Toto je údajne 20 najkrajších herečiek v histórii podľa hodnotenia obyčajných divákov!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Najkrajšie herečky v histórii

Krása je veľmi subjektívna. Rovnako ako aj celý filmový svet. Čo sa žien týka, nie každý muž má rovnaké preferencie. A to isté platí aj pri kráse a šarme slávnych herečiek. Predsa len sa však diváci dokázali zhodnúť na istých menách a preto vám teraz ukážeme, ktoré slávne osobnosti vybrali ako tie najkrajšie herečky v histórii.

20. Diane Lane

najkrajšie herečky v histórii
Zdroj: adme.media

Herečka Diane Lane sa už ako 14-ročná objavila na obálke módneho časopisu. V rokoch 2005, 2006 a 2007 bola opakovane zaradená do zoznamu 99 najžiadanejších žien na svete.

19. Natalie Wood

najkrajšie herečky v histórii
Zdroj: adme.media

Natalie Wood začala svoju kariéru už ako dieťa. Ako tínedžerka bola nominovaná na Oscara a bola vyhlásená za jednu z najzaujímavejších herečiek 70. rokov 20. storočia. Dodnes je považovaná za jednu z najväčších hereckých hviezd všetkých čias.

18. Jane Seymour

najkrajšie herečky
Zdroj: adme.media

Krásna a sympatická Jane Seymour sa preslávila hlavne ako obľúbená Dr. Quinnová. Neskôr si zahrala v mnohých filmoch a takisto seriáloch. Určite si ju pamätáte z komédie Ako uloviť družičku, či zo seriálu Ako som spoznal vašu mamu. V jednej epizóde si zahrala staršiu, no príťažlivú učiteľku. V súčasnosti ju mnohí diváci zaradili do kategórie MILF herečiek.

17. Halle Berry

najkrajšie herečky v histórii
Zdroj: adme.media

Halle Berry je dodnes považovaná za jednu z najkrajších herečiek na svete. Bola finalistkou Miss World a práve to jej naštartovalo kariéru. Tá nabrala poriadne obrátky až začiatkom tohto storočia. Afroamerická herečka si zahrala postavu Storm v sérii X-Mena získala Oscara za svoj výkon vo filme Ples príšer.

16. Kate Beckinsale

najkrajšie herečky v histórii
Zdroj: adme.media

Nie je žiadnym tajomstvom, že Kate Beckinsale bola v mnohých zoznamoch tých najkrajších celebrít. Videli sme ju vo filmoch ako sú Van Helsing, v sérii Underworld či v komédii Klik: Život na diaľkové ovládanie. Svojou krásou uchvacuje mužov aj keď má takmer 50 rokov.

15. Elizabeth Taylor

najkrajšie herečky v histórii
Zdroj: adme.media

Elizabeth Taylor mnohí považujú za legendu Hollywoodu. Viac ako jej kariéra je však známy jej súkromný život. Bola totiž jednou z prvých bulvárnych senzácií. Dodnes ju však diváci uznávajú ako jednu z najkrajších herečiek, aké sme kedy vo filmoch videli.

14. Natalie Portman

najkrajšie herečky v histórii
Zdroj: adme.media

Oscarom ocenená Natalie Portman naštartovala svoju kariéru vďaka akčnému trileru Leon od slávneho Luca Bessona. Neskôr si zahrala v kultovej sérii Georgea Lucasa, teda vo Hviezdnych vojnách a to postavu Padmé. Svoju vášeň pre balet uplatnila v uznávanom trileri Darrena Aronofského Čierna labuť. Za svoj úžasný výkon získala svojho zatiaľ jediného Oscara. Určite jej právom patrí miesto v tomto rebríčku.

13. Jaclyn Smith

najkrajšie herečky v histórii
Zdroj: adme.media

Jaclyn Smith poznajú hlavne naši starší čitatelia. Bola totiž jednou z hviezd pôvodného seriálu Charlieho anjeli. Neskôr si zahrala v mnohých reklamách, bola v mnohých časopisoch a pre vtedajší svet bola jednoznačne módnou ikonou.

12. Michelle Pfeiffer

najkrajšie herečky v histórii
Zdroj: adme.media

Michelle si zahrala s Al Pacinom v kultovom trileri Scarface: Zjazvená tvár. Nezabúdame ani na jej výborný výkon v úlohe Catwoman vo filme Tima Burtona Batman sa vracia. V súčasnosti sme ju videli vo filme Ant-Man a Wasp alebo v detektívke Vražda v Orient Exprese. V minulosti bola dokonca vyhlásená za najkrajšiu a najlepšie zarábajúcu herečku v Hollywoode.

11. Elizabeth Hurley

Elizabeth Hurley
Zdroj: adme,media

Elizabeth si slovenskí diváci spájajú s postavou sexi diabla z obľúbenej komédie Zmluva s diablom. Viac ako jej herecký potenciál však bola uznaná jej krása a neskutočný sexepíl. Britská herečka sa stala synonymom krásy a to platí dodnes. Na Instagrame stále provokuje svojich fanúšikov pikantnými fotkami, kde vidieť najmä jej dokonalé telo.

10. Jessica Alba

Jessica Alba
Zdroj: adme.media

Jessica Alba sa do pozornosti divákov dostala vďaka komiksového filmu Fantastická štvorka. Najviac však svojich fanúšikov potešila v kultovom filme Sin City: Mesto hriechu. V ňom totiž stvárnila neskutočne príťažlivú striptérku. Pre každého muža boli scénky, v ktorých sa vrtela pri tyči, pastvou pre oči. Opakovane bola umiestnená na popredné priečky v rámci zoznamu najkrajších herečiek a preto jej právom patrí 10. priečka.

9. Salma Hayek

Salma Hayek
Zdroj: adme.media

Takmer vo všetkých filmoch, v ktorých si Salma zahrala, uplatňovala svoju atraktivitu. Spomeňme napríklad akčný western Desperado, bizarnú komédiu Quentina Tarantina Od súmraku do úsvitu či westernovú komédiu Sexi Pistols. Preslávila sa vďaka spolupráci s režisérom Roberton Rodriguezom a hercom Antoniom Banderasom a dnes patrí najslávnejšie mexické herečky všetkých čias.

8. Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones
Zdroj: adme.media

Catherine je určite jednou z najkrajších herečiek, ktoré kedy získali Oscara. Svojou krásou divákov uchvátila vo filmoch ako sú Zorro, Pasca či v muzikáli Chicago. V súčasnosti si zahrala ďalšiu kultovú postavu a to priamo Morticiu Addamsovú v seriáli Wednesday, ktorý ako vieme sa stal obrovským hitom. Catherine tak všetkým ukázala, že aj 53-ročná žena môže stále vyzerať príťažlivo a to aj bez rôznych plastík či botoxu.

7. Sophia Loren

Sophia Loren
Zdroj: adme.media

Sophia Loren je dodnes považovaná za najjagavejšiu hviezdu zlatého veku Hollywoodu. Získala mnoho ocenení a to vrátane Oscara, Zlatého Glóbusu či ceny BAFTA.

6. Charlize Theron

Charlize Theron
Zdroj: adme.media

Prvýkrát si zahrala vo filme v roku 1995 a odvtedy jej kariéra stále len napreduje. Krásnu manželku bohatého právnika si zahrala v trileri Diablov advokát. Brutálnu vrahyňu zase predviedla vo filme Monštrum. A dnes ju mnoho divákov pozná ako Furiosu z postapokalyptického trileru Mad Max: Zbesilá jazda. Svoj sexepíl naplno predviedla v špionážnom trileri Atomic Blonde. V tomto filme predviedla množstvo pikantných scén, vďaka ktorým sa zrejme dostala medzi najkrajšie herečky v histórii.

5. Scarlett Johansson

Scarlett Johansson
Zdroj: adme.media

Scarlett patri medzi tie herečky, ktoré by dostali každého chlapa. Poznáme ju z mnohých filmov, no diváci si ju najviac spájajú s postavou sexi agentky menom Natasha Romanoff zo série MCU. Niekoľkokrát bola vyhlásená za najkrajšiu a takisto najlepšie platenú herečku v Hollywoode.

4. Marilyn Monroe

Marilyn Monroe
Zdroj: adme.media

Hviezda kultového filmu Niekto to rád horúce a najväčšia módna ikona všetkých čias. Marilyn Monroe dodnes patrí medzi najslávnejšie americké celebrity. Jej fotky s typickými pózami sa dodnes predávajú za neskutočné sumy. Mnoho herečiek ju stvárnilo, no samozrejme kráľovná strieborného plátna je len jedna. Marilyn v tomto zozname skrátka nemohla chýbať.

3. Grace Kelly

Grace Kelly
Zdroj: adme.media

Monacká princezná, slávna Grace Kellyová si zahrala vo svojej kariére len v 11 filmoch. Lenže to jej vôbec nezabránilo v tom, aby získala Oscara a stala sa filmovou legendou. Jej šarm, krása a talent boli skrátka príliš silné zbrane.

2. Raquel Welch

Raquel Welch
Zdroj: adme.media

Raquel bola sexsymbolom 60. rokov 20. storočia. Neskôr z herectva presedlala do moderátorského kresla. Jej prirodzenú krásu však v súčasnosti nahradili mnohé plastiky, botox či lifting. Napriek tomu však diváci ocenili jej krásu v mladosti a zaradili ju medzi najkrajšie herečky v histórii.

1. Audrey Hepburn

Audrey Hepburn
Zdroj: biography.com

Prvú priečku obsadila zrejme najsympatickejšia herečka všetkých čias. S večne dievčenskou tvárou a šarmom si získala srdcia divákov po celom svete. Napriek tomu, že nikdy nepatrila medzi vyzývavé herečky, ocitla sa v mnohých zoznamoch najkrajších žien sveta. Dodnes ju diváci považujú za vôbec najobľúbenejšiu herečku. Preslávila sa vďaka kultovým filmom ako sú Prázdniny v Ríme či Raňajky u Tiffanyho.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -