Xavier v druhej sérii Wednesday nebude. Netflix ho údajne odpísal po obvineniach herca zo sexuálnych napadnutí

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Xavier v druhej sérii Wednesday nebude

21-ročný kanadský herec Percy Hynes White čelí obvineniam zo sexuálnych napadnutí. Kauza, ktorá sa s ním ťahá niekoľko mesiacov spôsobila, že ho Netflix vyradil z jedného zo svojich očakávaných seriálov. Xavier Thorpe už v druhej sérii Wednesday nebude, koniec je tak aj jeho romániku s hlavnou postavou.

Ešte počas januára pribudol na Twitter príspevok od anonymnej používateľky(/používateľa). Hovorila o tom, že na večierku, ktorý herec organizoval, bola ním sexuálne napadnutá (tlačil ju vraj k stene s nemiestnymi návrhmi). Podľa nej sa snažil niekoľko ďalších dievčat opiť natoľko, aby súhlasili, že s ním budú mať sexuálny styk.

Jenna Ortega Percy Hynes White
Zdroj: glamour.co.uk

Herec obvinenia popiera

Hneď po týchto tvrdeniach sa vyjadril zdroj blízky rodine Whiteovcov, že ide o falošné obvinenia. Podľa neho je Percy natoľko úžasným mladým mužom, že by sa nikdy ničoho podobného nedopustil. Je vraj nielen talentovaným hercom, ale aj láskavým človekom.

Samotný herec sa k situácii vyjadril až počas júna. Vo verejných vyhláseniach povedal:

„Skôr v tomto roku, niekto, koho som nikdy nestretol, začal kampaň, aby o mne online šíril nepravdivé informácie. Kvôli tomu bola moja rodina pošpinená, spolu s mojimi priateľmi dostávali vyhrážky – aj smrti. Klebety sú falošné. Neviem zniesť, že ma niekto chce stvárňovať ako bigotného a kriminálnu hrozbu pre bezpečnosť ľudí. Toto sú presne tie neužitočné a škodlivé vyjadrenia, ktoré vytvárajú nedôveru voči ľuďom.“

xavier wednesday
Zdroj: sportskeeda.com

Odpísanie Netflixom nie je správne

Zdá sa však, že ani obhajoba nestačila na to, aby bol odstraňovaný zo svojich projektov. Netflix ho vyradil z druhej série populárneho seriálu. Zástupca herca situáciu komentoval pre portál The Daily Mail:

„To, že ho Netflix vyradil so svojho seriálu, je hanbou. Sú to falošné klebety. To jednoducho nie je správne.“

Otázne je, ako by sa aj tak vyvíjal jeho príbeh…

Streamovací gigant situáciu ďalej nekomentoval, nateraz tak Xavier stále zostáva vyradený z druhej série Wednesday. Otázne však aj tak je, kam by sa uberal jeho vzťah s dievčaťom z rodiny Addamsovcov. Už počas júna totiž jej predstaviteľka Jenna Ortega povedala, že sa chce zbaviť románikov a pridať viac hororových a strašidelných prvkov.

Myslíte si, že sú obvinenia voči hercovi falošné? Je podľa vás správne, že ho Netflix vyradil zo svojho populárneho seriálu? Bude vám vo Wednesday chýbať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -