Obľúbený animovaný seriál X-Men z 90. rokov dostáva pokračovanie. Kedy si pozrieme X-Men ’97?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Seriál X-Men ’97

Určite sa aj medzi našimi čitateľmi nájde mnoho takých, ktorí detstvo strávili pri kreslenom seriáli X-Men: The Animated Series. Pri dnešných animovaných seriáloch by už nebol takým lákavým ako kedysi, no za svojich čias trhal rekordy. Aj z nostalgie sa štúdio Marvel rozhodlo, že vytvorí seriál X-Men ’97, ktorý bude priamym pokračovaním seriálu z deväťdesiatych rokov. Taktiež pôjde o prvý X-Men projekt vytvorený známym štúdiom.

Pôvodný seriál vychádzal medzi rokmi 1992-1997 a patril k najsledovanejším seriálom svojej doby. Porazil aj konkurenčný animovaný seriál Batman: The Animated Series, ktorý vyšiel v rovnakom čase. Tvorcom a scenáristom pokračovania bude ale Beau DeMayo (Nightmare of the Wolf). Hlavným režisérom sa ma stať Jake Castorena, zatiaľ čo hlavným producentom bude Charley Feldman.

x-men (1992)
Zdroj: sciencefiction.com

Vráti sa aj pôvodné obsadenie

Tí, ktorí seriál sledovali v pôvodnom znení, mohli počuť týchto hercov: Cal Dodd (Wolverine), Lenore Zann (Rogue), George Buza (Beast), Catherine Disher (Jean Grey), Chris Potter (Gambit), Alison Sealy-Smith (Storm), Adrian Hough (Nightcrawler), Christopher Britton (Mr. Sinister) a Alyson Court (Jubilee). Všetci sa vrátia, aj keď vraj nie všetci do tých istých rolí.

Alyson Court sa už napríklad dávnejšie vyjadrila, že dúfa, že ju preobsadia, a že jej postavu Jubilee bude dabovať herečka pôvodom z ázijských krajín. Nie všetci teda zrejme nadabujú svoje staré postavy. Aj preto dostanú pomoc v podobe nových dabingových hercov ako napríklad Jennifer Hale, Anniwaa Buachie, Ray Chase, Matthew Waterson, JP Karliak, Holly Chou, Jeff Bennett či AJ LoCascio.

Disney+ X-Men
Zdroj: geek.com

Príchod na Disney+ už v roku 2023

Počas Disney Plus Day, ktorý bol pár dní dozadu, sme sa okrem oznámenia seriálu dozvedeli aj to, kedy pokračovanie vyjde. Na streamovacej platforme Disney+ ho môžeme čakať niekedy v roku 2023. To vôbec nie je zlé, keď vezmeme do úvahy, že ho oznámili koncom roka 2021. Skalní fanúšikovia pôvodného seriálu si na tento určite počkajú, veď od ukončenia kreslených X-Menov prešlo aj tak doteraz už vyše 20 rokov.

Jeden-dva roky navyše čakania tak vôbec nie je veľa. Dovtedy majú čas pozrieť si seriál nováčikova, ktorí ho predtým nevideli. Určite ide totiž o niečo, čo dopomohlo neskoršiemu rozmachu superhrdinských filmov ako X-Men, Spider-Man či Iron-Man. Vďačiť im teda nepriamo môžeme za úspech MCU a za to, že ovplyvnili mysle mnohých tvorcov filmov, seriálov a komiksov.

Tešíte sa na pokračovanie kultového animovaného seriálu? O čom podľa vás X-Men ’97 bude? Podeľte sa o svoje názory s nami dole v komentároch.

Zdroj: polygon.com, thewrap.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -