TOP 10 anime seriálov, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe (2. časť)

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10: Anime seriály – Netflix (2. časť)

V posledných rokoch je anime stále viac a viac populárne. Tohto trendu sa chytili aj mnohé streamovacie platformy, medzi nimi aj Netflix, a pridali do svojho katalógu aj tieto japonské seriály. Ak premýšľate nad tým, že by ste sa ponorili do sveta anime, no neviete si vybrať, alebo ste práve jedno dopozerali a neviete, čo ďalej, nezúfajte. Prinášame vám druhú časť zoznamu, ktorý obsahuje anime seriály, ktoré ponúka Netflix. Prvú časť nájdete tu.

10. Neon Genesis Evangelion

netflix anime - neon genesis evangelion
Zdroj: decider.com

Anime Neon Genesis Evangelion sa zameriava na postavu Shinji Ikari, ktorý sa 15 rokov po Druhom dopade pripojil k otcovi a jeho skupibe NERV. Táto skupina bojuje s Anjelmi. Anjel je meno pre mohutnú prírodnú silu, ktorá spôsobuje rôzne explózie či iné katastrofy. Shinji Ikari je pilotom jedného z veľkých strojov s názvom Evangeliony, ktoré sú jedinou účinnou zbraňou proti Anjelom. Shinji Ikari sa snaží prísť na to, odkiaľ sa Anjeli berú a aké má jeho otec plány s organizáciou NERV.

9. Kuroko’s Basketball

kurokos basketball
Zdroj: nefariousreviews.com

Kuroko’s Basketball sa zaoberá basketbalovým tímom nižšej strednej školy Teikou. Jej hráči patria medzi „zázračnú generáciu“ a dlho vyhrávali jeden zápas za druhým. Po skončení školy sa však hráči rozdelili a prešli do iných tímov. Niektorí sa však domnievajú, že do „zázračnej generácie“ patril ešte jeden hráč – Kuroko Tetsuya. Po jeho zápise do tímu od neho všetci očakávajú skvelý výkon, ktorý však nedoručí. Objaví sa teda záhada, ako je možné, že kedysi patril medzi tých najlepších z najlepších?

8. Castlevania

Castlevania druhá séria trailer
Zdroj: youtube.com

Fantasy anime od platformy Netflix – Castlevania má v sebe všetko, čo by ste od tohto žánru mohli očakávať. Drakulu, lovcu upírov, akciu, romancu aj túžbu po pomste. Drakula a jeho spriaznenci terorizujú jedno mesto za druhým. A to až dovtedy, kým sa iniciatívy neuchopí lovca upírov, ktorý si dá za úlohu ukončiť ich krutovládu.

7. Saiki Kusuo no Sainan

netflix anime - saiki kusuo
Zdroj: animaboo.blogspot.com

Saiki Kusuo je stredoškolákom, ktorý má nadprirodzené schopnosti. Už ako dieťa prisahal, že ich uchová v tajnosti. Dovoľujú mu získať, čo si len zapraje, avšak v minulosti sa vyhýbal ich využívaniu. Na strednej škole sa však stretne so situáciami, pri ktorých sa mu zídu. Jeho osobnosť sa taktiež mení a čoraz viac je od svojich schopností závislý.

6. Jojo’s Bizarre Adventures

jojos bizarre adventure
Zdroj: syfy.com

Jojo’s Bizarre Adventures rozpráva o rodine Joestarov, ktorí bojujú v niekoľkých časových rovinách proti zlým nadprirodzeným silám. Anime rozpráva príbehy hneď niekoľkých z nich – napríklad o mladom chlapcovi, ktorí nájde silný predmet, ktorý ovplyvní rivalitu s mladým aristokratom.

5. Erased

erased
Zdroj: netflix.com

V Anime Erased sa opäť stretávame s nadprirodzenými schopnosťami. Ich nositeľom je 29-ročný Satoru Fujinuma, ktorý sa dokáže vrátiť o chvíľku v čase aby napravil niečo v krátkej histórií. Zachránil týmto život nejednému dieťaťu. Do jeho života sa vracia jeho matka. Jej návrat spolu s vysielaným prípadom únosu detí vzbudia u Satoru spomienky na detstvo, ktoré úplne vypustil. Týkajú sa jeho neúspešnej záchrany spolužiačky, ktorú uniesli.

Satoru sa snaží spomenúť si na svoju minulosť a jeho matka tuší o jeho schopnostiach. Chce ich využiť na vyriešenie tohto prípadu z minulosti. To jej však nedovolí muž, ktorý ju príde domov zavraždiť.

4. My Hero Academia

4. séria My Hero Academia
Zdroj: toxicmuffin.wordpress.com

Vo svete My Hero Academia má väčšina ľudí nejaké schopnosti. Nachádzame sa v príbehu o superhrdinoch, ktorí bojujú proti tým, ktorí svoje schopnosti zneužívajú. Všetci týchto hrdinov obdivujú a malí chlapci, medzi ktorými je aj Izuku Midoriya, sa nimi chcú stať. Už odmalička chcel byť ako jeho superhrdinský idol All Might. Avšak Izuku je jeden z mála, u koho sa žiadne schopnosti neprejavili.

3. Fullmetal Alchemist

netflix seriály - fullmetal alchemyst
Zdroj: comicbook.com

Fullmetal Achemist rozpráva príbeh o dvoch bratoch . Edwardovi a Alphonseovi. Pomocou vzácnej vedy alchýmie sa pokúsia oživiť svoju matku. Alchýmia sa však podľa pravidiel nemá miešať s premenou ľudských tiel, a tak bratia za svoje činy zaplatia. Al stratí svoje telo a jeho duša sa premiestni do starého brnenia. Ed zase príde o ruku a nohu a musí ich nahradiť kovovými protézami. A aj napriek týmto obetám sa im ich matku oživiť nepodarilo. Bratia sa teda rozhodli získať svoje telá späť. K tomu však potrebujú Kameň mudrcov.

2. One punch man

one punch man
Zdroj: geektyrant.com

Anime One punch man sa zameriava na Saitamu, na prvý pohľad obyčajného muža. Saitama je hrdinom, no svoje poslanie berie s humorom a satirou. Jediným úderom totiž dokáže poraziť nepriateľa. Keď však nastúpi do spolku hrdinov, konečne sa stretne s rovnomernými protivníkmi. Niektorí ním dokonca poriadne zamávajú a potopia jeho ego. Zistí, že nie je tak úžasný a neporaziteľný, ako si myslel.

1. Death Note

TIP na seriál: Death Note | Čo ak by sme sa mohli stať Bohom?
zdroj: wallpapershdnow.com

Death Note rozpráva príbeh o dvoch génioch – Yagamim Lightovi a L. Light jedného dňa nájde Zápisník smrti, do ktorého keď zapíše niekoho meno pri tom, ako myslí na jeho tvár, daný človek umrie. Light začne pomocou zápisníka vraždiť zločincov a chce sa stať novým Bohom sveta. Oproti nemu však stojí záhadný detektív L, ktorý ho považuje za masového vraha a chce ho dolapiť. Obaja žijú dvojitý život a anime prináša jedno z najlepších vyobrazení hry na mačku a myš.

Light sa pokúša zabiť L, aby mu už nič nestálo v ceste a L sa snaží dolapiť Kiru (Lighta), svetoznámeho sériového vraha zločincov. A celú túto situáciu zapríčinil jeden Boh smrti Ryuk, ktorý sa jednoducho nudil, a tak zhodil do sveta ľudí tento zápisník.

Videli ste tieto anime seriály, ktoré ponúka Netflix? Doplnili by ste náš zoznam nejakým iným počinom? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: netflix.comimdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -