Army of the Dead od Zacka Snydera dostalo s novým plagátom aj dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Army of the Dead dostalo dátum vydania

Zombie filmov sme mali za posledné roky pomerne dosť a preto by sa dalo povedať, že v nich chýbala akási originalita. Keď sa však Netflix spojil so Zackom Snyderom, tak začínalo byť tušenie, že z tohto vyjde niečo úplne nové. A presne také by malo byť Army of the Dead, ktoré sa nám nedávno predstavilo.

Film, ktorý bude ukazovať skupinu žoldnierov ako sa pokúšajú o veľkú lúpež, by nebol ničím netradičným. Ak však k tomu pridáme, že to robia počas zombie epidémie, tak to už je iná káva. Preto sme mohli byť radi, že po úvodných informáciách o obsadení sme teraz dostali aj nový plagát. Pretože ten odhaľuje dátum vydania, ktorý je 21. mája 2021.

army of the dead poster
Zdroj: comingsoon.net

Pozoruhodná skupina plná kvalitných hercov

Pozrieme sa tu na nesúrodú skupinu rôznych zločincov, ktorých dá dokopy jeden muž. Zavedú nás do Las Vegas, ktoré je zamorené zombie a je kvôli tomu v karanténe. Ich cieľ nie je len tak náhodný, pretože sa pokúšajú o najväčšiu lúpež aká bola kedy spravená. Či sa oplatí podniknúť neskutočný risk kvôli zisku z obrovského opancierovaného trezoru sa tak budeme môcť presvedčiť už o niekoľko mesiacov.

Určite stojí za zmienku aj obsadenie. Schopného hlavného hrdinu, ktorý dá dokopy celý tím, si totiž nezahrá nikto iný ako Dave Bautista. Členov jeho gangu budú hrať Ella Purnell, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Huma Qureshi, Omari Hardwick, Tig Notaro, Hiroyuki Sanada, Garret Dillahunt, Matthias Schweighöfer, Raúl Castillo, Nora Arnezeder a Samantha Win. Už teraz sa tešíme ako bude táto skupina infiltrovať nepreniknuteľnú pevnosť, ktorou je teraz kasíno vo Vegas.

army-of-the-dead-cast
Zdroj: popcornhorror.com

Snyder hovorí o spájaní zábavného chaosu s kvalitne vytvoreným dejom a postavami

Zaradenie do mesta hriechu nie je náhodou. Zack Snyder reaguje (a samozrejme, musíme povedať, že aj zosmiešňuje) filmom Army of the Dead hneď na viaceré konšpiračné teórie. Jednou z nich je práve epidémia (koronavírusu), o ktorom sa hovorí, že bol vytvorený práve v laboratóriu. A čo je najväčšie utajované laboratórium pre konšpirátorov? No predsa Area 51 v Nevadskej púšti, z ktorej to do Vegas nie je tak ďaleko.

Snyder o filme hovorí, že je to „žáner so žánrom, v správnom zmysel slova“. Kombinuje podľa neho film o lúpeži (či prepadnutí) s filmom o zombie… a to na plné gule (jeho slová, nie naše). Takže ak čakáte čistý zombie chaos, tak sa pravdepodobne nebudete mýliť. Ale aby to nebola čisto bezduchá zábava, tak nás čaká fantastická jazda s úžasnými postavami.

army of the dead
Zdroj: popcornhorror.com

A že to s tým myslia vážne dokazuje aj fakt, že Netflix vytvára aj animovaný špeciál, ktorý bude vysvetľovať dej predtým. Štyri hodiny materiálu nazvali jednoducho Army of the Dead: Prequel. Postará sa o neho jeden z hercov Matthias Schweighöfer a tak máme čakať veľa z jeho postavy, Ludwiga Dietera. Okrem toho nám však naplno ukáže počiatok a priebeh nákazy.

Tešíte sa teraz o to viac na film Army of the Dead, keď už je známy aj dátum vydania? Myslíte si, že nás na Netflixe čaká poriadna akčná jazda, alebo pôjde o bezduchú zábavu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -