Tom Hanks a Robert Zemeckis spájajú sily pri adaptácii ďalšej novely. Chcú zopakovať úspech Forresta Gumpa?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tom Hanks a Robert Zemeckis pri ďalšom diele

Tom Hanks a Robert Zemeckis opätovne spájajú sily, aby priniesli filmovú adaptáciu ďalšieho diela. Režisér pracoval na filme Forrest Gump, čo je jedna z najviac ikonických Hanksových úloh. Film je mimoriadne vydareným (a aj to je podceňovanie). Mnohí ho považujú za ten vzácny prípad, keď je filmová adaptácia lepšia ako kniha.

Úspech dokazuje aj 6 Oscarov a 3 Zlaté glóbusy. Pritom si sošky získali obaja – za najlepšieho herca aj najlepšieho režiséra. Tentoraz sa pustia do spracovania ďalej novely, avšak teraz grafickej. Zamerali sa na dielo Here, ktoré vytvoril Richard McGuire.

tom hanks robert zemeckis eric roth
Zdroj: variety.com

Experimentálna netradičná grafická novela

Pôvodne ho vydal ako 6-stranový komiks v časopise Raw, ktorý zbieral krátke stripy. To bolo v roku 1989. Roky však pracoval na tom, aby sa rozšírila do plnohodnotnej grafickej novely. Tú sa však podarilo vydať až v roku 2014 a tentoraz mala cez 300 strán. Ide o unikátne dielo, ktoré búra tradičné zobrazenie komiksov.

Zameriava sa totiž na jediné miesto – roh v dome. Avšak ukazuje všetko, čo sa dokáže okolo tohto pľacu odohrávať a to na rozmedzí od 73 pred naším letopočtom až po rok 2033 v budúcnosti. Nejde pritom chronologicky a preskakuje medzi udalosťami. Začíname v roku 1957, čo je rok narodenia autora.

grafická novela here
Zdroj: nytimes.com

Nechronologické sledovanie s viacerými príbehmi

Takto môžeme napríklad vidieť, ako sa dom v roku 1902 postavil, ako v roku 957 iba obchádzajú toto miesto zvieratá alebo ako na jeho mieste stojí stajňa v 19. storočí. Ukazuje príbehy ľudí, ktorí sa v dome striedajú. Ale predovšetkým originálnym a unikátnym spôsobom ukazuje príbeh jedného miesta.

Ako sa podarí adaptovať príbeh do filmu ešte nie je známe. O scenár sa však postará Eric Roth. Ten bol tak isto aj autorom scenára pre Forresta Gumpa, takže perfektne uzatvára trojicu. Dokonca sa vracia aj rovnaká produkčná spoločnosť, Playtone. Spracovanie si chcú pre seba získať viaceré streamovacie služby a momentálne vedú boj o práva (s prihadzovaním čiastok).

tom hanks pinocchio
Zdroj: nilefm.com

Momentálne nie ich jediná spolupráca

Hanks by rozhodne nemal problém so stvárňovaním rozličných postáv v rozličných časových linkách. Podobnú úlohu(-y) sme totiž u neho mohli vidieť v skvelej sci-fi dráme od sestier Wachowskich z roku 2012 s názvom Atlas mrakov.

Tom Hanks a Robert Zemeckis si opätovnú spoluprácu ale zjavne užívajú. Okrem chystanej adaptácie novely Here spolu pracujú na hranom (s CGI animovanými prvkami) Pinocchiovi. Hanks tu bude vystupovať ako Geppetto. Fantasy muzikál by sa mal objaviť na Disney+ ešte počas tohto roka.

Zaujalo vás spracovanie grafickej novely Here? Tešíte sa na filmovú adaptáciu, za ktorou stojí rovnaký tím ako za Forrestom Gumpom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -