Pedro Pascal a Ethan Hawke sú kovboji vo veľmi blízkom vzťahu. Sleduj trailer na Strange Way of Life

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Strange Way of Life

Prichádza prvý trailer na film Strange Way of Life. Ten pripravil uznávaný režisér Pedro Almodóvar, od ktorého pochádzajú snímky ako Volver alebo Koža, v ktorej žijem. Pôjde o krátky, iba pol hodinu trvajúci western, v ktorom si hlavné úlohy zahrajú Pedro Pascal a Ethan Hawke. Budú rančerom a šerifom, ktorí majú medzi sebou veľa napätia, hlavne sexuálneho.

Muž menom Silva (Hawke) prichádza na koni cez púšť, ktorá ho delí od najbližšieho mesta Bitter Creek. Prichádza navštíviť šerifa Jakea (Pascal), s ktorým v minulosti pracovali ako nájomní pištolníci. Za zámienkou opätovného stretnutia a spomínania na staré časy však prichádza riešiť niečo úplne iné – ich 25 rokov premlčané vzťahy.

Hádky, vášne, aj cit

Ukážka aj vo svojej krátkosti odhaľuje množstvo vypätých momentov, keď medzi nimi dochádza k hádke. Jeden druhého obviňuje, že nielenže nemiloval jeho, ale nikdy nebol schopný milovať nikoho. Prichádza pri tom aj k taseniu zbrane.

Inokedy zase vidíme, ako sa Hawkova postava približuje k tej Pascalovej (hlavne jeho krku) s vášnivým pohľadom. Na konci zase niekdajší šerif ošetruje rany svojho milenca, pričom pri oboch vystáva otázka, čo by mohli dvaja muži robiť, žijúc spolu na ranči. Odpoveďou, ktorú dostávajú, je nám samotný názov filmu.

Strange Way Of Life
Zdroj: deadline.com

Nevypovedané túžby sa ukážu v Cannes

Okrem toho vidíme niekoľko zatiaľ nejasných obrazov – streľbu, násilie aj nadávky. Režisér sa tu zase vyhrá s umeleckou formou, kvôli čomu divákov jednoznačne čaká zaujímavá snímka. Nečudo, že práve tá bude otvárať sekciu nesúťažiacich filmov na festivale v Cannes, ktorý bude prebiehať od 16. do 27. mája.

Almodóvar povedal, že nás scenár uchváti, ale nechce z neho nič prezradiť. Povedal, že motívy môžeme hľadať aj v skladbe od Amalie Rodriguez, podľa ktorej dostal meno. Tá hovorí o tom, že nie je zvláštnejšej existencie ako žiť s tým, že sa otočíte chrbtom k svojim túžbam. Netradičný western s témou homosexuálnej lásky zatiaľ ešte nemá stanovený dátum ostatných premiér po filmovom festivale.

Zaujal vás trailer na Strange Way of Life? Páči sa vám umelecké prevedenie a cit, ktoré do filmu Almodóvar dáva? Čo hovoríte na tematiku dvoch mužov hraných Pascalom a Hawkeom s nevyriešenými citmi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com, thepinknews.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -