Životopisný film o kráľovi popu, Michael, si našiel režiséra. Pracovať na ňom bude aj tvorca Bohemian Rhapsody

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Michael má režiséra

Búrlivý život Kráľa popu bude prinesený na veľké plátna. Životopisný film Michael mal pôvodne pripraviť Graham King, ktorý sa postaral aj o prenesenie kapely Queen do takejto podoby vo filme Bohemian Rhapsody. Ten zostáva pod projektom pripojený ako producent pod hlavičkou štúdia Lionsgate, režisérom však bude iná osoba. Zachytiť chcú celý život umelca, ktorý sa skončil predčasne v roku 2009 vo veku 50 rokov.

Michael Jackson sa stal už detskou senzáciou spolu so svojimi súrodencami v kapele Jackson 5. To smerovalo k jeho sólovým úspechom, v 70. rokoch sa stal prvou afroamerickou superstar na MTV. Jeho album „Thriller“ z roku 1982 (ktorý každý okamžite spozná) je dodnes nosičom s najväčším množstvom predaných kusov (cez 70 miliónov).

Michael Jackson Thriller
Zdroj: michaeljackson.com

Život plný úspechu a osobných drám

Avšak, za úspechmi z mladosti sa skrývalo kruté zaobchádzanie, hlavne zo strany jeho otca. Dospelý život bol poznačený zdravotnými problémami, mnohé z nich pochádzali z neslávnej operácie na zmenu výzoru. Prešiel si dvomi neúspešnými manželstvami a najmä v posledných rokoch sa stal terčom verejnosti kvôli opakovaným obvineniam z pedofílie.

Tvorcovia majú pred sebou jednoducho poriadnu porciu. Scenár k snímke však píše na Oscarov opakovane nominovaný autor, John Logan (Gladiátor, Letec, Skyfall). Okrem Kinga budú koproducentmi aj John Branca a John McClain, ktorí boli správcami umelcovej kariéry a aktuálnymi držiteľmi jeho mena.

Michael Jackson Antoine Fuqua
Zdroj: deadline.com

Tvorcovia majú pred sebou veľké sústo

Réžiu si berie na starosť Antoine Fuqua. Z toho, že sa môže filmu zhostiť, je mimoriadne nadšený, pretože sám hudobníka obdivuje. Uviedol nasledovné:

„Pre mňa nie je iného umelca s takou silou, charizmou a čistým hudobným géniom. Vo svojich klipoch som bol ovplyvnený jeho prácou – bol to prvý černoch, ktorý bežal na MTV. Jeho hudba a tieto obrazy sú súčasťou môjho pohľadu na svet. Preto bola možnosť povedať jeho príbeh na veľkom plátne neodolateľná.“

Nová výzva pre skúseného režiséra

Skutočne, Fuqua sa dostal do pozornosti kvôli tvorbe hudobných klipov. Film Michael teda rozhodne nebude jeho prvou prácou s umelcami. Najznámejší je vďaka videu k skladbe „Gangsta’s Paradise“. Vďaka nej si ho všimol režisér Chow Yun-fat a spolu vytvorili jeho medzinárodný debut, Strelci na úteku. To bolo v roku 1998 a už o tri roky na to priniesol svoj vlastný celovečerný film, Training Day.

V ňom si hlavnú úlohu zahral Denzel Washington, s ktorým sa stal častým spolupracovníkom. Momentálne pracujú na treťom Equalizarovi. Za posledný roky priniesol sci-fi triler Infinite, krimi snímku Vinník či silnú drámu Emancipation s Willom Smithom. Životopisný film o kráľovi popu ale pre neho bude novou výzvou, ako sám uvádza. Prvá klapka má padnúť ešte tento rok, termín však nešpecifikovali.

Čo si myslíte vy? Je životopisný film Michael o Jacksonovi v správnych rukách? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -