Pokračovanie What If…? je ešte len na ceste; Marvel už robí veľké zmeny pre tretiu sériu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)
- Advertis

Pre 3. sériu What If…? sa mení scenárista

Animovaný seriál z Marvel filmového sveta nás neštandardným spôsobom previedol mnohovesmírom. V deviatich epizódach nám ukázal alternatívne svety, kde len malá zmena dokázala premeniť príbehy, ktoré poznáme. Na ďalších 9 dielov ešte len čakáme, avšak už teraz dostávame informáciu, že pre tretiu sériu What If…? sa mení hlavný scenárista.

Prvá nám navrátila mnoho známych postáv v nových realitách. Tak si zopakovali svoje role aj ustanovení herci, aspoň v hlasových podobách. Medzi nimi napríklad Samuel L. JacksonMark RuffaloNatalie PortmanBenedict CumberbatchHayley Atwell či Chris Hemsworth. Poslednýkrát sme v MCU počuli aj Chadwicka Bosemana, ktorému vzdali hold.

What If Recenzia
Zdroj: pixel4k.com

Alternatívne reality s novými príbehmi

Epizódy nám ukázali, čo by sa stalo, ak by sérum supervojaka dostala Peggy Carter namiesto Stevena alebo ako by to vyzeralo, keby Ultron vyhral. Videli sme aj svet bez Avengerov. Jedna epizóda priniesla aj postavy ako zombie a neukončila svoj dej. Dôvodom je, že dostaneme spin-off seriál Marvel Zombies.

Fanúšikovia tak napäto čakali, aké ďalšie príbehy uvidia v nadchádzajúcej sérii. Na Comic-Cone v San Diegu vystúpili riaditeľ seriálu Bryan Andrews a výkonný producent Brad Winderbaum. Uviedli, že máme očakávať jednu sériu ročne a tak potvrdili aj tretiu. Tej druhej sa dočkáme začiatkom roka 2023.

gamora_iron_man_what_if
Zdroj: polygon.com

Prvé príbehy z druhej série známe

Na tomto paneli bolo fanúšikom a tlači zverejnených aj niekoľko záberov. Neboli dostupné verejne, máme však aspoň ich krátke popisy. Mali by sme údajne očakávať stretnutie Captain Carter so staršou verziou Buckyho, ktorý je teraz riaditeľom S.H.I.E.L.D.-u. Konečne uvidíme aj Tonyho Starka na Sakaare, epizódu, ktorá mala byť pôvodne už v prvej sérii.

Na rovnakej planéte sa odohráva aj sekvencia, kde sa na klzákoch pretekali Valkyrie a Grandmaster. Na svoje si prídu aj fanúšikovia komiksu Marvel 1602 (ktorý tvoril aj Neil Gaiman). V ňom prinášajú známe postavy, rovnako hrdinov aj zloduchov do viktoriánskej éry.

marvel 1602
Zdroj: pinterest.com

Posledná práca scenáristky so štúdiom

Prvú aj druhú sériu What If…? mala na starosti ako hlavný scenárista (teda scenáristka) A.C. Bradley. Krátko po tom, čo Marvel priniesol oficiálnu informáciu o tom, kedy príde druhá séria, tak tweetovala svoju odpoveď. Uviedla v nej, že ide o jej posledný projekt so štúdiom. Posiela srdiečka obsadeniu a štábu a nemôže sa dočkať, kedy svet uvidí ich prácu.

Zlé jazyky tvrdia, že odstupuje od štúdia kvôli jej práci na Ms. Marvel. Seriál mal totiž rozporuplné prijatie. Kým jedna skupina hovorí o tom, že bol príliš detinský a až veľmi sa sústredil na otázku pakistanskej hrdinky, iní zase vyzdvihujú jeho nápaditosť a bezprostrednosť. Navyše treba uznať, že mení hru prinesením mutantov do MCU.

Druhá séria začiatkom 2023

Ťažko povedať, či je to tento prípad alebo mala Bradley jednoducho pocit, že povedala všetko, čo v tomto svete chcela. Štúdio teda čaká hľadanie nového scenáristu pre tretiu sériu What If…?. Nemusia sa s tým však až tak ponáhľať, pretože len ta druhá sa objaví na Disney+ začiatkom budúceho roka.

Je podľa vás správny krok, že pre What If sa mení scenárista alebo je to ťažké povedať pred zhliadnutím druhej série? Čo si od nej sľubujete? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com, collider.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť