Prvé reakcie na Black Panther: Navždy Wakanda sú tu. Ako hodnotia finálny film Fázy 4?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé reakcie na Black Panther: Navždy Wakanda

U nás je premiéra ešte týždeň a pol vzdialená, tá slávnostná sa však už odohrala. Okrem hercov a tvorcov sa jej samozrejme zúčastnili aj kritici a osoby z tlače. Tak prinášajú prvé reakcie na film Black Panther: Navždy Wakanda. Čo hovoria o finálnom vstupe do Fázy 4 filmového vesmíru od Marvelu?

Kráľovná Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye aj Dora Milaje musia chrániť ich národ pred novou hrozbou. Prichádza totiž Namor, kráľ skrytého podmorského národa, ktorý sa cíti ohrozený odhalením Wakandy. Hrdý národ však bude musieť požiadať aj o pomoc zvonka a tak sa do boja pripoja aj Nakia zo skupiny War Dogs či Everett Ross.

Black Panther: Wakanda Forever trailer
Zdroj: screencrush.com

Vyrovnávame sa so stratou T’Challu

V hereckom obsadení tak môžeme vidieť mená Danai Gurira, Letitia WrightWinston Duke, Lupita Nyong’o, Florence Kasumba, Angela Bassett aj Martin Freeman. Réžiu mal, rovnako ako prvý diel, na starosti Ryan Coogler. Akú prácu tentoraz odviedol?

Film sa musel vyrovnať s jednou neľahkou úlohou. Predstaviteľ kráľa Wakandy, Chadwick Boseman, nás navždy opustil. Bolo to zahrnuté aj do deja, ukazujú nám, ako sa budú jednotlivé postavy vyrovnávať so smrťou T’Challu. A práve táto stránka snímky je vyzdvihovaná ako jedna z jej najsilnejších.

Žezlo prebraté s gráciami, záporák ešte mocnejší

Zosnulému hercovi vzdáva pocty a robí to vraj dokonale. Preto ide o mimoriadne emotívne pokračovanie, ktoré sa dotýka otázok zármutku, straty, ale aj odplaty za ňu. Zvláda to so všetkou dospelosťou a vážnosťou, ktorú v Marvel svete často nevidíme. Stále išlo o komiksový film, čo bolo jasne poznať, bol však aj akousi osobnejšou výpoveďou.

Žezlo pantera preberá sestra Shuri. Je chválená, ako ho prevzala a herecký výkon jej predstaviteľky si tiež vyslúžil pochvaly. Tie dostali aj zvyšní členovia obsadenia. Vieme však, že film so superhrdinami je vždy tak silný, ako jeho záporák. Preto vraj Huerta rolu Namora odvádza perfektne. Ukazuje svoje sily nad všetky očakávania.

Dostane nás už len logo a prvých 5 minút

Reakcie na film Black Panther: Navždy Wakanda hovoria aj o perfektnej práci s kamerou a vyzdvihujú aj soundtrack. Práca Ludwiga Goranssona opäť poriadne podčiarkne emócie. Mimochodom, svojím trackom prispela aj Rihanna. Dokonca hovoria aj o tom, že nás dostane už samotné Marvel logo. Prvých päť minút by nás mohlo takmer zlomiť. Tých posledných päť to vraj dokáže.

Miestami je vraj svojou ťažobou cítiť ako poriadny vojnový film. Stále však vidíme, že ide o prácu tohto štúdia, keď prinesie kreatívne prepojenia na ostatné projekty Fázy 4. Je jeho posledným a najdlhším kúskom a podľa viacerých komentárov aj tým najlepším.

Emócie na prvom mieste

Je dojemný, je krásny, je poriadnou poctou. Je nabitý kreatívnym dejom, ktorý nejeden raz prekvapí a výborne napísanými postavami. Po dopozeraní údajne budeme mať dlho o čom diskutovať. Má byť mimoriadne výnimočným a presne tou katarziou, ktorú očakávame. Našli sa aj reakcie, ktoré ho označili za film roka. Jednoducho, určite ho nechceme zmeškať a nevieme sa dočkať ešte viac ako doteraz.

Čo hovoríte na prvé reakcie na film Black Panther: Navždy Wakanda? Sú presne také, ako ste očakávali, alebo ešte prekonávajú to, čo ste si mysleli? Tešíte sa na pokračovanie teraz ešte viac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -