Nový trailer na Dungeons & Dragons: Česť zlodejov ukazuje ešte viac drakov, odhaľuje záporákov a viac loru z hry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na film Dungeons & Dragons

Spoločnosť Paramount Pictures a režiséri Jonathan Goldstein a John Francis Daley nás chcú poriadne potešiť. Bol vydaný nový trailer na film Dungeons & Dragons: Česť zlodejov, ktorý odhaľuje nielen viac z deja, ale opätovne dokazuje, že pôjde o skvelé stvárnenie kampane z legendárnej hry. Zavedú nás do Forgotten Realms.

Tu sa bard Edgin (ktorého hrá Chris Pine) stretáva s barbarkou Holgou (Michelle Rodriguez). Ukazuje nám, že ako sa poriadne v tomto role play fantasy svete patrí, ona bude práve silou skupiny. Tú sa rozhodnú dať dohromady po tom, čo zistia, že sa na ich svet valí zákerné zlo.

Dozvedáme sa o hlavných záporákoch

Ústami paladina Xenka (Regé-Jean Page) sa dozvedáme, že pôjde o takzvaných Red Wizards. Ide o triedu neslávnych temných mágov, ktorí sa (veľmi v skratke) cítia byť tými pravými vládcami ríše. Ich hlavným prvkom mágie je nekromancia a teda oživovanie mŕtvych. Toto dostaneme aj vo filme, dozvedáme sa, že chystajú svoju armádu nemŕtvych bojovníkov.

D&D Red Wizards
Zdroj: artecnica.com

Nebudú však jedinými zápornými postavami. Jeden z antagonistov bude aj rogue (klasa, ktorá sa vyznačuje zakrádaním a trikmi) Forge Fitzwilliam, ktorého stvárni Hugh Grant. Vidíme, že družinu uväznil v akomsi koloseu a núti ich prekonávať rozličné prekážky a bojovať proti príšerám.

trailer honor among thieves
Zdroj: za.ign.com

Viac drakov, mimikov a kociek

Tých vidíme počas ukážka opäť dostatok. Dostávame hneď poriadnu dávku drakov (veď ich predsa máme aj v názve) – od oživenej kamennej sochy až po obávaného Červeného draka. Nechýbajú však ani tradičné monštrá ako mimikovia, želatínové kocky a práve v koloseu sa nachádza Displacer beast. Ide o veľkú, mačke podobnú príšeru, ktorá má po bokoch dve „chápadlá“ zakončené ostrými bodcami.

discplacer beast
Zdroj: screenrant.com

Na druhej strane však máme druidku Doric (Sophia Lillis), pri ktorej vidíme ešte viac z jej formy owlbeara. Správnej družine nebude chýbať ani čarodejník, ktorým tu bude Justice Smith ako Simon. Chýbať teda nebude arkánová mágia ani klasické kúzla.

Dungeons & Dragons družina
Zdroj: syfy.com

Viacerými momentami pripomína nejednu kampaň

Tie nám trailer na film Dugeons & Dragons ukazuje napríklad prostredníctvom Bigby’s Hand, postrachu nejednej kampane. Tentoraz ju použije jedna z Red Wizardov. Aj samotný záver nám výborne vystihuje atmosféru mnohých hier. Pokazená hádanka v miestnosti s pascami a reakcie postáv sa presne zhodujú s tým, ako by reagovali hráči. Jednoducho, od prízemných vtipov cez epické bojové sekvencie, toto zatiaľ vyzerá ako DnD, ktoré si zaslúžime od 31. marca na plátne.

Páči sa vám atmosféra, ktorú nastavuje film Dungeons & Dragons svojim novým trailerom? Tiež ste v ňom spozorovali nejednu kampaň? Ktorý prvok vás najviac zaujal? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -