TOP 10 seriálov roka 2021 podľa populárnosti na IMDb. Dostal sa na zoznam aj váš favorit?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TOP 10 seriálov roka 2021 podľa IMDb

Pomaly ale isto sa rok 2021 chýli ku koncu. Preto medzinárodná filmová databáza IMDb zverejnila rebríček najobľúbenejších seriálov tohto roka. Zoznam nie je zostavený na základe obľúbenosti kritikmi či divákmi, ale na populárnosti týchto seriálov z aktivity na ich stránkach. Pozrite sa spolu s nami na to, ktorý seriál je na prvom mieste v zozname 10 seriálov roka 2021 podľa IMDb.

Zaujímavosťou, ktorú je určité dobre spomenúť, je to, že väčšina seriálov na zozname vyšla na momentálne azda dvoch najobľúbenejších streamovacích platformách – Netflixe a Disney+. Netflix má zo zoznamu až polovicu seriálov, zatiaľ čo Disney+ ich má tri. Jeden seriál má aj stanica HBO. Posledný seriál vychádza na viacerých platformách – v Amerike na AMC, medzinárodne na Fox Networks Group aj Disney+ (ten má teda technicky až štyri seriály).

10. Lucifer

seriál Lucifer trailer piata séria
Zdroj: hdqwalls.com

Seriál Lucifer v roku 2021 skončil šiestou sériou, na ktorú už dlhodobo čakalo veľa fanúšikov. Seriál sa točil okolo Lucifera, ktorého už nebavilo byť pánom pekla a tak si odbehol na dovolenku do Los Angeles, aby lepšie porozumel ľuďom. Dovolenka sa mu však jemne skomplikuje a predĺži. V hlavných rolách je možné vidieť Toma Ellisa, Lauren German či Kevina Alejandra.

9. Cobra Kai

cobra kai 10 seriálov roka 2021 podľa IMDb
Zdroj: decider.com

Seriál Cobra Kai prišiel začiatkom roka s treťou sériou, pričom 31. decembra 2021 vyjde aj štvrtá séria. Pozreli sme sa na pokračujúcu rivalitu medzi Danielom a Johnnym, ako aj medzi ich karate dojami. Nájdu už konečne po 30 rokoch spoločnú reč a konečne začnú spolu vychádzať? V seriáli vidíme hercov a herečky ako William Zabka, Ralpch Macchio, Xolo Maridueña alebo Tanner Buchanan.

8. Shadow and Bone

Shadow and Bone recenzia
Zdroj: whats-on-netflix.com

Veľkým prekvapením tohto roka bola aj seriálová adaptácia rovnomenných kníh Shadow and Bone od autorky Leigh Bardugo. Príbeh sa točí okolo mladej dievčiny Aliny Starkov. Po objavení tajomných schopností začnú proti nej spriadať zlovestné plány temné sily. Ona je totiž osoba, ktorá by po dlhej dobe mohla zjednotiť ich svet. V seriáli hrajú Jessie Mei Li alebo Ben Barnes.

7. Mare of Easttown

Mare of Easttown 10 seriálov roka 2021 podľa IMDb
Zdroj: wallpapercave.com

Kriminálny dramatický seriál Mare of Easttown možno pre mnohých z vás nie je známy, no aj napriek tomu zožal popularitu na celom svete. Príbeh sa zameriava na detektívku v malom meste, ktorá sa snaží vyriešiť miestnu vraždu. Okrem toho sa snaží ešte o jednu vec – udržať si život pohromade. Seriál disponuje aj silným obsadením – Kate Winslet, Julianne Nicholson alebo Evan Peters.

6. The Walking Dead

desiata séria The Walking Dead
Zdroj: cutewallpaper.org

Seriál The Walking Dead ukončil tento rok svoju desiatu sériu a vydal prvé epizódy z jedenástej, už poslednej série. Zvyšok záverečných častí vyjde v roku 2022. Seriál je v jednoduchosti o pár ľuďoch, ktorí musia prežiť v zombie apokalypse. Ide o naozaj populárnu sériu, ktorá je skvelá aj vďaka hercom ako Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Jeffrey Dean Morgan alebo Lauren Cohan.

5. Bridgerton

Bridgerton 10 seriálov roka 2021 podľa IMDb
Zdroj: wall.alphacoders.com

Bridgerton so svojou zatiaľ jedinou sériou, ktorá vyšla ešte v roku 2020, si obmotal srdcia divákov aj v roku 2021, vďaka čomu na ďalší rok vyjde aj druhá séria. Ako by aj nie, keď nám seriál ukazuje z pohľadu rodiny Bridgertonovcov bohatstvo, zradu a žiadostivosť v období regentského Anglicka. V seriáli vidíme Phoebe Dynevor, Regé-Jeana Pagea alebo Nicolu Coughlan.

4. The Falcon and the Winter Soldier

Falcon and winter soldier finálny trailer
Zdroj: mouseinfo.com

The Falcon and the Winter Soldier nám priblížili osudy dvoch vedľajších postáv z MCU filmov – Sama Wilsona (Falcon) a Buckyho Barnesa (Winter Soldier). Prvý z nich sa snažil vysporiadať s dedičstvom v podobe štítu, zatiaľ čo sa druhý snažil vyrovnať so svojou ťažkou minulosťou. Nakoniec to obaja zvládli a Sam Wilson ako Captain America dostane vlastný film. V seriáli hrajú Anthony Mackie, Sebastian Stan, Wyatt Russell či Erin Kellyman.

3. Squid Game

Squid Game RECENZIA
Zdroj: fictionhorizon.com

Bronzové miesto v tomto rebríčku obsadil kórejský seriál Squid Game, ktorý bol prekvapením tohto roka. Zaujal hlavne dejom, ktorý sa točil okolo niekoľkých stovák chudobných ľudí. Tí sa prihlásili do súťaže, v ktorej museli vyhrať detské hry. Ak totiž prehrali, boli nemilosrdne popravení. Seriál vďaka úspechu dostane aj druhú sériu. Hrajú v ňom Lee Jung-jae, Oh Yeong-su či Jung Hoyeon.

2. Loki

loki recenzia
Zdroj: wallpapersden.com

Na striebornom mieste sa ocitol seriál Loki, zameraný na obľúbeného záporáka. Nórskeho boha zla vzala organizácia existujúca mimo čas a priestor, pretože narušil pravidlá svojej časovej osi. Zároveň im ale musí pomôcť zachrániť celý multivesmír pred tajomným zloduchom. Seriál je oficiálne predĺžený aj o druhú sériu. Hrajú v ňom herci a herečky ako Tom Hiddleston, Owen Wilson alebo Sophia Di Martino.

1. WandaVision

WandaVision prvé dojmy
Zdroj: dansmediadigest.co.uk

A prvé miesto v tomto rebríčku si uchytil seriál ešte z januára  – WandaVision. Prvý Marvel seriál dominoval medzi divákmi už v čase, keď vyšiel, a úspech stvrdil získaním mnohých ocenení na veľkom počte súťaží. Ide o sitkom, v ktorom dve mocné bytosti – Wanda a Vision – žijú pokojný život v malom mestečku. Po čase však zistia, že nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Z hereckého obsadenia sme mohli vidieť Elizabeth Olsen, Paula Bettanyho alebo Kathryn Hahn.

Tak čo vravíte na tento rebríček, ktorý zostavila stránka IMDb? Súhlasíte s ním? Dostal sa tam aj váš favorit?

Zdroj: imdb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. heh. Imho serial roka je Arcane, a prepadak roka rozmyslam ci Wheel of time alebo Invasion :) VandaVision sa nedal vobec pozerat, ked musi byt marvel serial, tak na moje prekvapenie Hawkeye..

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -