Osud Robina bude vo vašich rukách! Pozrite si trailer na interaktívny film Batman: Death in the Family

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Interaktívny Batman film

Death in the Family je názov komiksu, z ktorého vznikne prvý animovaný interaktívny Batman film. Pôvodné dielo vzniklo v roku 1988 a DC Comics v ňom hlásal, že Robin môže zomrieť, pretože Joker chce pomstu. Napísal ho autor Jim Starlin a nakreslil Jim Aparo. Fanúšikovia ale mohli Batmanovho sidekicka zachrániť svojimi rozhodnutiami.

Mohli totiž zavolať na reálne telefónne číslo a podľa predvolieb si zvoliť, či Robina zachránia, alebo pre neho ponechajú osud, ktorý hlásali tvorcovia. Pre znalcov komiksovej línie je asi jasné, ako situácia dopadla. Pre tých, čo nemajú grafické novely načítané – nadväzujúca dejová linka Under the Red Hood hovorí o tom, ako Robin prichádza opäť k životu pod týmto alter egom.

Ako sa previaže s Red Hoodom?

Táto predloha už bola v minulosti spracovaná ako samostatný kreslený film. Death in the Family by mal teda slúžiť ako akýsi prequel. Avšak o Robinovom osude teraz môžete rozhodnúť úplne inak. Jason Todd v ňom nemusí na konci zomrieť, pričom bude v ďalšom diele oživený pomocou takzvaného Lazarus Pit.

Znamenalo by to však, že nadväzujúci film nebude pokračovaním? Zatiaľ to tvorcovia z Warner Bros. vysvetlili iba tak, že sa príbeh môže uberať novými smermi. Vo vyjadrení s oficiálnym popisom deja povedali toto:

“Interaktívny Blu-Ray príbeh ponúkne fanúšikom rozličné spôsoby ako rozprávať príbeh Batman: Death in the Family, s niekoľkými zvratmi a prekvapeniami a viacerými možnými koncami. Voľby počas sledovania zanechajú viac vážnosti na zážitku diváka a dá im to silnejší pocit, že sú súčasťou príbehu. 

Produkovaný, režírovaný a napísaný Brandonom Viettim, Batman: Death in the Family ponúka vynaliezavý spôsob, ako sa pozrieť na tento dlho očakávaný príbeh. V novej animovanej prezentácii bude neslávna vražda Batmanovho chránenca Jasona Todda odvrátená a osudy Batmana, Robina a Jokera sa môžu odvíjať v šokujúcich nových smeroch. A kým Batman: Under the Red Hood ponúka akúsi základnú líniu, tak sa príbeh bude rozrastať novými vetvami. Dokonca môže obsahovať viacero dovtedy predtým nevidených postáv.”

batman death in the family
Zdroj: superherohype.com

Vrátia sa známe hlasy

Kto by mohli byť tieto nové postavy nám zatiaľ ešte neprezradili, ale sme istotne veľmi zvedaví. Myslíme, že viacerí fanúšikovia skúsia interaktívny Batman film riešiť viacerými spôsobmi, aby sa dozvedeli aké deje nás čakajú. Čo sa ale postáv týka, tak jasný je Batman, ktorého opäť nahovorí Bruce Greenwood. Hlas Jokerovi prepožičia opäť veľmi obľúbený John DiMaggio.

Trojicu samozrejme podľa deja uzatvára mladý James, ktorého nadabuje Vincent Martella. Vyzerá to v každom prípade na správnu kombináciu. Voľba bude však v konečnom dôsledku na nás a ako trailer hlása, v našich rukách. Ako to celé dopadne sa budeme môcť presvedčiť na jeseň, kedy film vyjde na Blu-Ray a v digitálnej podobe.

Zaujal vás interaktívny Batman film Death in the Family? Páči sa vám takýto koncept pre DC adaptácie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -