Počul o ňom málokto. Netflix možno predstavil najlepší seriál roka

Nenechajte si ujsť

Netflix predstavil nový hit

Netflix divákom opakovane ukazuje, že s animovanými seriálmi mu to ide. Pri svojej čerstvej novinke však išiel ešte vyššie a predstavil jeden z najlepších televíznych titulov posledných rokov. Novembrová novinka Blue Eye Samurai pobláznila divákov i recenzentov a kto si ju raz zapne, nevydýchne až do poslednej epizódy.

Blue Eye Samurai na Netflix pribudol ešte na začiatku novembra, až teraz však okolo seba začína budiť skutočný rozruch. Dôvodom sú predovšetkým samotní diváci, ktorí novinku odporúčajú a označujú ju za najlepší animovaný počin služby od predstavenia Arcane v roku 2021.

Nemilosrdná cesta za pomstou

V čele príbehu stojí bojovníčka a spoločenská vyvrheľka Mizu, ktorá je odhodlaná pomstiť sa štvorici mužov za znásilnenie a smrť jej matky. Mizu nevie, kto presne na jej nešťastí nesie zodpovednosť, pri ceste za pomstou sa však nezastaví pred ničím a všade za sebou necháva zástupy mŕtvol. Popritom však Mizu bojuje aj s vlastnými démonmi a minulosťou, ktorá ju v sprievode nečakaných spoločníkov neustále dobieha.

Blue Eye Samurai je na jednej strane klasickým príbehom pomsty plným krvavých bojov a odseknutých končatín. Na druhej strane predstavuje silný osobný príbeh mladej hrdinky na pozadí skutočných historických udalostí feudálneho Japonska. Zdanlivo jednoduchý príbeh tak skrýva množstvo ďalších vrstiev, cez ktoré poukazuje na spoločenské problémy v Japonsku, korupciu moci, ale tiež nečakanú láskavosť a jej dopad na jednotlivcov.

Na chytľavom príbehu sa výraznou mierou podpísal scenárista Michael Green, ktorý napísal napríklad Logan: Wolverine, za ktorý si vyslúžil aj nomináciu na Oscara. Greenov rukopis je na animovanej novinke jasne poznať, predovšetkým pri predstavení zaujímavých a komplexných postáv, s ktorými sa divák okamžite stotožní.

Novinka mnohovrstvovým dejom a prvotriednym audiovizuálnym spracovaním dokáže osloviť aj divákov, ktorí animované tituly príliš nevyhľadávajú. Animácia kombinuje 2D a 3D techniky, využíva neustále miešanie farieb a textúr s 3D animáciami. Výsledkom je realistický a jedinečný vizuál, ktorý sa aj napriek dejovému zasadeniu nezakladá na tradičných prvkoch anime.

Diváci sú z neho nadšení

Zaujímavým aspektom je aj choreografia bojových scén. Seriál je nesmierne bohatý na akčné pasáže i bojové scény, pri ktorých tvorcovia využili skutočných choreografov a kaskadérov. Tých najskôr natočili na záznam, následne ich pohyby realisticky previedli do animovanej podoby.

Výsledkom je mix pútavého príbehu so skvele napísanými postavami, svižnej akcie i jedinečného vizuálu, ktorým je Blue Eye Samurai charakteristický. O kvalitách novinky od Netflixu svedčia aj hodnotenia kritikov a divákov.

Na Rotten Tomatoes má seriál od kritikov 100 % skóre a viaceré recenzie Blue Eye Samurai označujú ako jeden z najlepších seriálov roka. Pridávajú sa aj používatelia na agregátových portáloch. Tuzemské ČSFD hlási hodnotenie 89 %, na IMDB si seriál na základe 14-tisíc hodnotení drží skóre 9 / 10.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. urcite to nieje najlepsi serial roka, ale kazdopadne je to ok. Hlavnu hrdinku mali spravit menej „odolnu“, ta by snad prezila aj atomovu bombu 2m od nej… inak nieje moc co vytknut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -