TOP 10 anime seriálov, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe (2. časť)

Nenechajte si ujsť

OFICIÁLNE: J.J. Abrams pracuje na novom filme o Supermanovi. Bude prvýkrát čiernej pleti?

Filmové štúdio Warner Bros. prichádza na povrch s úžasnou novinkou. Komiksový Superman z DC dostane ďalší sólový film. Naposledy sa tak stalo v roku...

Mission: Impossible 7, Top Gun: Maverick a ďalšie Paramount filmy uvidíme online už 45 dní po premiére v kinách

Kino priemysel utržil ďalšiu ranu pod pás. Štúdio Paramount sa vydalo v stopách Warner Bros. a Universal, svoje filmy prinesú na streamovaciu službu krátko...

Poznáme oficiálny názov tretieho Spider-Mana s Tomom Hollandom. Tradične obsahuje aj slovo Home

Oficiálny názov filmu Spider-Man 3 Spider-Man patrí k najobľúbenejším superhrdinom na Zemi. Svoje o tom hovoria aj tri filmové série, pričom posledná sa tento rok...

Prvý pohľad z filmu Spider-Man 3 dorazil. Spoločne s ním vidieť aj tri podivné titulné názvy

Jeden z najočakávanejších MCU projektov Spider-Man 3 nás konečne prekvapil prvou várkou nových fotografií priamo z filmu. Vidieť na nich môžeš klasické trio školákov,...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 22 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10: Anime seriály – Netflix (2. časť)

V posledných rokoch je anime stále viac a viac populárne. Tohto trendu sa chytili aj mnohé streamovacie platformy, medzi nimi aj Netflix, a pridali do svojho katalógu aj tieto japonské seriály. Ak premýšľate nad tým, že by ste sa ponorili do sveta anime, no neviete si vybrať, alebo ste práve jedno dopozerali a neviete, čo ďalej, nezúfajte. Prinášame vám druhú časť zoznamu, ktorý obsahuje anime seriály, ktoré ponúka Netflix. Prvú časť nájdete tu.

10. Neon Genesis Evangelion

netflix anime - neon genesis evangelion
Zdroj: decider.com

Anime Neon Genesis Evangelion sa zameriava na postavu Shinji Ikari, ktorý sa 15 rokov po Druhom dopade pripojil k otcovi a jeho skupibe NERV. Táto skupina bojuje s Anjelmi. Anjel je meno pre mohutnú prírodnú silu, ktorá spôsobuje rôzne explózie či iné katastrofy. Shinji Ikari je pilotom jedného z veľkých strojov s názvom Evangeliony, ktoré sú jedinou účinnou zbraňou proti Anjelom. Shinji Ikari sa snaží prísť na to, odkiaľ sa Anjeli berú a aké má jeho otec plány s organizáciou NERV.

9. Kuroko’s Basketball

kurokos basketball
Zdroj: nefariousreviews.com

Kuroko’s Basketball sa zaoberá basketbalovým tímom nižšej strednej školy Teikou. Jej hráči patria medzi “zázračnú generáciu” a dlho vyhrávali jeden zápas za druhým. Po skončení školy sa však hráči rozdelili a prešli do iných tímov. Niektorí sa však domnievajú, že do “zázračnej generácie” patril ešte jeden hráč – Kuroko Tetsuya. Po jeho zápise do tímu od neho všetci očakávajú skvelý výkon, ktorý však nedoručí. Objaví sa teda záhada, ako je možné, že kedysi patril medzi tých najlepších z najlepších?

8. Castlevania

Castlevania druhá séria trailer
Zdroj: youtube.com

Fantasy anime od platformy Netflix – Castlevania má v sebe všetko, čo by ste od tohto žánru mohli očakávať. Drakulu, lovcu upírov, akciu, romancu aj túžbu po pomste. Drakula a jeho spriaznenci terorizujú jedno mesto za druhým. A to až dovtedy, kým sa iniciatívy neuchopí lovca upírov, ktorý si dá za úlohu ukončiť ich krutovládu.

7. Saiki Kusuo no Sainan

netflix anime - saiki kusuo
Zdroj: animaboo.blogspot.com

Saiki Kusuo je stredoškolákom, ktorý má nadprirodzené schopnosti. Už ako dieťa prisahal, že ich uchová v tajnosti. Dovoľujú mu získať, čo si len zapraje, avšak v minulosti sa vyhýbal ich využívaniu. Na strednej škole sa však stretne so situáciami, pri ktorých sa mu zídu. Jeho osobnosť sa taktiež mení a čoraz viac je od svojich schopností závislý.

6. Jojo’s Bizarre Adventures

jojos bizarre adventure
Zdroj: syfy.com

Jojo’s Bizarre Adventures rozpráva o rodine Joestarov, ktorí bojujú v niekoľkých časových rovinách proti zlým nadprirodzeným silám. Anime rozpráva príbehy hneď niekoľkých z nich – napríklad o mladom chlapcovi, ktorí nájde silný predmet, ktorý ovplyvní rivalitu s mladým aristokratom.

5. Erased

erased
Zdroj: netflix.com

V Anime Erased sa opäť stretávame s nadprirodzenými schopnosťami. Ich nositeľom je 29-ročný Satoru Fujinuma, ktorý sa dokáže vrátiť o chvíľku v čase aby napravil niečo v krátkej histórií. Zachránil týmto život nejednému dieťaťu. Do jeho života sa vracia jeho matka. Jej návrat spolu s vysielaným prípadom únosu detí vzbudia u Satoru spomienky na detstvo, ktoré úplne vypustil. Týkajú sa jeho neúspešnej záchrany spolužiačky, ktorú uniesli.

Satoru sa snaží spomenúť si na svoju minulosť a jeho matka tuší o jeho schopnostiach. Chce ich využiť na vyriešenie tohto prípadu z minulosti. To jej však nedovolí muž, ktorý ju príde domov zavraždiť.

4. My Hero Academia

4. séria My Hero Academia
Zdroj: toxicmuffin.wordpress.com

Vo svete My Hero Academia má väčšina ľudí nejaké schopnosti. Nachádzame sa v príbehu o superhrdinoch, ktorí bojujú proti tým, ktorí svoje schopnosti zneužívajú. Všetci týchto hrdinov obdivujú a malí chlapci, medzi ktorými je aj Izuku Midoriya, sa nimi chcú stať. Už odmalička chcel byť ako jeho superhrdinský idol All Might. Avšak Izuku je jeden z mála, u koho sa žiadne schopnosti neprejavili.

3. Fullmetal Alchemist

netflix seriály - fullmetal alchemyst
Zdroj: comicbook.com

Fullmetal Achemist rozpráva príbeh o dvoch bratoch . Edwardovi a Alphonseovi. Pomocou vzácnej vedy alchýmie sa pokúsia oživiť svoju matku. Alchýmia sa však podľa pravidiel nemá miešať s premenou ľudských tiel, a tak bratia za svoje činy zaplatia. Al stratí svoje telo a jeho duša sa premiestni do starého brnenia. Ed zase príde o ruku a nohu a musí ich nahradiť kovovými protézami. A aj napriek týmto obetám sa im ich matku oživiť nepodarilo. Bratia sa teda rozhodli získať svoje telá späť. K tomu však potrebujú Kameň mudrcov.

2. One punch man

one punch man
Zdroj: geektyrant.com

Anime One punch man sa zameriava na Saitamu, na prvý pohľad obyčajného muža. Saitama je hrdinom, no svoje poslanie berie s humorom a satirou. Jediným úderom totiž dokáže poraziť nepriateľa. Keď však nastúpi do spolku hrdinov, konečne sa stretne s rovnomernými protivníkmi. Niektorí ním dokonca poriadne zamávajú a potopia jeho ego. Zistí, že nie je tak úžasný a neporaziteľný, ako si myslel.

1. Death Note

TIP na seriál: Death Note | Čo ak by sme sa mohli stať Bohom?
zdroj: wallpapershdnow.com

Death Note rozpráva príbeh o dvoch génioch – Yagamim Lightovi a L. Light jedného dňa nájde Zápisník smrti, do ktorého keď zapíše niekoho meno pri tom, ako myslí na jeho tvár, daný človek umrie. Light začne pomocou zápisníka vraždiť zločincov a chce sa stať novým Bohom sveta. Oproti nemu však stojí záhadný detektív L, ktorý ho považuje za masového vraha a chce ho dolapiť. Obaja žijú dvojitý život a anime prináša jedno z najlepších vyobrazení hry na mačku a myš.

Light sa pokúša zabiť L, aby mu už nič nestálo v ceste a L sa snaží dolapiť Kiru (Lighta), svetoznámeho sériového vraha zločincov. A celú túto situáciu zapríčinil jeden Boh smrti Ryuk, ktorý sa jednoducho nudil, a tak zhodil do sveta ľudí tento zápisník.

Videli ste tieto anime seriály, ktoré ponúka Netflix? Doplnili by ste náš zoznam nejakým iným počinom? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: netflix.comimdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Tri nové Pokémon hry hlásia návrat Diamond a Pearl; RPG s otvoreným svetom príde budúci rok

Tri nové Pokémon hry Séria Pokémon oslavuje 25. výročie od vydania prvých hier Pokémon Red a Blue z roku 1996. Kartičky idú na dračku, vďaka...

Nový Blade v MCU nebude pre dospelých, Deadpool teda zostáva jedinou výnimkou

Blade reboot s hodnotením PG-13 Blade reboot bude očividne menším krvákom, ako keď sme tohto lovca upírov videli prvý raz. Vtedy ho stvárnil Wesley Snipes...

Ôsma epizóda seriálu WandaVision obsahovala potitulkovú scénu, vďaka ktorej sa vyrovnajú sily vo Westview

Tento článok obsahuje SPOILERY z ôsmej epizódy seriálu WandaVision. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr. Potitulková scéna ôsmej epizódy WandaVision Ide do tuhého....

Paranormal Activity 7 alebo seriál Lúpež po taliansky? Toto a ešte oveľa viac uvidíš exkluzívne na Paramount+

Aj keď tento svet nemá naozaj núdzu o streamovacie platformy, niektoré popredné filmové štúdiá sa k takejto forme digitalizácie dostali až teraz. Reč je...

OFICIÁLNE: J.J. Abrams pracuje na novom filme o Supermanovi. Bude prvýkrát čiernej pleti?

Filmové štúdio Warner Bros. prichádza na povrch s úžasnou novinkou. Komiksový Superman z DC dostane ďalší sólový film. Naposledy sa tak stalo v roku...