Poznáme dátum premiéry. Nástupca Mad Maxa príde v symbolický deň

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kedy príde nástupca Mad Maxa?

Nemožné sa stáva skutočnosťou a filmový Mad Max sa možno už čoskoro dočká nástupcu. Síce nie priameho, ale duchovného určite. Slávny režisér George Miller by chcel znovu ohúriť filmový festival Cannes a Variety informuje, že vyhľadávaný filmový tvorca by tu mal uviesť svoju čakávanú novinku Furiosa.

Premiéra Furiosy v Cannes by bola symbolická, práve na slávnom filmovom festivale mal totiž v roku 2015 premiéru aj film Mad Max: Zbesilá cesta. Uvedenie filmu na slávnom filmovom festivale bolo vynikajúcim odrazovým mostíkom – krátko nato bol uvedený v kinách a stal sa okamžitou akčnou klasikou. Vysoké kvality neskôr podčiarkla aj nominácia na 10 Oscarov, vrátane toho za najlepšieho režiséra a najlepší film. Na zisk Zlatej sošky napokon premenil šesť z nich.

Warneri situáciu nekomentujú

Miller už roky pripravuje film, ktorý sa bude odohrávať ešte pred udalosťami Zbesilej jazdy. Zameria sa na postavu imperátorky Furiosy, ktorú si zahrala Charlize Theron. Jej mladšiu verziu stvárni Anya Taylor-Joy. Uvidíme aj jedného zo súperov, Immortan Joa, ktorého si tento raz zahrá Tom Burke. Hlavným záporákom sa stal vojvodca Dementus v podaní Chrisa Hemswortha.

Vnútorný zdroj prezradil magazínu Variety, že štúdio Warner Bros. by chcelo mať premiéru Furiosy na francúzskom festivale, rovnako ako to bolo v prípade Mad Maxa pred deviatimi rokmi. Spoločnosť však únik okomentovala slovami, že akékoľvek správy o takejto premiére sú zatiaľ len dohady. Plány na premiéru sa môžu realizovať, až keď to odsúhlasia herci, čo pri ich stále pretrvávajúcom štrajku stále nie je možné.

Pre médium sa vyjadril aj Thierry Frémaux, vedúci filmového festivalu. Povedal, že ich spomienky na premiéru Zbesilej jazdy sú jedinečné. Zároveň vyzdvihujú aj Millerovu prácu ako porotcu počas roku 2016. Dodal, že by bolo skvelé privítať tento tím znovu s Furiosou. Ak má svoj nový film niekam priniesť, tak vraj jedine do Cannes.

Celosvetová premiéra v Cannes by mala prísť iba pár dní pred očakávaním uvedením Furiosy do kín. Predbežné celosvetové vydanie je naplánované na 24. mája 2024. Režisér George Miller má zároveň pracovať aj na plnohodnotnom pokračovaní Zbesilej jazdy. Od jeho premiéry sme však zatiaľ vzdialení roky.

Myslíte si, že by mohla mať Furiosa premiéru na festivale v Cannes? Dalo by jej to podľa vás podobne raketový štart? Alebo už len fakt, že je to prequel k Mad Maxovi automaticky značí úspech? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -