne odviazali.

Jeho producenti priniesli na internet poriadny hype. Phil Lord a Chris Miller vystúpili s tvrdením, že tento bude oveľa, oveľa väčší ako predošlá časť. Tým samozrejme hovorili o snímke Spider-Man: Paralelné svety, ktorá v roku 2018 chytila poriadne veľa fanúšikov. Avšak nezostali len pri takomto jednoduchom tvrdení, ale rovno aj uviedli, ako veľmi väčšie to bude.

Sony dátumy premiér Spider-Man: Across the Spider-Verse
Zdroj: Sony Pictures

Viac postáv, viac vesmírov

Tak pre porovnanie – Paralelné svety mali 40 postáv, tu nám ich sľubujú až 240! Samozrejme, že niektoré dostanú iba veľmi malú úlohu alebo pôjde iba o rýchle cameo, ale je to aj tak úžasnou správou. A dôkazom, že to myslia vážne, je aj ich tím. Majú v ňom 1000 ľudí, čo je najväčšia skupina, aká kedy pracovala na animovanom filme.

Okrem toho sa príbeh nebude odohrávať len v jednom vesmíre ako sme videli predtým, iba so zopár ukážkami, ale rovno v šiestich! Takže rozhodne sú skoršie dohady o tom, že uvidíme aj iné svety, pravdivými. Aby toho nebolo málo, fanúšikom pustili prvých 15 minút z filmu.

Animovaný Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)
Zdroj: thedirect.com

Prvých 15 minút Spider-Man: Across the Spider-Verse

Redaktor a spoluzakladateľ portálu GeekTyrant Joey Paur bol jedným z týchto fanúšikov a priniesol popis toho, čo na plátne videli. Vďaka nemu to môžeme prerozprávať aj našim fanúšikom. Začíname vo svete Earth-65, kde sa pozrieme na Gwen Stacy (Hailee Steinfeld). Práve o jej univerze hovoril skorší dohad, ktorý sa teraz naplnil.

Má problémy so svojím otcom. Je totiž policajtom, ktorý sa snaží dostať Spider-Woman, nie je si však vedomý toho, že je jeho dcérou. Kým prebieha ich rozhovor, dozvedáme sa, že na mesto zaútočil Adrian Toomes. Ako zloduch Vulture spôsobuje v rozruch v múzeu Guggenheim na Manhattane.

spider-verse gwen stacy
Zdroj: trinkid.com

Gwen a Miguel proti Vulturovi

Policajný kapitán teda čaká na príchod Spider-Woman, ktorú by mohol chytiť. Tá naozaj do akcie prichádza, lenže bojovať proti záporákovi so superoblekom a zároveň nezraniť policajta je náročná úloha, vďaka čomu má nevýhodu. Tak je porazená a sarkasticky poznamená že ide o „najhlúpejší spôsob ako zomrieť“.

Lenže v momente, ako sa Vulture zaženie, aby zadelil rozhodujúci úder, prichádza na scénu Spider-Man 2099 (Oscar Isaac). Gwen najprv vynadá, že nechala dosť veľkú dieru na to, aby mohli takíto chlapíci (narážajúc na záporáka) prechádzať do inej dimenzie. Počas toho, ako s ním bojujú, ešte zavolá cez svojho holografického asistenta o pomoc.

spider-verse spider-man 2099
Zdroj: comicbook.com

Prichádza Jessca Drew

Tá pochádza v podobe Jessicy Drew, inej Spider-Woman (Issa Rae). Dokáže sa plnohodnotne zapojiť do akcie aj napriek tomu, že je tehotná! Trojica Vultura dokáže zakrátko zdolať, avšak kapitán Stacy už mieri na Spider-Gwen v snahe zatnúť ju za vraždu Petera Parkera. Aby sa situácia ešte viac nevyhrotila, Gwen sa odmaskuje a odhalí svoju identitu.

Snaží sa otcovi vysvetliť situáciu, on jej však začne čítať práva ako pri každom zatknutí. Pôjde o rozhodne veľmi emotívny moment, keď vidíte, že je otec odhodlaný zatknúť svoju dcéru. Miguel tak vytvorí so svojím zariadením portál a silovú bublinu a Drew presviedča Gwen, aby s nimi utiekla. Kým sa rozhoduje, máme tu strih.

spider-man beyond spider-verse
Zdroj: screenrant.com

Presun k Milesovi

Spider-Man: Across the Spider-Verse nás prenesie do Earth-610 a do Brooklynu. Skalní fanúšikovia už vedia, že to je svetom Milesa Moralesa (Shameik Moore). Ten sa zúčastňuje stretnutia s poradcom, ktorý mu má radiť ohľadom výberu vysokej školy, aj so svojimi rodičmi.

Dá im najavo, ktorú univerzitu chce navštíviť (Columbia University), z čoho sú prekvapení. Nasleduje trochu rodinnej diskusie s pár vtipmi, keď sa Milesovi nakopne jeho pavúčí zmysel. Uteká preto z miestnosti preč a tiež odchádza pán Morales, aby si vybavil dôležitý pracovný hovor. Pani Moralesová zostáva s poradcom sama a ten jej adresuje slová „Klame vám. Váš syn vám klame“.

miles morales spider-verse
Zdroj: ew.com

Skvelé navnadenie, pre ktoré sa nevieme dočkať vydania

Tu sa ukážka skončila. Jednoznačne treba povedať, že ide o perfektný spôsob, ako fanúšikov navnadiť a ponúknuť im malú ochutnávku z toho, čo ich čaká. Ak máme skutočne vidieť 240 postáv v šiestich vesmíroch, tak sa už nemôžeme dočkať 2. júna 2023, nakedy je stanovená premiéra.

Čo hovoríte na správu o tom, ako veľký film bude Spider-Man: Across the Spider-Verse? Kde si myslíte, že sa zmestí 240 postáv? Ako vás navnadil popis prvých 15 minút? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -