Liam Neeson tvrdí, že odchádza na herecký dôchodok. Je to však pravda? Tieto slová už v minulosti povedal

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Liam Neeson odchádza na dôchodok

Liam Neeson tvrdí, že odchádza na herecký dôchodok. Aspoň teda s akčnými filmami. Práve pre tie bol najznámejší za poslednú dekádu, možno by sa dalo povedať, že aj dekádu a pol. Kedysi vynikajúci dramatický herec (o čom svedčí nominácia na zlatý glóbus za Schindlerov zoznam) sa začal od istého času venovať hlavne akčným filmom.

Možno by sa dalo povedať, že toto vytrhnutie z predtým stanovených rolí prišlo už o niečo skôr. Možno to bolo vďaka prequelovej trilógii Star Wars. Odvtedy si však ešte priniesol viacero dramatických postáv, či už v Gangoch New Yorku alebo životopisnom filme Kinsey. K akčnému žánru sa opäť priklonil v Narnii (alebo iba svojim hlasom) a plnohodnotne v Nolanovom Batmanovi.

liam neeson kenobi star wars
Zdroj: time.com

Jeden akčný film za druhým

Odvtedy to išlo poriadne zaradom. Trilógia 96 hodín, A-Team, Neznámy, Medzi vlkmi, NON-STOP, Medzi náhrobnými kameňmi, Nočný bežec, jednoducho by sa dalo pokračovať ďalej a ďalej. Dokonca ani rok 2020 nevynechal bez akčnej jazdy Pre balík prachov, ktorá ma značne zmiešané reakcie. Teraz ale herec, ktorý bude mať tento rok 69 rokov, hovorí, že by už chcel spomaliť. Pri nedávnom rozhovore pre magazín ET sa vyjadril takto:

„Och, mám 68 rokov. Tento rok budem mať 69. Je tu zopár vecí, ktoré tento tento rok robím – dúfam, ak nám covid dovolí – je tu zopár vecí, ktoré sú v poradovníku a predpokladám, že to bude všetko. Iba nedávno som dokončil jeden film v Austrálii, kde som mal bojovú scénu s týmto deckom – milý chalan, herec s menom Taylor. V polovici tohto súboja som sa musel zastaviť, aby som nabral dych a pozeral som sa na neho, on ani nebol zadýchaný. Tak som sa ho bez dychu pýtal koľko má rokov. Hovoril mi, že 25. Tak som tam len so smiechom zostal, že toľko má môj najstarší syn.“

Pri akcii už nevládze s dychom

Liam Neeson teda hovorí, že by mal odísť do dôchodku s akčnými filmami. Jeho slová by sme ale brali so značnou rezervou. Za posledných zopár rokov niečo podobné už totiž vyslovil a nikdy mu to nebránilo v tom, aby ďalej pokračoval s akciou. Dokonca sa jeho budúca kariéra nezhoduje s jeho slovami. Jeho profil na IMDb totiž obsahuje ďalších 10 filmov, ktoré sú v rôznych štádiách produkcie.

Liam Neeson Fakty
Zdroj: thehollywoodnews.com

Aby sme boli úplne féroví, nie všetky z nich sú akčné, to je pravda. Nachádzať tam môžeme aj thrillery alebo drámy (prípadne kombináciu oboch). Mohol to teda myslieť tak, že dorobí dva posledné rozrobené akčné filmy (The Marksmen, The Ice Road) a potom sa vráti k svojej obľúbenej dráme. Ale ťažko sa vyjadruje za neho a podobne ťažké je zvážiť nakoľko sú jeho slová smerodajné.

V rozhovore padla otázka aj ohľadom toho, či by si chcel zopakovať rolu Qui-Gon Jinna zo Star Wars. Do nachádzajúceho seriálu Obi-Wan Kenobi na Disney+ by sa to totiž hodilo. K tomuto sa ale vyjadril dosť jednoznačne. Hovorí, že nemá záujem nielen o túto rolu, ale ani o tento žáner. Ako Obi-Wanovho učiteľa ho teda už iste neuvidíme.

Myslíte si, že Liam Neeson naozaj odíde na herecký dôchodok? Alebo môžete opäť jeho slová brať s rezervou a uvidíme od neho ešte zopár akčných kúskov? Dajte vedieť do komentárov, čo si myslíte vy.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -