Peaky Blinders majú stanovený dátum vydania pre 6. sériu na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

6. séria Peaky Blinders má dátum premiéry

Peaky Blinders majú stanovený dátum premiéry ich 6. série. Seriál sa už v týchto dňoch vysiela na stanici BBC One vo Veľkej Británii (od 27. februára). Na Netflix sa dostane všetkých šesť dielov naraz. Takto bude ukončený seriál, ktorý sa začal vysielať v roku 2013.

Názvom odkazujú na známy gang, ktorý začínal v Birminghame v roku 1919. Na jeho čele je Tommy Shelby, ktorého tu hrá Cillian Murphy. Vrátia sa aj herci a herečky Tom Hardy, Paul Anderson, Finn Cole, Anya Taylor-Joy či Sophie Rundle. Nováčikom v obsadení je Stephen Graham.

Peaky Blinders
Zdroj: medium.com

Bez dôležitej postavy

Naopak, neuvidíme postavu tety Polly. Jej herečka,  Helen McRory, totiž minulý rok počas apríla vo veku 52 rokov podľahla rakovine. Kvôli zdržaniu nakrúcania počas celosvetovej pandémie nestihla natočiť do finálnej série žiadne scény. Murphy, ktorý seriál aj produkuje, povedal, že seriál nebude bez nej rovnakým dielom, pretože mala na hlavnú postavu veľký vplyv.

Robili však všetko pre to, aby si ju poctili a vzdali jej úctu. Zároveň sa vyjadril, že pracovali obzvlásť trvdo a 6. sérii sa oddali, aby potešili fanúšikov. Réžiu má na starosti Anthony Byrne a scenára píšu Steven Knight a Caryn Mandabach, Jamie GlazebrookDavid Mason. Prvý menovaný má na nich najväčší podiel.

helen mcrory peaky blinders
Zdroj: nme.com

6. séria posledná, nie je to však úplný koniec

Bol to práve on, kto potvrdil, že táto séria bude tou poslednou. Príbeh Peaky Blinders sa pomaly blíži ku koncu, ale v úplnom finále nie sme. Po 6. sérii fanúšikov totiž ešte čaká film s rovnakým obsadením, ktorým to celé uzavrú. Avšak ešte pred tým sa všetkých šesť epizód 6. série objaví na streamovacej službe 10. júna.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -