Film Matrix 4 odhalil svoj názov, tvrdia ľudia na internete. Ako k tomu došlo?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Odhalil Matrix 4 svoj názov?

Prichádzajúci blockbuster od Lany Wachowskej Matrix 4 mohol odhaliť svoj názov. Naznačuje tak zároveň vec, ktorú sme vedeli pri sledovaní obsadenia a štábu, a to fakt, že sa vracajú Neo a Trinity. Sci-fi nám rozšíri trilógiu, ktorej prvú časť sme dostali v roku 1999 a hneď sa z nej stal kultový hit.

Dokonca je to najlepšie prijatý sci-fi film vôbec. Jeho úspech mu zabezpečil aj dve pokračovania, ktoré už fanúšikovia berú veľmi rôzne. To ale neznamená, že nemali veľkú sledovanosť aj obľúbenosť, nakoľko ich priaznivci chceli vedieť ako dopanú viaceré dejové línie.

The Matrix
Zdroj: techbox.dennikn.sk

Trilógia sa rozrastá o štvrtú časť

V roku 2003 nám teda doručili rovno dva filmy naraz, Matrix Reloaded a Revolutions. Nedosiahli kvalít originálu, ale veľmi dobre rozuzlili príbehy Nea, Trinity aj Morphea. Tretia časť mala značne uzavretý koniec a preto boli snáď všetci fanúšikovia prekvapení, keď sa oznámilo, že sa chystá ďalší diel. Ten bol už viackrát posunutý, ale mali by sme sa ho dočkať koncom tohto roka, jednak v kinách od Warner Bros. a na stremovacej službe HBO Max súčasne.

Niektoré príbehy ale vyzerajú byť skutočne ukončené. V pokračovaní totiž chýbajú kľúčoví hráči. Najprv sme sa dozvedeli, že k hereckému obsadeniu nebol pridaný ani oslovený veľký člen z trojice, Laurence Fishburne. To sme sa dozvedeli ešte v auguste a podobne sa vyjadril aj Hugo Weaving, ktorý povedal, že mu o roli nebolo nič povedané.

Matrix
Zdroj: highsnobiety.com

Niektoré postavy sa nevrátia, ukážu sa však nové

On si v pôvodnej trilógii zahral agenta Smitha, dalo by sa povedať, že veľkého antagonistu série. S vyvoleným zvádzali neustály boj o to, kto získa navládu alebo ochranu nad Matrixom. Jeho postavu teda tiež podľa všetkého neuvidíme, ale vyzerá to tak, že sa pridá niekoľko nových. K hereckému obsadeniu totiž pribudli mená ako Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris či Priyanka Chopra Jonas.

A teraz to vyzerá dokonca tak, že pre film Matrix 4 mohol byť odhalený názov. Stať sa tak malo vďaka príspevku na Instagrame, ktorý bol následne takmer okamžite zmazaný. Uverejnila ho Shunika Terry, ktorá pracovala na pokračovaní ako maskérka. Ukazuje na ňom darčekové balenie, ktoré dostala za prácu na filme.

Názov by mal súvisieť s návratom ústrednej dvojice

Skôr ako si stihla jedna z členiek štábu uvedomiť svoju chybu a príspevok odstrániť, už bol urobený screenshot. A tak sa začal šíriť prostredníctvom iných sociálnych sietí. Objavil sa aj na Twitteri kanálu Nerdist Reviews, ktorý je ukázaný aj práve tu u nás. A tak je možné, že sme sa dozvdeli názov pokračovania – Matrix Resurrections.

Toto slovo, ktoré znamená vzkriesenie, by nám len potvrdzovalo to, čo sa predpokladalo doteraz. Avizuje to vo veľkom návrat dvoch z hlavných postáv, Nea a Trinity. A vzhľadom na to, že vieme ako do dopadlo v rozuzlení trilógie, tak názov by bol skutočne na mieste. Režisérka Lana Wachowski totiž bude mať určite dosť vysvetľovania, aby nám odhalila ako sa dve titulné postavy vrátia.

Matrix 4
Zdroj: comicbook.com

Matrix Resurrections ale nie je oficiálne potvrdený názov. Viaceré portály, vrátane webu Screenrant, ktorý je zdrojom tohto článku, sa snažili kontaktovať priamo spoločnosť Warner Bros. Tí však zaryto mlčia a tak film stále zostáva oficiálne nepomenovaný. V každom prípade môžeme byť radi aspoň za zábery z natáčania, ktoré sme dostali v poslednom mesiaci. A ďalej dúfať, že sa ešte budeme do konca roka dozvedať ďalšie informácie. A že plánovaný decembrový dátum je už skutočne definitívny.

Myslíte si, že film Matrix 4 by mal mať tento názov? Sedí vám Resurrections k tomu, čo sa bude v pokračovaní diať? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -