Tvorcovia Wednesday nie sú až takí originálni. Toto si požičali zo série Harry Potter či iných filmov!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Tvorba seriálu Wednesday

Seriál Wednesday sa ihneď po zverejnení na Netflixe stal nesmierne populárnym a vďaka tomu získala herečka Jenna Ortega celosvetovú slávu. A zrejme všetci sa zhodneme na tom, že je to zaslúžené. Lenže ani tvorcovia tohto seriálového hitu nečerpali len zo svojich nápadov. Často totiž kopírovali iné kultové filmy či seriály, napríklad aj slávnu sériu J. K. Rowlingovej Harry Potter. Takto v skutočnosti vyzerala tvorba seriálu Wednesday.

1. Postava zlej učiteľky

tvorba seriálu Wednesday
Zdroj: adme.media

Nevieme, či šlo o „easter egg“ alebo len o čisté kopírovanie. Každopádne učiteľka, z ktorej sa v priebehu seriálu vykľuje záporná postava, sa nápadne podobá na čarodejnicu zo seriálu American Horror Stories. Ryšavé vlasy, rovnaké okuliare v tvare motýlich krídel…

2. Hlavná hrdinka má nezvyčajné schopnosti

tvorba seriálu Wednesday
Zdroj: adme.media

Niektorí diváci tvrdia, že seriál Wednesday je ako pizza, do ktorej tvorcovia naložili len to najlepšie. Jednou z ingrediencií je aj schopnosť Wednesday vidieť minulosť alebo sa skôr preniesť do minulosti. Eleven zo Stranger Things má schopnosť dostať sa do vedomia ostatných a vidí aj minulosť. Wednesday má zase vízie, vďaka ktorým sa stretne s Goody Addamsovou, ktorá ju varuje pred nebezpečenstvom, ktoré Nevermore čaká.

3. Wednesday sa podobne ako Hermiona efektne objaví na plese

tvorba seriálu Wednesday
Zdroj: adme.media

Najviac podobností sme našli práve so sériou Harry Potter. Tvorcovia nemôžu poprieť, že pri tvorbe seriálu Wednesday sa inšpirovali hlavne touto kultovou fantasy sériou. Jedným z príkladov je aj tento efektný nástup Wednesday na ples, pripomínajúc časy, keď sme prvýkrát videli Emmu Watson ako krásne dievča.

4. Škola Nevermore má štyri fakulty

tvorba seriálu Wednesday
Zdroj: adme.media

Všetci vieme, že Rokfort je rozdelený na štyri fakulty a to na Chrabromil, Slizolin, Bystrohlav a Bifľomor. Nevermore nemá fakulty, no škola je rozdelená na štyri frakcie a to na vlkolakov, sirény, upírov a na medúzy. Mnohí filmoví fanúšikovia nazývajú Nevermore ako gotickú verzia Rokfortu.

5. Wednesday si hneď v prvý deň vytvorí úhlavného nepriateľa

Wednesday
Zdroj: adme.media

Pri nástupe do Rokfortu si Harry ihneď znepriatelil „princa“ zo Slizolinu Draca Malfoya. Ten sa posmieval chudobnému Ronovi a Harry sa ho zastal. Podobne na tom bola aj Wednesday, keď sa „princezná“ z Nevermore Bianca snažila šikanovať nevinného chalana. Napokon ju Wednesday vyzvala na šermiarsky súboj.

6. Hlavný hrdina prináša víťazstvo svojho tímu a tým znemožní svojho nepriateľa

Wednesday
Zdroj: adme.media

Už od prvého roku na Rokforte sa z Harryho stane športová hviezda. V 2. ročníku sa jeho hlavným rivalom stane Draco Malfoy, ktorý hrá na tej istej pozícii ako on. Napokon však Harry chytí zlatú strelu a ukončí zápas so Slizolinom. V seriáli Wednesday je taktiež súťaž o pohár, ktorý vždy vyhrá Biancin tím. Tentokrát však nie. Wednesday za pomoci rôznych trikov preruší nadvládu Sirén a získa víťazstvo pre svoj tím.

7. Poskok záporáka sa infiltruje do školy ako učiteľ/ka

Wednesday
Zdroj: adme.media

V prvej časti série Harry Potter by nikto nepodozrieval koktavého profesora Quirrella. No bol to práve on, kto v sebe doslova nosil Temného pána. A na konci sa ho snažil vrátiť do pôvodnej formy a to vďaka kameňu mudrcov. V seriáli Wednesday to bola nevinne vyzerajúca postava učiteľky Marilyn, ktorá napokon priviedla zo záhrobia hlavného záporáka. Koľkokrát si asi tvorcovia Wednesday pozreli prvý a druhý diel série Harry Potter?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -