TOP 5: Teórie o druhej sérii populárneho Netflix seriálu Squid Game

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Squid Game teórie

Ak ste ešte nepočuli o populárnom Netflix seriáli Squid Game, tak ste snáď ani posledné týždne neboli na internete. Ten je ho totiž úplne plný. Od recenzií cez krátke videá až po rôzne easter eggy a teórie. A portál Rewind.sk nie je výnimkou. Nejeden redaktor tomuto fenoménu podľahol, a ak ste nento seriál videli, určite rozumiete, prečo. Prinášame vám zaujímavé teórie o druhej sérii seriálu Squid Game.

Seriál Squid Game patrí do žánra Battle Royale. Spoznávame mnoho postáv, ktoré sú postavené do situácie, kde proti sebe súťažia v hre na život a na smrť, aby získali tučnú finančnú odmenu. Hlavnou postavou je posledný pridaný hráč – Hráč 456, Seong Gi-hun. Ešte než prejdem na teórie, tak by som vás chcela upozorniť, že tento článok obsahuje veľké spoilery, a preto by ste si ho mali prečítať až po zhliadnutí prvej série.

1. Oh Il-nam (001) je otcom Seong Gi-huna (456)

squid game 001
Zdroj: twitter.com

Jednou z najpopulárnejších teórii je, že v druhej sérii vysvitne, že Hráč 001 Oh Il-nam je otcom Hráča 456 Seong Gi-Huna. Tieto postavy si rozumeli už od začiatku a Gi-Hun sa počas celého seriálu správal k Il-namovi s úctou, láskou a porozumením. Pri niektorých scénach si však diváci začali domýšľať, že za ich vzťahom je predsa len čosi viac.

Pri rannom rozdávaní jedla si Gi-hun pýtal od dozorcov iné mlieko, než mu dali. Il-nam si z neho hneď začal uťahovať a povedal mu, že tipuje, že Gi-hun dostal neraz po zadku, keď bol malý. Na to sa Hráč 456 začudoval, že odkiaľ to vie. Il-nam mu povedal, že sa správaním podobá na jeho syna.

Druhou nápovedou bolo, keď sa Gi-hun a Il-nam stretli v jednej hre proti sebe – v hre so sklenenými guličkami. Set hry pripomínal kórejskú obytnú štvrť. Il-nam spomenul, že v podobnom susedstve vyrastal, na čo Gi-hun odvetil, že aj on. Mohlo sa teda stať, že vyrastali spolu a sú rodina?

2. Hra Ddakji určila, kto je hráčom a kto dozorcom

návod Ddakji Squid Game
Zdroj: twitter.com

Ďalšou populárnou teóriou je, že Gi-huna delilo jedno malé rozhodnutie od toho, aby mal na sebe namiesto tyrkysovej teplákovej súpravy červený overal. Veľa divákov verí, že práve prvá detská hra ukázaná v seriáli – hra Ddakji, určila, čím bude. Bola to tá hra, ktorú hral Gi-hun na nástupišti metra s mužom, ktorý mu ponúkol účasť v celej hre.

Tento obchodník mu dal na výber medzi modrou a červenou papierovou skladačkou, s ktorými sa hra hrá. Gi-hun si vybral modrú a niektorí fanúšikovia veria, že práve preto skončil ako súťažiaci a nie ako strážca. Je teda možné, že keby si vybral červenú skladačku, ocitol by sa na opačnej strane?

Režisér seriálu však tvrdí, že farby skladačiek nemajú nič spoločné s rolami, ale odkazujú na starú japonskú legendu Aka Manto, v ktorej sa duch pýta v kúpelni ľudí, ktorých stretne, či chcú modrý alebo červený papier. Okrem týchto dvoch vysvetlení môže niektorým ľuďom táto voľba pripomínať aj jednu z najznámejších scén z filmu Matrlix.

3. Gi-hun si prefarbil vlasy na červeno z jasného dôvodu

squid fame gi-hun
Zdroj: pedestrian.tv

V závere seriálu vidíme, že  Gi-hun si zmenil účes a prefarbil si vlasy na červeno. Červená nie je práve farba, ktorú si človek vyberie len tak, preto niektorí diváci veria, že mal jasný dôvod. Červenú farbu vlasov si spájajú s červenými overalmi strážcov, a tak vznikla teória, že do ďalšej hry pôjde Gi-hun ako dozorca.

Ešte pravdepodobnejšou teóriou však je, že výherca hry sa stane lídrom a frontmanom ďalších hier. Ak si spomínate na postavu policajta, ktorý našiel v byte svojho strateného brata rovnakú vizitku, akú dostal Gi-hun, tak určite viete, že práve jeho brat bol lídrom hry. Avšak prečo by líder dostal vizitku určenú pre účastníkov?

Aj na to má táto teória vysvetlenie. Keď si policajt pozeral staré záznamy z hier, našiel tam meno svojho brata uvedeného ako hráča. Je teda možné, že tento brat vyhral predošlú hru a následne sa stal lídrom a rovnaký osud čaká aj Gi-huna.

4. Squid Game hry sú po celom svete

squid game vips
Zdroj: thecinemaholic.com

Medzi teórie o seriáli Squid Game patrí aj tá, že podobné hry existujú po celom svete. Podporuje to aj fakt, že pri sledovaní predposlednej hry jeden z VIP maskovaných členov poznamenal, že ho kórejské Squid Game hry bavia zo všetkých najviac.

Tento fakt by mohol otvoriť dvere aj mnohým spinoff seriálom z celého sveta, v ktorých spoznáme nové postavy, nové príbehy a nové tradičné hry krajín, v ktorých by sa súťaže konali.

5. Policajt Hwang Jun-ho nie je mŕtvy

squid game policajt
Zdroj: thecinemaholic.com

Ak sa niekedy objaví druhá séria, táto teória je jedna z najpravdepodobnejších. Ku koncu seriálu sme videli policajta menom Hwang Jun-ho, ako stojí tvárou tvár lídrovi. Ten odhalil, že je jeho stratený brat, ktorého Jun-ho po celý čas hľadal. Ocitajú sa pri útese na ostrove a líder hier mieri na policajta zbraňou.

Postrelil ho však iba do ramena, čo by nemalo byť fatálne zranenie. Jun-ho následne padol do mora pod ním a ďalej sme ho v seriáli nevideli. Čo ak to ale prežil a objaví sa znova v druhej sérii?

Squid Game teórie – bonus: Hráčka 067 Sae-byeok nie je mŕtva

sae-byeok
Zdroj: gaymingmag.com

Táto teória je veľmi nepravdepodobná, no stále stojí za zmienku. Niektorí veria, že napriek tomu, že postava Sae-byeok mala vážne zranenie na bruchu spôsobené úlomkom skla, a že ju Hráč 218 Cho Sang-woo bodol nožom, prežila. Nasvedčuje tomu to, že smrť hráčov vždy oznamoval robotický hlas ženy z reproduktorov, no jej smrť neohlásil.

Prídu vám tieto teórie o seriáli Squid Game pravdepodobné? Chceli by ste vidieť aj ďalšie série seriálu? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: mamamia.com.au, youtube.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -