Trailer na Poor Things nám ukazuje oživenú Emmu Stone v ešte výstrednejšom príbehu ako je Frankenstein

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Poor Things

Produkčná spoločnosť Searchlight Pictures prináša trailer na film Poor Things. Ukážka je iba 30 sekúnd dlhá a iba s dvomi vetami (ak teda počítame aj jednoduché Au). Perfektne však ukazuje fantastickú, zasnenú atmosféru, ktorú nám tento príbeh prinesie. Hlavnú úlohu v ňom stvárni Emma Stone, ktorá je ženou privedenou naspäť k životu. Čiže niečo ako Frankenstein? Možno, avšak oveľa divokejšie a výstrednejšie.

Tým si môžeme byť istí aj vďaka tomu, že film prináša Yorgos Lanthimos, režisér známy pre Favoritku alebo Homára. Aby sa však na tom pridalo, ide o adaptáciu knihy od Alasdaira Graya z roku 1992. Ide o ekcentrického škótskeho autora, ktorý sa vyznačoval netradičnými opismi, množstvom sociálnych tém a sexuality.

Emma Stone je oživená žena s mozgom dieťaťa

Zavádza nás tak do polofiktívneho viktoriánskeho sveta. V ňom je Bella Baxter (Stone), tehotná žena, privedená naspäť k životu vedcom s netradičnými metódami, doktorom Godwinom (tu si ho zahrá Willem Dafoe). Aby to však začalo byť ešte šialenejšie, oživená je tak, že jej vložia do hlavy mozog jej nenarodeného dieťaťa.

Vyvíja sa však extrémne rýchlo a jej zvedavosť a inteligencia ju ženie vždy vpred. Ešte viac ju však zláka túžba vidieť okolitý svet. Nechá sa tak zviesť grobianským právnikom a gamblerom Duncanom Wedderburnom (Mark Ruffalo). Jeho vzducholoďou cestujú po Európe, kde ju chce využiť na svoj zisk.

poor things
Zdroj: thehindu.com

Groteskný doktor a iné silné vizuály

Godwin je bohatý a dobrosrdečný medik s netradičnými metódami. V knihe bol skutočným obrom s divnými kónickými rukami. Zdá sa, že vo filmovej adaptácii bude jeho podoba premenená na akúsi grotesknú, až monštruóznu. Jeho pomocníkom je Max McCandless (Ramy Youseff), ktorý je rozprávačom príbehu. Je dobrým doktorom, avšak tak nudným, že je to jeden z dôvodov, prečo Bella utiekla.

Film sa okrem svojich tém, ako vidíme v krátkej ukážke, silne opiera o vizuál. Fantazijné prostredie však dopĺňa taživý hudobný sprievod. Vidíme tak, že si Lanthimos spolu so scenáristom Tonym McNamarom pripravili ďalší pôsobivý, umelecký kúsok.

Zaujal vás trailer na Poor Things? Fascinuje vás takýto pohľad na frankensteinovský príbeh? Čo hovoríte na vizuály, ktoré k nemu dostávame? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -