Dočkáme sa po úspechu Justice League od Zacka Snydera aj pokračovania? Režisér sa vyjadril

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je možné, že po potenciálnom úspechu Zack Snyder’s Justice League vznikne film Justice League 2? Pôvodné plány režiséra Zacka Snydera totiž vyzerali úplne inak. Práve on stojí za vznikom filmového vesmíru DCEU, ktorý odštartoval Muž z ocele (2013). Natočiť chcel spolu päť filmov, pričom druhým bol temný príbeh Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti (2016). Nasledovať mala trilógia Justice League, ktorá v roku 2017 skončila hneď po prvom filme.

Pokiaľ vám unikli informácie, tento film mal pôvodne vyzerať úplne inak. Počas jeho tvorby sa však kvôli osobným problémom musel Snyder filmu vzdať ešte pred dodatočným nakrúcaním a celou post-produkciou. Tu prichádza do príbehu režisér Joss Whedon (Avengers), ktorého štúdio Warner Bros. povolalo na dokončenie filmu. Avšak namiesto toho ho značne prerobil a z pôvodnej vízie Zacka Syndera v ňom neostalo takmer nič.

Justice League Snyder DC
Zdroj: observer.com

Uvidíme film Justice League 2?

Whedonov nepodarok sa vďaka fanúšikom po rokoch dočká vykúpenia. Internetové hnutie #ReleaseTheSnyderCut zabezpečilo, že Warner Bros. dalo Snyderovi druhú šancu, peniaze a kreatívnu voľnosť. Vďaka tomu vznikol 4-hodinový režisérsky zostrih, ktorý nebude obsahovať žiadne scény natočené Whedonom po prebratí iniciatívy. Štúdio vyhradilo Snyderovi 70 miliónov amerických dolárov na jeho dokončenie, takže uvidíme aj pár minút úplne nových záberov. Ostatok filmu budú tvoriť zábery, ktoré režisér nakrútil už v minulosti. Z tých sme vraj nevideli až 80 %

Pôvodná vízia nazvaná Zack Snyder’s Justice League vychádza na streamovacích službách od HBO už budúci mesiac. Trailery vyzerajú epicky a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o veľký úspech. Malo by v takom prípade štúdio záujem o dokončenie Justice League trilógie, alebo aspoň jedného pokračovania? Takto sa vyjadril Zack Snyder počas nedávneho rozhovoru:

„Realitou je, pokiaľ viem, že už nie je záujem a/alebo chuť robiť viac týchto filmov zo strany Warner Bros. Teda, aspoň so mnou. Ale nemyslel som si, že by som toto urobil, že by sa dokončenie tohto filmu korektne niekedy udialo. Urobil som však všetko, čo bolo v mojich silách, aby – pokiaľ išlo o vytvorenie Justice League, tých rôznych osobností, ktoré sa spojili – táto myšlienka, o tom je tento film… Vo filme samozrejme návrh je, ako by bolo v každom z týchto filmov, ktoré sú vonku v tomto väčšom univerze.“

Warner Bros. pokračovanie neplánuje

Na základe jeho slov môžeme usúdiť, že Warner Bros. nemá záujem o pokračovanie a univerzum DCEU plánuje smerovať inou cestou. Na druhú stranu, práve Snyder je tým lepidlom, ktoré dokázalo opäť spojiť Henryho Cavilla, Bena Afflecka, Raya Fishera a dokonca Jareda Leta pre dotáčky. Bez neho sa väčšina z nich v tomto vesmíre už neukáže…

„Nemám žiadne očakávania, že by vzniklo viac filmov ako je tento. Keby sa tak stalo, bolo by to úžasné – ale ten most je príliš ďaleko. Úprimne povedané, som v pohode. Počúvajte, máte Wonder Woman, máte Aquamana, máte tento nový Flashov film. Všetko sú to konáre zo stromu, ktorý som dávno zasadil. Nemohol som byť viac pyšný, nemohol som byť viac nadšený z toho, čo sa deje s Wonder Woman 1984. Je to úžasné, tí talentovaní ľudia. Patty je génius a Gal je najväčšia Wonder Woman vôbec. Kedykoľvek títo ľudia pridajú do sveta kapitolu, je to skvelé, ale pre mňa, ja mám veľmi jedinečnú víziu toho, ako má moja trať ísť.“

Film Zack Snyder’s Justice League uvidíme už 18. marca na platforme HBO Max, na Slovensku nám postačí naša alternatíva HBO GO.

Boli by ste za, aby režisér Zack Snyder pokračoval vo svete DC Extended Universe? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -