Jeden z najlepších MCU filmov? Shang-Chi má premiéru za sebou a týmto hodnoteniam neuveríte!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Shang-Chi podľa Rotten Tomatoes

Marvelovka, ktorú uvidíme najbližšie v kinách, už mala počas minulého týždňa svoju slávnostnú premiéru. Film Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch tak získal svoje hodnotenie na Rotten Tomatoes. Ako stránka nový príspevok do Fázy 4 hodnotí? Majú sa fanúšikovia na čo tešiť?

Po roku, u nás konkrétne od 2. septembra, si budeme môcť konečne pozrieť ďalší film spadajúci do Fázy 4 MCU. Tým posledným bol zatiaľ Black Widow, ktorý však slúžil ako prequel. Príbehovo posledným tak bol Spider-Man: Ďaleko od domova, o ktorom by sa dalo povedať, že bol aj akýmsi spájacím mostíkom medzi Avengers: Endgame a touto fázou.

nový trailer Shang-Chi
Zdroj: screenrant.com

Marvel si chystá nové zoskupenie pre ďalšiu hrozbu

Nie je to však ani zďaleka jeho jedinou prednosťou. Po dvoch rokoch od Captain Marvel je to ďalší príbeh o pôvode postavy. Predstaví nám však celú skupinu postáv, čo je len logické, keď postavy sú postavy ako Iron Man alebo pôvodný Captain America z hry. Druhé predstavenie úplne nového tímu príde v novembri vo filme Eternals.

V hlavnej úlohe sa vo filme ukáže Simu Liu. Spomínaný roster postáv doplnia herci Awkwafina, Tony Leung, Benedict Wong, Fala Chen, a Michelle Yeoh. No so všetkými spomenutými informáciami vidíme, ako si Marvel chystá zoskupenie na novú veľkú hrozbu.

trailer shang-chi
Zdroj: imdb.com, people.com, 24htinnhanh.com

Ako film dopadol podľa hodnotení kritikov?

Tak sa pozrime na to, ako si film viedol. Fanúšikovia môžu prestať zadržiavať dych, pretože ide o jeden zo šťastnejších príbehov. Dokonca viac ako šťastných. Na veľmi kritickom portáli dostal po 52 recenziách hodnotenie krásnych 94 %.

To, že má Shang-Chi na Rotten Tomatoes podobné hodnotenie, je skutočne veľká vec. Najvyššie skóre, až neuveriteľných 96 %, tam dostal Black Panther – a to ide o film, ktorý bol nominovaný na Oscara. Prvý ázijský superhrdina v MCU sa mu tak dostáva do tesného závesu. Zároveň remízuje s peckami ako Iron Man a Avengers: Endgame.

Marvel nikdy nemal núdzu o vyššie hodnotenia na RT

Ale je pravda, že Marvel iba zriedkavo dopadne na tomto portáli zle. Najslabšie hodnotenie 66 % tu má Thor: Temný svet (paradoxne, Thor: Ragnarok je hneď za uvedenou prvou trojicou s hodnotením 93 %). Jediné ďalšie nižšie hodnotenie má Neuveriteľný Hulk, s počtom 67 %. Mimo týchto dvoch to ide iba do kopca a dokonca až na jeho vrchol.

Takže ide o ďalší jasný dôkaz, že Shang-Chi bol správnym krokom vpred. Zaradiť sa podľa kritikov medzi prvú trojicu Marvel filmov nie je len tak. Vyzerá to, že štúdio má byť na čo hrdé a my nemôžeme skrývať o to väčšiu radosť z filmu. Našťastie je premiéra iba týždeň ďaleko!

Čo hovoríte na takéto hodnotenie filmu Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch vy? Tešíte sa teraz ešte viac? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -