Analytik predpovedá rok 2026. Vyhrá súboj streamovacích služieb Netflix, Disney+ alebo HBO Max?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Konkurencia v súboji o najlepšiu streamovaciu službu je každým rokom väčšia. Iba za posledné dva roky prišli na trh nové platformy ako Disney+, HBO Max, Apple TV+ alebo Peacock. Príchod globálnej pandémie je tiež dôležitým faktorom, pretože diváci hľadajú možné alternatívy vďaka zatvoreným kinám. Titul najlepšia a najväčšia streamovacia služba zatiaľ ostáva v rukách Netflixu.

Streamovací gigant je na trhu najdlhšie, aktuálne má cez 200 miliónov predplatiteľov po celom svete. Je možné, že ho v najbližších rokoch zhodí z trónu niektorá z konkurenčných platforiem? Na dobrej ceste je Disney+, ktoré od spustenia v novembri roku 2019 získalo 95 miliónov predplatiteľov. Tým absolútne prekonali svoje očakávania, pretože cieľom bolo získať 90 miliónov počas prvých štyroch rokov.

disney+ slovensko
Zdroj: youtube.com

Popularita platformy od myšiaka Disney rastie vďaka rozmanitému obsahu vrátane Star Wars, Pixar, National Geographic a v neposlednom rade Marvel. Počet ich predplatiteľov bude iba rásť, pretože pripravované seriály zo sveta Marvel Cinematic Universe a Star Wars sa pohybujú v desiatkach. Rovnaký názor si zastáva aj analytik z Digital TV Research, ktorý predpovedá súboj digitálnych platforiem až po rok 2026. Túto správu prináša server The Hollywood Reporter.

Najlepšia streamovacia služba v roku 2026

Predpoveď analytika tvrdí, že Disney+ prekoná Netflix počtom predplatiteľov v roku 2026. V tom čase by mal mať 294 miliónov predplatiteľov, zatiaľ čo Netflix bude zaostávať s číslom 286 miliónov. Ako sám vysvetľuje, dôvodom bude indická služba Disney+ Hotstar.

„Disney+ však bude mať viac predplatných ako Netflix iba v jednej krajine – Indii: 98 miliónov predplatiteľov Disney+ Hotstar oproti 13 miliónom predplatiteľov Netflixu,“

Analytik Simon Murray vysvetľuje, že Disney+ Hotstar pokryje do roku 2026 až 13 ázijských krajín. Tie majú predstavovať až 37 % všetkých predplatiteľov Disney+. Avšak zárobky z nich nebudú také vysoké, pretože predplatitelia Hotstar platia menej ako tretinu za mesačné predplatné v porovnaní s obyvateľmi Spojených štátov. V konečnom dôsledku bude príjem Disney+ po rok 2026 iba 20,76 miliárd, teda polovica z 39,52 miliárd Netflixu.

Netflix nová funkcia
Zdroj: techcrunch.com

Ďalšie služby ako Amazon Prime Video, HBO Max alebo Apple TV+ budú zaostávať. Presné predikcie po rok 2026 vyzerajú nasledovne:

  1. Disney+ – 294 miliónov predplatiteľov
  2. Netflix – 286 miliónov predplatiteľov
  3. Čínske streamovacie služby – 279 miliónov predplatiteľov
  4. Amazon Prime Video – 184 miliónov predplatiteľov
  5. HBO Max – 50 miliónov predplatiteľov
  6. Apple TV+ – 11 miliónov predplatiteľov

Veľkým faktorom v raste ostatných služieb je fakt, že ešte nepokrývajú toľko krajín, čo Netflix. Čo sa Slovenska týka, Disney+ príde do Európy v priebehu tohto roka. V druhej polovici roka 2021 sa tiež naša alternatíva HBO GO zmení na HBO Max, no určite môžeme počítať s vyšším mesačným poplatkom. Služby spoločností Amazon a Apple u nás dostupné sú, no netešia sa toľkej obľube ako Netflix.

Aká je vaša najobľúbenejšia platforma a tešíte sa na príchod Disney+ a HBO Max? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: The Hollywood Reporter

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -