Najväčšie dobrodružstvo z najtemnejších strachov. Trailer na Beau is Afraid od režiséra Slnovratu vám poriadne zamotá hlavu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Beau is Afraid

Ari Aster a štúdio A24 spájajú svoje sily už po tretí raz. Predošlé snímky Prekliate dedičstvo a Slnovrat sa dodnes tešia úspechu divákov a dostali sa na vysoké priečky u kritikov. Ohľadom svojho chystaného filmu bol režisér poriadne tajnostkársky a informácie odhaľoval pomaly. Teraz nám náhľad do neho poskytuje trailer na Beau is Afraid.

Počas minulého roka sme vedeli iba to, že hlavnú úlohu vo filme stvárni Joaquin Phoenix. Pôvodne sa mala snímka volať Disappointment BlvdOznámenie o tom, že pôjde o silnú drámu prekvapilo nejedného diváka, pretože Astera poznáme pre jeho hororový štýl.

Mimoriadne nadprirodzená cesta

Následne prezradili iba malú štipku z deja – príbeh má hovoriť o najväčšom zabávačovi na svete a jeho dlhotrvajúcej kariére. Jeho život bol však ovplyvnený despotickou matkou. Po jej smrti sa vydáva na cestu domov, ktorá však zahŕňa stret s nadprirodzenými hrozbami a alternatívnymi realitami.

To, že sa bude odohrávať vo viacerých rovinách v čase, nám prezradili už prostredníctvom plagátu, ktorý zverejnili minulý týždeň. Na ňom sme mohli vidieť hlavnú postavu v rôznych fázach života, od tínedžerského chlapca až po starca. Práve momentom z jeho detstva sa aj začína zverejnená ukážka, ktorá nám znepokojivým spôsobom ukazuje komplikovaný vzťah s jeho matkou.

beau is afraid plagát
Zdroj: heavenofhoror.com

„Z najtemnejších strachov najväčšie dobrodružstvo“

Začína hrať skladba Goodbye Stranger od kapely Supertramp a dostávame poriadne nálož sureálnych obrazov. Hrané sekvencie sa miešajú s animovanými a skutočný herec zrazu stojí na kreslenom pozadí. Mix hrozivého, dobrodružného a umeleckého najlepšie vystihuje priamo jedna z viet ukážky – „z jeho najtemnejších strachov pochádza to najväčšie dobrodružstvo,“.

Okrem Phoenixa nie je núdza ani o ďalšie herecké hviezdy. Hrajú tu Michael Gandolfini (Sopranovci), Stephen McKinley Henderson (Duna), Denis Ménochet (Francúzska depeša), Amy Ryan (Kancel) či Nathan Lane (Iba vraždy v budove). Úlohu Beauvoej matky si zahrá broadwayská legenda Pattie LuPone.

beau is afraid
Zdroj: metro.co.uk

Už len ukážka zamotáva hlavy

Už trailer na Beau is Afraid nám poriadne dokáže zavariť závity a núti nás uvažovať, čo sa v ňom deje. Zvraty sú iste očakávané, pretože si scenár opäť písal samotný Aster. Zo svojich predošlých prác si prizval aj kameramana Pawela Pogorzelskieho, takže núdza nebude ani o kvalitné zábery. Záhady života hlavného hrdinu a jeho nadprirodzenú cestu si budeme môcť užiť v kinách od 21. apríla 2023.

Zaujala vás ukážka na Beau is Afraid? Prezradila pre vás niečo z deja alebo snímku len ešte viac uvrhla do tajomných vôd? Tiež vám zamotala hlavu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -