Vieme, kedy sa začne nakrúcať film Peaky Blinders!

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Autor príbehu o Peaky Blinders prezradil, že film sa už pripravuje

Steven Knight uviedol, že film sa začne nakrúcať v rozmedzí najbližších 18 mesiacov, no poslednú, šiestu sériu Peaky Blinders uvidíme na začiatku roka 2022. Tá je už kompletne upravená a pripravená na svoju premiéru. K danej téme sa vyjadril v rámci panelu na festivale BFI London Festival.

Slová, ktoré potešia nejedného fanúšika

Okrem seriálu a filmu sa Steven Knight vyjadril aj k možnosti spin-off projektov pre niektoré z postáv.

„Po tom, ako skončí seriál, napíšem film, ktorý sa bude v Birminghame odohrávať a bude tam aj natočený. A to bude niečo ako konečná pre Peaky Blinders, ako ich poznáme.“

Aj keď sa tým skončí cesta rodiny Shelbyových, Knight naznačil, že by tu mohli neskôr vzniknúť projekty z toho istého univerza, hoci ich sám odmieta nazvať spin-offmi. V rámci týchto potenciálnych spin-off projektov by však museli nájsť iného scenáristu. Steven Knight má totiž pocit, že už by bolo načase prenechať žezlo niekomu novému. No zatiaľ netreba predbiehať. To, ako bude film vyzerať, sa dozvieme až po odvysielaní finálnej časti poslednej série. Nie je totiž jasné, ako sa skončí dejová línia jednotlivých členov rodiny.

Peaky Blinders
Zdroj: imdb.com

Z BBC priamo na Netflix

Seriál Peaky Blinders vytvorený Steveom Knightom sleduje príbeh birminghamskej rodiny Shelbyových na začiatku 20. storočia. Herecké obsadenie tvoria hviezdy ako Cillian Murphy, Sam Neill, Helen McCrory, Paul Anderson, Tom Hardy, Paddy Considine, Adrien Bordy, Aiden Gillen a Anya Taylor-Joy. Prvýkrát bol odvysielaný na britskej stanici BBC, neskôr ho diváci mohli sledovať aj na Netflixe, kde získal obrovský, globálny zástup fanúšikov.

V centre pozornosti bola doteraz postava Tommyho Shelbyho (Cillian Murphy), ale scenárista nevylučuje, že sa to v prípade ďalšieho rozvíjania príbehu prostredníctvom spin-offov zmení.

„Tak, ako je to teraz, je nemožné, aby to fungovalo bez Cilliana Murphyho. No keď sa to vyvinie a bude to pokračovať ďalej, kto vie? Možno tu budú príbehy zo sveta Peaky Blinders, aj keď budú o niekom inom. Centrom tohto vesmíru bude vždy Tommy. Dejová linka pokračuje práve filmom, a chceme aby ten svet pokračoval ešte ďalej. Inak povedané, príbeh rodiny Shelbyovcov v Small Heath bude pokračovať. Chcem, aby pokračoval do… kedykoľvek.“

Šiesta (zároveň aj posledná) séria Peaky Blinders príde na Netflix na jar 2022. Film začína nakrúcanie v roku 2023. Aj keď žiadne ďalšie podrobnosti nie sú známe, veríme, že to čakanie bude stáť za to.

Aký máte názor na seriál Peaky Blinders? Tešíte sa na film? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -