TIP na seriál: Agenti S.H.I.E.L.D. | Tajná organizácia bojujúca proti netradičným nepriateľom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na seriál: Agenti S.H.I.E.L.D.

Seriál Agenti S.H.I.E.L.D. je o tajnej organizácii, ktorá z „tieňov“ ochraňuje svet pred netradičnými nepriateľmi – mimozemšťanmi, superzloduchmi alebo robotmi. Bol to prvý seriál, ktorý vyšiel pod taktovkou Marvel, ale spojenie s MCU mal len zo začiatku. V neskorších sériách sa však už seriál vybral viac svojím vlastným smerom.

Seriál vychádzal od roku 2013 do tohoto leta a poslednú sériu sme mohli dopozerať tento mesiac. Skladá sa zo siedmych sérií, pričom každá z prvých piatich sérií má 22 dielov a posledné dve série majú po 13 dielov. Dokopy je to teda 136 epizód. Jedna epizóda trvá zhruba 41 – 45 minút. Seriál vieme zaradiť do žánrov sci-fi, dobrodružný alebo dráma.

agenti shield
Zdroj: change.org

Náhľad do deja

Seriál sa odohráva po udalostiach filmu The Avengers. Svet sa dozvedel o superhrdinoch a o tom, že vo vesmíre nie sme sami. Organizácia S.H.I.E.L.D. sa teda rozhodla vytvoriť špeciálny tím, ktorý by bránil svet pred takýmito vesmírnymi hrozbami a hrozbami vyššieho kalibru. Lídrom tímu sa stal Phil Coulson, ktorého sa podarilo oživiť po jeho smrti v spomínanom filme.

Okrem neho budú v tíme aj Melinda May, ktorá je pilotka a bojovníčka, avšak po dlhú dobu robila kancelársku prácu, Grant Ward, jeden z najlepších agentov organizácie, inžinier Leo Fitz, a biochemička Jemma Simmons. Neskôr sa k ním pridá aj Skye, mladá hackerka, ktorá proti nim najprv bojovala. Takto sa spolu ako tím snažia odvrátiť hrozby, ktoré by mohli zničiť Zem.

agenti shield
Zdroj: collider.com

Ďalšie informácie o seriáli

Z hereckého obsadenia uvidíme hercov ako Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Ian De Caestecker a ďalších. Čo sa týka vzťahu medzi MCU a seriálom Agenti S.H.I.E.L.D., je tam niekoľko prepojení, napríklad s filmom Captain America: Winter Soldier. Seriál sa však neskôr odlučuje od MCU a v MCU sa taktiež nikdy nespomínali udalosti zo seriálu.

Ak máte radi seriály so superhrdinskou tématikou, tento stojí určite za pozretie. Určite ho odporúčam pozrieť milovníkom Marvel filmov, pretože sa tam nachádzajú odkazy na iné filmy a dokonca si tam niekoľko postáv z filmov strihlo cameo. Seriál je sám o sebe dosť dlhý, avšak ak máte veľa času a máte chuť na trochu superhrdinskej sci-fi tematiky, Agenti S.H.I.E.L.D. si určite pozrite.

Hodnotenie seriálu:

CSFD.cz – 74%
IMDb.com – 7,5/10
Rotten Tomatoes – 95%

Zaujal vás tento tip na seriál, alebo preferujete radšej iný žáner seriálov? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -