Andrew Garfield bude v minisérii Hot Air v boji leteckých spoločností. Prinesie ju režisér Johna Wicka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Andrew Garfield v minisérii Hot Air

Andrew Garfield (The Amazing Spider-Man) bude v novej limitovanej sérii britským veľkopodnikateľom Richardom Bransonom. Ten je okrem iného zakladateľom spoločnosti Virgin Airlines. Dostal sa do tvrdého konkurenčné boja s iným leteckým gigantom, čo rozpovie tento príbeh. Na svedomí ho bude mať David Leitch ako režisér.

Poznať ho môžeme vďaka tomu, že spolu s Chadom Stahelskim privideli k životu sériu Johna Wicka. Následne začal pracovať sólo a priniesol Atomic Blonde, Deadpool 2 a onedlho sa dočkáme aj snímky Bullet Train. Tu pôjde pre neho o značné odbočenie od žánru, pretože sa nejedená o akčný triler.

andrew garfield david leitch
Zdroj: theplaylist.com

Dráma o „špinavých trikoch“ leteckej spoločnosti

Namiesto toho dostaneme drámu založenú na reálnych udalostiach. Do podoby scenára ju však previedol Jon Croker (Paddington 2). Vychádzal pri tom aj z knihy Dirty Tricks. Tú napísal investigatívny novinár Martyn Gregory a získal si za ňu niekoľko ocenení. Názov Špinavé triky má práve kvôli taktikám inej spoločnosti, ktorá sa rozhodla Bransonove linky odstaviť.

Pôvodne boli založené v roku 1984, ešte pod názvom Virgin Atlantic. Vtedy 34-ročný podnikateľ začínal s jedným prenajatým lietadlom. Do roku 1990 sa však spoločnosť stala tak veľkou, že na trhu v Spojenom kráľovstve začala ohrozovať aj dovtedy bezkonkurenčný monopol British Airways. Keď si začali prenajímať pristávacie miesta na letisku Heathrow v Londýne, BA začali hrať „špinavú hru“.

virgin-atlantic-british-airways
Zdroj: travelingformiles.com

Po odhalení len pritvrdili

Niektorí z ich zamestnancov sa infiltrovali do Virginu a predstierali, že sú ich zamestnancami. Takto sa snažili získať nielen informácie o vnútri firmy, ale aj o pasažieroch. Bol to jeden zo spôsobov ako by ich mohli preniesť naspäť k sebe. Samozrejme, nie každého sa to páčilo.

Jeden z takýchto nasadených „agentov“ tieto informácie priniesol Bransonovi. Informoval Európsku komisiu o týchto taktikách. Ich odpoveďou však nebolo uznanie chyby a stiahnutie sa. Namiesto toho rozbehli „Operation Barbara“. V rámci nej produkovali vymyslené negatívne príbehy o spoločnosti a šírili ich v médiách.

andrew garfield richard branson
Zdroj: d1softballnews.com

Súdy a ešte väčší rast spoločnosti

Andrew Garfield bude teda v sérii Hot Air ako vedúci Virgin Atlantic vrhnutý práve do tohto boja. Rozbehnuté súdne konanie, jeho následky, ale samozrejme potom aj ešte väčší rast spoločnosti. Ak vás teda zaujímali drámy z pozadia veľkých spoločností, toto je práve kúsok pre vás.

Herec určite prinesie zaujímavý aspekt. Je totiž jeden z mála vzácnych prípadov, ktorý bol nominovaný na Oscara aj Emmy v ten istý rok. Prvé ocenenie bolo za film tick, tick… BOOM! a druhé za dramatický seriál Under the Banner Of HeavenUvidíme teda, ako bude v úlohe britského podnikateľa v šesťdielnej sérii na FX.

Zaujal vás projekt Hot Air? Čo hovoríte na takúto drámu o konkurenčnom boji leteckých spoločností? Užijete si Andrewa Garfielda v hlavnej úlohe? Dajte nám vedieť o komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -