Thanos by sa mal vrátiť vo filme Eternals. Hovorí o tom samotný tvorca tejto postavy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude Thanos vo filme Eternals?

Filmový vesmír Marvelu je síce rozsiahly, epický a neustále sa rozrastajúci, ale istý čas mal jednu väčšiu chybu. Chýbal mu akýsi výraznejší, komplexnejší záporný hrdina, ktorý by pokojne figuroval aj vo viacerých filmoch. Na túto úlohu sa ale našiel Šialený Titán, ktorý by sa pokojne mohol zapísať medzi najviac ikonických záporákov akými sú Darth Vader či T-1000. Ukáže sa však ešte? Bude Thanos aspoň na malú chvíľu v pripravovaných Eternals?

Síce sme mohli byť svedkami toho, ako na konci Avengers: Endgame zomrel, ale nie je vylúčené, že by sa ešte mohol ukázať. Veď už sme opakovane videli, ako sa filmový vesmír môže sústreďovať aj na minulé deje. A teraz sa k situácii dokonca vyjadril aj samotný človek, ktorý je zodpovedný za vznik tejto postavy.

Prečo Thanos v Avengers Endgame všetkých nezabil
Zdroj: pinterest.com

Vyjadril sa jeho tvorca samotný

Je ním Jim Starlin, ktorý sa už v minulosti vyjadril, že postavu vymyslel ešte na vysokej škole počas hodín psychológie. Na stránky komiksov ho priviedol prvý raz v roku 1973 do zošitovky The Invincible Iron Man #55, pod ktorú sa podpísal aj samotný Jack Kirby. A Starlin viedol nedávno v podcaste Phase Zero rozhovor, kde hovoril o tom, že jeho najikonickejšia postava by sa mohla vrátiť. Povedal toto:

„Myslím, že som započul historku, že sa Thanos vráti ešte v pár veciach. Myslím, že som počul, že Marvel Studios informáciu potvrdili, takže bude aspoň niečím ako hosťom, ktorý sa tam objaví. Myslím v Eternals, bude tam. Toto nie je niečo, čo by som si vymýšľal.“

Podľa komiksového deja to dáva zmysel

Dávalo by to však zmysel, aby sa Thanos v Eternals ukázal, aj keď iba na chvíľu. História jeho postavy je silne prepletená s viacerými postavami, ktoré su vo filme hlavnými. Eternali sú rasa, ktorá bola na Zemi vytvorená pred tisíckami rokov prastarou, až božskou rasou známou ako Celestials.

A rovnaká skupina bytostí je zodpovedná aj za vytvorenie rasy, ku ktorej patril Thanos, Devianti. Takže by sa možno dalo laicky povedať, že jeho rasa a príslušníci Eternals sú čosi ako bratranci. Navyše, podľa predošlých informácií vieme, že sa mal vo filmoch objaviť aj mladší Thanos, ale doteraz sa to nestalo. Žeby práve v nadchádzajúcom filme?

thanos eternals
Zdroj: comicbookmovie.com

Zmysel to dáva aj kvôli marketingu

Dáva to perfektný zmysel aj z komerčného hľadiska. Pre Marvel by bolo iste výhodné, ak by priniesli známy charakter do projektu, do ktorého idú s úplne novým obsadením. Samozrejme nehovoríme, že je to obsadenie ani v najmenšom slabé, nakoľko sa tam nachádzajú veľké mená.

Konkrétne sú to Gemma Chan ako Sersi, Richard Madden ako Ikaris, Kumail Nanjiani ako Kingo, Lauren Ridloff ako Makkari, Brian Tyree Henry ako Phastos, Salma Hayek ako Ajak, Lia McHugh ako Sprite, Don Lee ako Gilgamesh, Angelina Jolie ako Thena, Barry Keoghan ako Druig a Kit Harington ako Dane Whitman/Black Knight.

Eternals novinky
Zdroj: twitter.com

Páči sa mu ako vo filme pristupovali k postave

Ale sám Starlin v rozhovore ďalej povedal, že štúdio zarobilo na postave nemalý balík. Preto by bol nezmysel, aby sa jej len tak zbavili a už ju viac neukazovali. Podľa neho je výhodou, že môžu pri rôznych stvárneniach použiť aj rôznych hercov a tak sa nedržať len jedného. Komiksové zobrazenie Thanosa je totiž naozaj veľmi široké a dlhodobé.

Zároveň sa vyjadril, že sa mu páči ako tvorcovia (bratia Russovci a scenáristi McFeelyovci) pristúpili k postave. Podľa neho perfektne vystihli jeho podstatu a nemôže o tom povedať nič zlé. Sám by rád videl, čo s ňou spravia prípadne ďalej. Či sa teda Thanos ukáže vo filme Eternals ešte nevieme. Na 100 % sa to dozvieme zrejme až pri premiére filmu, ktorá je stanovená na 5. novembra 2021.

Čo si myslíte vy? Ukáže sa Thanos vo filme Eternals? Myslíte, že bude ešte v pár MCU projektoch alebo podľa vás stačilo? Dajte nám vedieť váš názor v komentároch.

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -