Ďalšie 4-ročné čakanie už nehrozí. Netflix obnovuje temný sci-fi hit a ľudia sú nadšení

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová séria fenomenálneho sci-fi hitu bola potvrdená

Obávané, ale milované temné sci-fi, ktoré v posledných rokoch prešlo pod Netflix bolo obnovené pre ďalšie epizódy. Od portálu Variety prichádza potvrdenie, že 7. séria Black Mirror dostáva zelenú. Teraz si môžeme byť istí, že pred nami nie je žiadna pauza, ktorá by trvala niekoľko rokov.

Šiesta séria dorazila na streamovaciu službu neuveriteľné štyri roky po tom, čo bola uvedená tá piata. Dôvodom boli komplikácie s právami na seriál, tie však už najväčší streamer pevne drží v rukách. Piata séria, ktorá prišla v roku 2019 však nastavila nový trend pre smerovanie tohto dystopického projektu.

black mirror miley cyrus
Zdroj: themoviedb.org

Trend s veľkými hereckými menami pokračuje

5. séria priniesla menší počet epizód, ktoré však mali dlhšiu stopáž. Zároveň do nich pridala veľké herecké tváre, medzi ktorými boli Anthony Mackie, Yahya Abdul-Mateen II, Topher Grace či Miley Cyrus. Posledná 6. séria prišla v polovici júna s 5 časťami, ktoré nevynechali ani veľkých Á-čkových hercov. Zahrali si v nej Salma Hayek, Annie Murphy, Aaron Paul, Josh Hartnett alebo Paapa Essiedu.

Seriál vždy prinášal náhľad na budúcnosť s depresívnymi či paranoidnými vyhliadkami. Inak to nebolo ani naposledy – otváracia epizóda s názvom Joan is Awful predstavila fiktívnu streamovaciu službu s názvom Streamberry. Dokázala sledovať životy ľudí a využívať umelú inteligenciu na to, aby podľa nich vytvárala seriál v reálnom čase. Tento dej natoľko šokoval divákov, že mnohí z nich siahli po podmienkach používania Netlixu, aby si overili, či ich nemôže stretnúť podobný osud aj v skutočnosti.

black mirror joan is awful salma hayek
Zdroj: Netflix

Hrozba AI nebude vynechaná

Obsadenie pre siedmu sériu ešte známe nie je, rovnako nebol oznámený ani počet epizód. Zverejnená bola informácia, že sa vracia vedúca osobnosť seriálu Charlie Brooker, ktorý chce spolu s producentkami Annabel Jones a Jessicou Rhoades rozbehnúť produkciu ešte koncom tohto roka.

Tvorca sa však ešte skôr na zhromaždení na podporu štrajkov scenáristov v Londýne vyjadril, že plne chápe obavu scenáristov nad umelou inteligenciou. Jej hrôzy predsa sám vykreslil, uviedol, že sa k ním plánuje ešte neskôr vrátiť. V poradí už 7. séria Black Mirror si detaily prísne stráži, predpokladať sa ale dá, že sa znovu pozrieme na desivé pôsobenie AI. S rozbehnutím produkcie ešte v tomto roku by sme sa jej mohli dočkať niekedy v roku 2024.

Čo hovoríte na to, že Black Mirror obnovili aj pre ďalšiu sériu? Páčila sa vám tá šiesta? Očakávate známe herecké tváre aj v siedmej sérii? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -