Prvé zábery z hranej adaptácie Cowboy Bebop potešili. John Cho naozaj pripomína anime postavu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé zábery z adaptácie Cowboy Bebop potešili

Po odkladoch, ako to v poslednej dobe často býva, začali byť fanúšikovia už skeptickí. Ale teraz nám boli zverejnené prvé zábery z hranej adaptácie Cowboy Bebop. Priaznivcov anime značne potešili a vyzerá to tak, že nás dokážu presvedčiť o tom, že môžu existovať aj ich dobré spracovania.

Fotky nám ukazujú hlavné hviezdy seriálového spracovania. Nimi sú John Cho ako známy lovec odmien Spike Spiegel, Daniella Pineda ako Faye Valentine, Mustafa Shakir ako Jet Black a vidíme aj rozkošného corgiho, ktorý bude geniálnym psom Einom. Okrem spomínaných a na fotografiách videných hercoch sa objavia aj Alex Hassell ako Vicious a Elena Satine ako Julia.

Cowboy Bebop
Zdroj: Netflix

Anime s úspechom na oboch stranách oceánu

Seriál bude vychádzať z veľmi ikonického anime z 90. rokov, Cowboy Bebop. Len pre porovnanie – tak ikonického, že sa zaradilo medzi 3 najväčšie anime tej doby – medzi hitmi ako Sailor Moon a Dragon Ball Z. Ponúka skvelý mix sci-fi s noirovou atmosférou a dalo by sa povedať, že aj westernu.

Predsa len, každá epizóda končí ikonickou hláškou „See you, space cowboy“ (teda – vidíme sa, vesmírny kovboj). Od toho pochádza aj názov – skupina cestujúcich lovcov odmien cestuje všetkými kútmi vesmíru na lodi menom Bebop. Nečudo, že úspech nebol len v domovskom Japonsku, ale aj na druhej strane Tichého oceánu.

Netflix seriály 2021 - cowboy bebop
Zdroj: theverge.com

Spike ako vystrihnutý z predlohy

A teraz na obrázkoch vidíme, že by to americká produkcia mohla dotiahnuť na výbornú adaptáciu. Ako keby nebolo dosť fajn správou, že John Cho bol obsadený do hlavnej úlohy, s týmto make-upom a kostýmom vyzerá, ako keby bol priamo vystrihnutý z diela Toshira Kawamota.

Vidíme však aj časti interiéru samotnej lode Bebop. V záberoch sme sa pozreli aj do vnútra kostola, ktorý vyzerá ako z veľmi známej epizódy Ballad of Fallen Angels (Balada o padlých anjeloch). A len sa priznajte – určite aj vás teší pohľad na toho rozkošného corgiho (žeby len toto stačilo k pridaniu kvality?).

Nebude len kopírkou, bude aj rozvíjať predlohu

Ale seriál nebude len kopírovaním deja z anime Cowboy Bebop. Adaptáciu na Netflixe pripravujú André Nemec (Alias), Jeff Pinker (Fringe) a scenár napíše Christopher Yost (Thor: Ragnarok, The Mandalorian). Spoluautorom scenára je aj Javier Grillo-Marxuach, ktorý povedal, ako to prispeje k rozvinutiu deja originálu:

„Nebude robiť iba prevedenie jedna k jednej. Chceme sa zamerať aj na príbehy Spikea a Syndikátu, Spikea a Julie, Spikea a Vicious, Spikea Spiegela a iných postáv. Keď sa pozeráme na show, tak si hovoríme, aj či môžeme zaradiť nejaké skvelé negatívne postavy a ako pridať týchto záporákov do rozprávania. Takže rozprávame dva príbehy, ktoré vie Cowboy Bebeop povedať.“

See you, Space Cowboy

Skvelou správou je, že od ukázania prvých obrázkov nemusíme ani dlho čakať na uvedenie seriálu na streamovaciu službu. A ešte viac skvelou správou je to, že vynikajúci jazzový soundtrack od Yoko Kanno budeme počuť aj v tomto spracovaní. Takže si všetci zapíšme do kalendárov 19. november. Vidíme sa, vesmírny kovboj!

Čo zatiaľ hovoríte na prvé zábery hraného spracovania tohto ikonického anime? Je podľa vás Spike tiež ako keby vypadol z oka predlohe? Dajte nám vedieť do komentárov, čo si myslíte.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -