Pekelné sily sa po 50 rokov vracajú, ukazuje nám trailer na horor Vyháňač diabla: Znamenie viery

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Vyháňač diabla: Znamenie viery

Prichádza nový trailer na horor Vyháňač diabla: Znamenie viery. Pekelné sily sa v ňom vracajú aj po 50 rokoch, toľko je totiž odvtedy, kedy vznikol ikonický a dnes kultový pôvodný film, označovaný aj ako Exorcista. Priamo na neho nadviaže nová trilógia, ktorú už o mesiac v kinách odštartuje tento do špiku kosti mrazivý film.

Zobral si ho na starosť režisér David Gordon Green. Podobne ako pri značke Halloween zobral iba pôvodnú snímku z roku 1973 a priniesol nový film, ktorý na ňu nadväzuje. Pritom ignoruje všetky dovtedy vzniknuté (a niektoré naozaj nepodarené) pokračovania.

Matka Regan opäť čelí pekelnému zlu

Spojítkom je postava Chris McNeil, ktorú si aj vo veku 90 rokov vrátila zahrať Ellen Burstyn. Stále je zmietaná minulosťou, keď videla svoju dcéru Regan posadnutú starobylým démonom. Musí čeliť tomu, čo ju desí a pritom zaujať úlohu novej bojovníčky proti pekelnému zlu. Prichádzajú totiž vyhľadať jej pomoc po tom, čo sa vrátilo.

Dve dievčatká, Angela (Lidya Jewett) a jej najlepšia kamarátka Katherine (Olivia Marcum), sa stratia v lesoch. Po troch dňoch sa vracajú bez jedinej spomienky na to, čo sa dialo. To len spustí sériu udalostí, v ktorej musí Angelin otec Victor (Leslie Odom Jr.) čeliť ultimátnemu teroru a vyhľadať tak jedinú osobu, ktorá sa s ním kedy stretla.

Vyháňač diabla: Znamenie viery
Zdroj: bloody-disgusting.com

„Mami, ja nechcem ísť do pekla“

Opäť sa tak stretávame s démonickým hlasom odkazujúcim na peklo, zastrašovanie osôb či desivú víziu výberu medzi životmi dievčat. Jedinečnú atmosféru pre film vytvárali aj iní Greenovi spolupracovníci – zo spomenutej trilógie pracovali na scenári Scott Teems alebo Danny McBride. Do finálnej podoby ho spracoval Peter Sattler (Camp X-Ray).

Snímka z roku 1973, ktorá vychádzala z knižnej predlohy od Williama Petera Blattyho, sa stala už žánrovou ikonou. Presne na jej 50. výročie uvedenia bude mať premiéru v kinách jeho pokračovanie. Horor s podtitulom Znamenie viery si budeme môcť pozrieť od 12. októbra.

Ako vás zaujal nový trailer na horor Vyháňač diabla: Znamenie viery? Dokáže sa podľa vás atmosférou vyrovnať pôvodnému dielu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -