Matrix 4 má potvrdený názov. Dej sa bude uberať zaujímavým smerom, tvrdia fanúšikovia, ktorí videli trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Matrix 4 má potvrdený názov a fanúšikovia opisujú prvý dej

Warner Bros. oznámili oficiálny názov pre štvrtý Matrix. Udialo sa to na udalosti CinemaCon, kde si tí najšťastnejší z fanúšikov už aj mohli pozrieť prvú ukážku. Kým si budeme môcť pozrieť trailer na Matrix 4 my, môžeme sa pozrieť aspoň na krátky dej a popis toho, čo sa v ňom udialo.

V prvom rade – v tomto prípade boli špekulácie zo strany fanúšikov správne. Nový Matrix naozaj dostáva názov Resurrection, ktorý bol avizovaný ešte začiatkom roka. Ale koniec koncov, zoberme si – ako inak by sme chceli pokračovanie, v ktorom sa všetko zmení, nazvať?

matrix 4 názov
Zdroj: 7wallpapers.net

Pán Anderson naspäť v Matrixe

Trailer sa začína záberom na Neila Patricka Harissa, ktorý je terapeutom postavy Keanu Reevesa. Ide opäť o pána Andersona, ktorý je v Matrixe (ale tento raz vo futuristickej verzii San Francisca) a nepamätá si na svoje predošlé osudy. Vie ale, že niečo nie je v poriadku a spytuje sa sám seba aj terapeuta, či sa nezbláznil.

Všetko sa začne meniť vo chvíli, keď stretne Trinity, opäť hranú Carrie-Anne Moss. Spýta sa ho, či sa už niekedy nestretli a obaja majú pocit, že sa nachádzajú vo svete, do ktorého nepatria (deja vú?).

matrix biely kralik
thefinalcurtaincall.wordpress.com

Biely králik a mladý Morpheus

Následne sa dočkáme aj záberu na známu modrú pilulku a do pozadia hrá White Rabbit (biely králik) od Jefferson Airplane. Nie je to jediný odkaz v ukážke, Neo stretne modrovlasú postavu, ktorá má toto tetovanie.

Obrovským prekvapením je mladý Morpheus – práve túto postavu stvárnil Yahya Abdul-Mateen II. Tradične odovzdal červenú pilulku a príde aj na ich súboj v doju na jazere. Tentoraz však je víťaz okamžitý a jasný – Neo pošle mocným úderom mladého Morphea von z miestnosti. Vidieť túto verziu postavy je skvelou správou, pretože sme vedeli, že si Lawrence Fishburne rolu nezopakuje.

TIP na film: Matrix | Akčný príbeh o budúcnosti a živote v simulácii
Zdroj: allofwhineandspace.blogspot.com

Akcia, ktorú práve zo série milujeme

Ďalej vidíme riadnu dávku akcie a sekvencie, ktoré presne v sérii Matrix chceme vidieť. Modrovlasá postava skáče cez autá v spomalenom zábere, Neo zastavuje guľky a zmení trajektóriu letiacej rakety z vrtuľníka, Trinity je odpojená z Matrixu. Takže sa nemusíme obávať, určite neprídeme o to, čo na značke milujeme.

Posledný záber vraj ukazuje na muža v obleku, ktorého hrá Jonathan Groff. Neovi adresuje tieto slová: „Pôjdeš tam, kde to celé začalo. Naspäť do Matrixu.“

matrix john wick
Zdroj: lynxotic.com

Zostáva look podobný Johnovi Wickovi

Vyzerá to tak, že akokoľvek sa Lana Wachovski zatiaľ snaží pre film Matrix 4 (alebo teda oficiálne Resurrection) ustrážiť dej, nedarí sa to úplne. Vďaka snaživým a ochotným fanúšikom sme dostali aspoň popis traileru, ktorý mohli vidieť. A viete čo je ešte skvelou správou? Keanu Reeves si necháva svoj look s dlhšími vlasmi, podobný ako v Johnovi Wickovi.

V ukážke sa ešte neobjavili niektorí herci, o ktorých nevieme, aké role zohrajú. Sú nimi Christina Ricci, Priyanka Chopra Jonas, Jessica Henwick, a Toby Onwumere. Viac sa snáď dozvieme postupom času, k blížiacej sa premiére, ktorá je naplánovaná na 22. decembra.

Čo hovoríte vy na opis ukážky filmu Matrix Resurrection? Potešilo vás čo sa má vo filme diať alebo očakávate viac? Tešíte sa na to, keď si ju aj sami pozriete? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -