Nové zábery z filmu Uncharted nám ukazujú kľúčový moment. O čo sa jedná?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nové zábery z filmu Uncharted

Nové zábery z filmu Uncharted nás navnaďujú na veľké dobrodružstvo. To na veľké plátno konečne prinesie dobrodruha z hier na PlayStation, Nathana Drakea. Hlavnej úlohy sa zhostil Tom Holland a už z predchádzajúcich záberov vieme, že táto úloha mu viac ako svedčí. Predtým si mal rolu zahrať Mark Wahlberg, ale kvôli problémom s produkciou a dlhému času, kedy sa na filme pracovalo, sa tento nápad odsunul akosi do pozadia.

V nachádzajúcom, veľmi očakávanom filme si však aj tak zahrá. Zoberie si však na starosť úlohu Nathanovho mentora Victora Sullivana. K zbytku hereckého obsadenia sa pridávajú Antonio Banderas, Sophia Taylor Ali či Tati Gabrielle. Už teraz môžeme hovoriť o silnej zostave.

Nový artefakt je kľúčovým predmetom

Fanúšukovia netrpezlivo čakajú na to, kým nam tvorcovia prinesú aspoň krátku ukážku. Na tú si budeme musieť ešte zrejme nejaký čas počkať, avšak potešujúce je, že nám prinášajú viacero fotografií z chystaného filmu. Teraz nám priniesli štvoricu z nich. Na prvej sa nachádza zlatý kríž. Už hneď na druhej ale odhaľujeme, že v skutočnosti ide o tajný kľúč.

Artefakt
Zdroj: movieweb.com

Na tretej fotke vidíme kamenú sochu (či sošku) pokrytú pavučinami. A na poslednej, štvrtej, sa nachádza stará mapa sveta. Hovoria nám, že sa Nathan zase bude pohybovať po viacerých miestach na Zemi? Nie je to vôbec vylúčené, nakoľko vieme, že ide o zrejme druhého najznámejšieho herného dobrodruha vôbec. A ak hovoríme iba čisto v mužskom rode, tak určite najznámejšieho.

Uncharted-Image-2
Zdroj: movieweb.com

Mladšia verzia Nathana Drakea

Aj keď vo filme by sme mali dostať vraj odlišnú verziu, než na akú sme zvyknutí z videohier. Toho znakom je už len mladšia verzia hlavnej postavy, ale určite nám nie je ľúto, že je to práve Tom Holland. Podľa rečí ľudí zo Sony by mohli naštartovať aj vlastnú značku, v ktorej by hral práve on. Netreba však predbiehať, všetko závisí od toho, ako bude prijatá prvá časť.

Uncharted-Image-4
Zdroj: movieweb.com

Holland sa k roli dostal v roku 2017. Hra sa prvý raz plánovala zadaptovať už v 2008 a scenáristi a režiséri sa striedali ako na bežiacom páse. Projekt sa viackrát pretváral a tak sa nikdy nedal poriadne dokopy. Dokonca ani rok kedy Holland k roli pristúpil nebol definitívny, kým sa v roku 2019 konečne nenašiel režisér. Je ním Ruben Fleischer a vychádza zo scenára od Arta Marcuma a Matta Hollowaya.

Uncharted-Image-3
Zdroj: movieweb.com

Dúfajme, že prekliatie filmu je už zlomené

Produkcia sa rozbehla v marci 2020, len aby mohla byť znovu pozastavená. Dôvodmi boli samozrejme obavy o zdravie hercov a zvyšku štábu. Fanúšikovia sa už začali smiať a tvrdiť, že film je prekliaty a nikdy nevznikne. Avšak v júli našťastie zase začali a na jeseň nám už predstaviteľ hlavnej role priniesol prvé zábery z filmu Uncharted, kedy sme usúdili, že je naozaj veľmi dobrým Nathanom Drakeom.

Zároveň sme sa tak dozvedeli, že natáčanie bolo dokončené a herec sa presúva na pľac Spider-Mana 3. Film je teda v ďalších prípravách a premiéra je stále naplánovaná na 16. júla tohto roku a to aj v IMAX a Real 3D. So šťastím, ktoré film sprevádza, sa však môže stať čokoľvek… Avšak samozrejme mu držíme palce, aby sa už nič negatívne nestalo. Zatiaľ sa aspoň môžeme pokochať novými obrázkami, ktoré priniesol oficiálny účet filmu na Twitteri.

Čo hovoríte na nové zábery z filmu Uncharted vy? Navnadili vás aspoň o trochu viac, alebo to podľa vás dokáže až trailer?

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -