Vznikol nový tím v Sony štúdiu San Diego. Pracuje na pokračovaní hernej série Uncharted?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Na čom pracuje nový tím spoločnosti Sony?

V rámci San Diega, kde už predým spoločnosť sídlila, vzniklo nové štúdio Sony. Respektíve sa od tôho pôvodného odčlenil tím, ktorý má pracovať na iných projektoch. Vraj sú to pokračovania hier, ktoré doteraz poznáme. Pracovať budú teda na exisujúcich značkách spoločnosti PlayStation.

To samozrejme nedalo diskutérom na internete, aby nezačali pátrať po tom, čo by to mohlo byť za hry. A k tomu im značne dopomohol jeden profil na sieti LinkedIn, ktorá je zameraná primárne na biznisové príležitosti. Konkrétne išlo o profil bývalého šéfa projektu, Michaela Mumbauera.

mlb the show
Zdroj: theverge.com

Tím hviezdnych ľudí

Ten na ňom zverejnil správu, že dal dokopy skupinu „celkom nových, hviezdnych“ ľudí, ktorí budú pracovať na troj-Áčkových dobrodružných tituloch. Malo by ísť o separátny tím od toho, ktorý už momentálne v San Diegu pôsobí a ktorý priniesol napríklad športovú baseballovú sériu MLB: The Show. Túto informáciu si všimli ako prví užívatelia na tomto vlákne na diskusnom fóre ResetEra.

Ale prekvapivým faktom na tom je, že nevyzerá, že by išlo o úplne novú vec. Mumbauer má totiž už v minulosti (v sekcii Featured na jeho profile) viacero videí. Najzaujímavejšie ale je, že táto časť obsahuje odkaz na video od YouTubera menom RobinGaming. A práve toto video nesie názov “Sony Is Secretly Building A New PlayStation Studio… To Make Uncharted 5?!” (teda Buduje Sony tajne nové PlayStation štúdio… aby spravili Uncharted 5?!).

Film Uncharted
Zdroj: gamezone.com

Naznačuje nieco šéf štúdia?

Táto sekcia (Featured) je spravovaná reálne vlastníkom profilu a tak je vylúčené, že by išlo o nejakú vtipnú editáciu od iného používateľa. Znamenať to teda môže dve veci. Buď je to šikovný a premyslený ťah, ktorým sa nám snažia nepriamo posunúť informácie, alebo… Alebo sa jednoducho bývalý šéf štúdia Sony v San Diegu kvalitne na fanúšikoch a špekulantoch baví.

Či teda naozaj v San Diegu vznikol tím spoločnosti Sony, ktorý pracuje na novom Uncharted vôbec nie je nikomu okrem ľudí vnútri známe. My si budeme musieť počkať na oficiálne potvrdenie. Ale určite by sme sa ďalšej hry zo série nenahnevali, keďže posledná, ktorá prišla, bola v roku 2017 v podobe spin-offu so ženskými postavami. Niesla názov The Lost Legacy.

uncharted the lost legacy
Zdroj: pinterest.com

Naughty Dog malo plné ruky práce

Samozrejme by ale od nich nebolo vôbec pekné, ak by obišli spoločnosť Naughty Dog, ktorá na predošlých hrách pracovala. A im môžeme odpustiť, že nám tri roky nepriniesli žiadny ďalší titul z tejto značky, nakoľko mali plné ruky práce s The Last of Us 2, ktoré vyšlo minulý rok. Reakcie na pokračovanie boli síce veľmi rôznorodé, ale nedá sa jej uprieť, že po ňom siahlo skutočne nemalé množstvo hráčov.

Ako sme spomínali, môže to byť akýsi darček vo forme vtipu na rozlúčku od Mumbauera. Ten totiž v novembri 2020 opustil štúdio v San Diegu po tom, čo ho viedol od roku 2007. Nie je zatiaľ známe, kam sa pohol ďalej, ale nakoľko bol senior riaditeľom vizuálnych umení PlayStation WorldWide Studios, tak sa predpokladá, že aj naďalej vykonáva túto pozíciu.

Tak čo si myslíte vy? Založili tajne tím v rámci Sony, ktorý pracuje na Uncharted 5? Alebo je ich zámer celkom iný a ide len o premyslený žart? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -