Jamesov Wanov zombie remake úspešného hitu Vlak do Pusanu spoznal meno svojho režiséra

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Skvelé správy pre fanúšikov hororov s tematikou zombies. Úspešná séria Vlak do Pusanu sa rozrastie o nový remake, ktorého producentom je James Wan (V zajatí démonov, Saw: Hra o prežitie).

Film si pod svoje krídla zobrala produkčná spoločnosť New Line (Pán prsteňov: Návrat kráľa, Maska) a do režisérskeho kresla zasadne indonézsky režisér Timo Tjahjanto. Scenár napíše Gary Duberman, ktorý sa s Wanom podieľal na filme Mníška (2018).

Vlak do Pusanu 2 remake
Zdroj: imdb.com

Vlak do Pusanu dostane filmový remake

Kvalita zombie filmov v posledných rokoch mierne opadla, ale predsa len sa našla krajina, ktorá si vždy na tomto špecifickom žánri zakladala. Južná Kórea je momentálne jednoznačným lídrom v kvalitných zombie filmoch, čo nám dokazujú už niekoľko rokov. Za zmienku určite stojí napríklad famózny seriál Kingdom, ktorého 2. sériu nájdeš na Netflixe.

Timo Tjahjanto nedávno režíroval pre Netflix film The Night Comes for Us (2019), akčný krimi triler, ktorý je verejnosťou dosť podceňovaný. Nechápem dôvod prečo, nakoľko v ňom divák nájde jednu z najbrutálnejších akcií za posledných 5 rokov. Na zozname jeho režisérskej tvorby nájdeme aj démonické horory May the Devil Take You (2018) a May the Devil Take You: Chapter Two (2020).

Sang-ho Yeon Vlak do Pusanu pokračovanie
Zdroj: wall.alphacoders.com

Zopakuje sa úspech z roku 2016?

V roku 2016 zavítala do sveta kinematografie hororová snímka Vlak do Pusanu, ktorá zožala medzinárodný úspech. To vyústilo do očakávaného pokračovania, no tam už tej kvalitnej zombie atmosféry bolo značne menej a nahradila ju zbesilá akcia. Našťastie, táto hororová séria si stále drží vo svete miesto u svojich fanúšikov, takže oznámenie ďalšieho projektu nie je vôbec prekvapením.

Pôvodný film zo série zrežíroval Yeon Sangho. Jeho dielo môžeme zaradiť medzi majstrovské kúsky moderného hororu, ktorý do zombie žánru priniesol potrebnú dávku energie. Vlak do Pusanu si do dnešného dňa zarobil 98,5 milióna dolárov, zatiaľ čo pokračovanie Vlak do Pusanu: Polostrov zinkasovalo 42,7 milióna dolárov.

Či sa podarí novému remakeu nadviazať na predošlý úspech série je zatiaľ otázne, ale s Jamesom Wanom v pozícii producenta je možné všetko. Aj preto nikam neodchádzaj, pretože ďalšie informácie by sa mohli dostaviť už v blízkej budúcnosti.

Bude podľa teba remake filmu Vlak do Pusanu úspechom alebo obyčajným priemerom? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -