V Los Angeles sa objavili billboardy na pokračovanie Alita: Bojový anjel. Čo to znamená?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude pokračovanie filmu Alita: Bojový anjel?

Minulý rok prišiel do kín film Alita: Bojový anjel. Dá sa povedať, že išlo konečne o dobré spracovanie anime (aj keď áno, je pravda, že sa nájde niekoľko výnimiek predtým). Získalo si veľmi dobré ohlasy u fanúšikov, zárobky v kinách (niečo cez 400 miliónov celosvetovo) však boli pre štúdio priemerné a tak vôbec nebolo isté, že vznikne pokračovanie Alita: Bojový anjel 2.

Vydarená adaptácia mangy

Film sleduje Alitu, bojového cyborga (napol človeka, napol stroj), ktorá sa zobudí bez spomienok a nespoznáva svet, v ktorom sa ocitla. Ujme sa jej citlivý doktor Ido, ktorý pomáha opravovať nielen jej zovňajšok, ale sa dostáva aj k jej citom a spomienkam. Učí sa o svojej minulosti, pričom prichádza do styku z viacerými nepriateľmi. Film sa skončil cliffhangerom, kedy Alita prisahá svoju pomstu a boj proti utláčateľom.

zaujímavé fakty o filme alita: bojový anjel
Zdroj: adria.ign.com

Snímku režíroval Robert Rodriguez a produkoval James Cameron, čo je kombinácia ako stvorená pre úspech. Hlavnej role sa v kombinácii živého hrania a úpravy herečky animáciou chopila Rosa Salazar. Vľúdneho Ida si zahral Christopher Waltz a v ďalších úlohách sa objavili herci ako Jennifer Connely, Mahershala Ali, Ed Skrein a v krátkej chvíli sa objavil aj Edwart Norton.

Práve otvorený koniec naznačoval, že príde k pokračovaniu Alita: Bojový anjel. Neistá budúcnosť značky však nedala fanúšikom pokoj. Dokonca vznikla skupina, ktorá si hovorí Alita Army (armáda Ality). Pri tohtoročnom Udeľovaní Cien Akadémie vytvorili obrovský banner, ktorým sa snažili upútať pozornosť Disney.

Super Bowl nám predstavil aj trailer na nový film Alita: Battle Angel
Zdroj: geektyrant.com

Veľká kampaň od Alita armády

A práve oni stoja aj za ďalším kúskom, ktorý sa teraz ukázal. Po meste Los Angeles sa objavilo niekoľko billboardov, ktoré žiadajú ďalšie filmy z tejto sci-fi cyberpunkovej anime adaptácie. Obsahujú jednotlivé postavy z filmov a každá má pri sebe inú frázu, ktorá podporuje vznik sequelu k danému filmu.

Ich vedúca osobnosť Charlie Schmidt uverejnil billboardy v jednom príspevku na svojom Twitteri. Pridal k tomu slová s výzvou:

„HeJ Disney, tieto reklamy sa objavili dnes na Billboardoch v Chinatowne a Downtowne v Los Angeles. Hovoria, že Alita Army chcú pokračovanie Ality.“

Hlasy fanúšikov majú silu

Uvidíme, či si spoločnosť všimne danú reklamu. V súčasnosti sa dá ale povedať, že sú hlasy fanúšikov silnejšie, ako kedykoľvek predtým. Skvelým príkladom môže byť nedávne ohlásenie Snyder Cut, ktoré prinesie Justice League v podobe, ako sme ho mali vidieť podľa originálnej vízie režiséra (a tak v nepopierateľne vyšších kvalitách).

Rovnako, ako si fanúšikovia vydobyli túto verziu filmu od DC, by mohla mať Alita Army šťastie so svojou kampaňou. Vyvesiť totiž postery s kampaňou k filmu je dostatočne veľkým krokom na to, aby ich vypočul aj taký gigant, akým je Disney. Stojíme za nimi a tiež dúfame v sequel.

Páčil sa vám film Alita? Tiež by ste radi videli pokračovanie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -